UFC 295 program


UFC 295 program tentokrát proběhne v ranních hodinách středoevropského času 12.11.2023 v newyorské aréně Madison Square Garden. Pro české diváky je nejzajímavější titulový zápas Jiřího BJP Procházky a Alexe Pereiry. Ale i další souboje v rámci programu UFC stojí za shlédnutí. Dojde například na fight o prozatímní titul v těžké váze Pavlovich vs Aspinall nebo na zápas Erceg vs Costa. V tomto článku se na UFC 295 program podíváme podrobněji.

UFC 295 program

Oktagon program dnes Čas Sledovat zdarma u Tipsportu
Jiří Procházka vs Alex Pereira 6:00 Začít sledovat
Sergey Pavlovich vs Tom Aspinall 5:30 Začít sledovat
Jessica Andrade vs Mackenzie Dern 5:00 Začít sledovat
Matt Frevola vs Benoit Saint-Denis 4:30 Začít sledovat
Pat Sabatini vs Diego Lopes 4:00 Začít sledovat
Steve Erceg vs Alessandro Costa 3:00 Začít sledovat
Mateusz Rebecki vs Robert Roosvelt 2:40 Začít sledovat
Tabatha Ricci vs Lupita Godinez 2:20 Začít sledovat
Nazim Sadykhov vs Viacheslav Borshchev 2:00 Začít sledovat
Jared Gordon vs Mark Madsen 1:00 Začít sledovat
Kang Kyung-ho vs John Castaneda 0:40 Začít sledovat
Joshua Van vs Kevin Borjas 0:20 Začít sledovat
Dennis Buzukja vs Jamall Emmers 0:00 Začít sledovat

Titulový zápas Procházka vs Pereira

Pro české diváky je velmi příjemným překvapením, že se titulového zápasu Procházka vs Pereira dočkají už v rámci UFC 295 programu. Původně se měl konat až později, ale nakonec byl přesunut právě na tento večer. O pás v polotěžké váze se tedy utká Jiří BJP Procházka, který se s bilancí 29-3 právem řadí mezi špičku UFC. Proti němu stane velmi nebezpečný brazilský postojář, Alex Pereira, s bilancí 8-2. Trenérem Pereiry byl mimo jiné i Glover Teixeira, další ze soupeřů Procházky. Madison Square Garden se tedy může těšit na velmi zajímavý souboj. Procházka dostane šanci získat zpět titul, kterého se musel vzdát po velmi nepříjemném zranění. Pás šampiona polotěžké váhy je totiž opět volný, poté co se ho kvůli zranění vzdal jeho držitel Jamahal Hill. Velmi sledovaný zápas tak umožňuje Procházkovi zapsat se do dějin UFC i světového MMA obecně.

Titulový zápas Procházka vs Pereira

Zdroj: UFC

Tip na vítěze

Jiří Procházka i Alex Pereira jsou velmi schopní při boji v postoji. A právě v tomto duchu se zápas pravděpodobně ponese. A Procházka by zde měl mít hned několik výhod. Má delší ruce než jeho oponent, zároveň je jeho styl poměrně netradiční. Jeho soupeři s ním měli v předchozích zápasech problém. Proto tipujeme vítězství Jiřího Procházky skrz KO, TKO.

Jiří Procházka vyhraje na KO, TKO
2.50

Zápas Pavlovich vs Aspinall

Na UFC 295 měl být původně jiný zápas o titul. O pás v těžké váze se měl střetnout Jon Jones a Stipe Miocic. Jones si ale na tréninku přivodil nepříjemné zranění, a proto byl zápas zrušen. Namísto něj se o prozatímní titul v těžké váze utkají dva brutální postojáři, Sergey Pavlovich a Tom Aspinall. Je to právě Pavlovich, který má neuvěřitelnou bilanci 18-1, přitom 15 vítězství bylo skrz KO. Velmi podobně je na tom i Tom Aspinall, který si drží bilanci 13-3. Deset vítězství bylo opět skrz KO. Aspinall je ale přece jenom o trochu komplexnější fighter, dokáže předvést dobrý výkon i na zemi. Pavlovich se vždy snaží o to, aby na takový souboj ani nedošlo. Jejich zápas se tedy ponese v duchu ortodoxního zápasu v postoji.

Zápas Pavlovich vs Aspinall

Zdroj: UFC

Tip na vítěze

Oba soupeři mají velmi silné údery a jdou oponentovi zasadit KO. Zápas bude velmi vyrovnaný, ale neměl by trvat dlouho. Sázíme proto na délku trvání méně než 1.5 kol.

Počet zahájených kol zápasu méně než 1.5
1.56

Další zápasy na programu UFC 295

UFC program dnes přináší také další zajímavé zápasy, kromě výše zmíněných titulových soubojů. Jedním z velmi zajímavých bude fight Sabatini vs Lopes. Diego Lopes je velmi komplexní fighter, který nastoupil do UFC teprve nedávno. A i v tomto zápase to vypadá na jeho vítězství. Pro české diváky je jistě známý Steve Erceg, který na UFC 289 porazil Davida Dvořáka na body. I v tomto zápase si pravděpodobně připíše další vítězství, jde určitě o nebezpečnějšího fightera než je jeho oponent Alessandro Costa. Odpovídají tomu i vypsané UFC kurzy. Velmi kvalitní podívaná bude na zápas v lehké váze ve složení Mark Madsen vs Jared Gordon. Pro vítězství si zde jde pravděpodobně právě Madsen, který je velmi dobrý wrestler a zemař. Gordon se v tomto směru nemůže se soupeřem měřit. Zápasy Nazima Sadykhova obvykle končí před limitem, a i tentokrát to asi nebude jinak. Jedná se o velmi kvalitního ázerbájdžánského zemaře, jeho ruský oponent Borshchev je přitom spíše postojář. Musel by tak zápas udržet mimo zem, kde ho Sadykhov postupně udolá.

Další zápasy na programu UFC 295

Zdroj: UFC

Jaké jsou prize money pro vítěze

Výše prize money pro vítěze i poraženého v rámci UFC se odvíjí od jeho smlouvy. Na rozdíl od domácího Oktagonu, který si výše odměn pečlivě střeží, v UFC jsou konkrétní hodnoty často sdíleny veřejně. Na základě zkušeností a popularity daného fightera s ním UFC podepíše jednou ze tří kategorií smluv. V tabulce níže najdete výši prize money za zápas v UFC podle těchto kategorií. Vítěz každého zápasu si pak odnáší i bonus, jeho výše se ale liší zápas od zápasu.

Úroveň zápasníka Prize money za turnaj UFC
Low $10,000 až $30,000
Middle $80,000 až $250,000
High $500,000 až $3,000,000

Kdy očekávat program budoucích UFC?

Jednotlivé turnaje UFC jsou plánovány s velkým předstihem. Už teď proto známe UFC program 2023. Níže v tabulce najdete všechny momentálně oznámené UFC večery, spolu s datem a místem jejich konání. Pro každý z nich bude samozřejmě dostupný UFC live stream.

Datum konání Program UFC turnajů Místo konání
12.11. UFC 295 Procházka vs Pereira New York
18.11. UFC Fight Night Allen vs Craig Las Vegas
3.12. UFC Fight Night Dariush vs Tsarukyan Austin

UFC historie programů

Také předchozí galavečery Oktagonu byly velmi dobře sestavené. Níže se můžete podívat, jaká byla Oktagon historie programu.

Datum konání Program UFC turnajů Místo konání
21.1.2023 UFC 283: Teixeira vs. Hill Rio de Janeiro, Brazil
26.2.2022 UFC Fight Night: Makhachev vs. Green Las Vegas, Nevada, U.S.
10.6.2021 UFC 264: Poirier vs. McGregor 3 Las Vegas, Nevada, U.S.
1.5.2021 UFC on ESPN: Reyes vs. Procházka Las Vegas, Nevada, U.S.
24.1.2020 UFC 257: Poirier vs. McGregor 2 Abu Dhabi, United Arab Emirates

Často kladené otázky

Jaký je program UFC 295?

Na programu UFC 295 je 26 zápasů v podání mužů i žen. Pro české diváky je samozřejmě nejzajímavější titulový fight Procházka vs Pereira, ale i další souboje nabídnou velmi dobrou podívanou.

Kdo je největší hvězdou na programu UFC 295?

Jednou z největších hvězd programu UFC 295 je bezesporu Jiří BJP Procházka, kterého čeká duel o titul v polotěžké váze s Alexem Pereirou.

Kde mohu sledovat Premier League?

Všechny zápasy najdete na Canal + Sport CZ, tedy všech 380 utkání a vybrat si můžete buď základní balíček nebo rozšířenou nabídu. Ceny i další informace najdete v tomto článku.

Kdy začíná program UFC 295?

Program UFC začíná z pohledu českého diváka pozdě večer v sobotu 11.11. Na první zápasy ale dojde až v ranních hodinách 12.11.