MS ve fotbale – Ronaldo vs Messi góly, statistiky


Jsou beze sporu nejvlivnějšími fotbalovými osobnostmi posledních 15 let. Míčoví kouzelníci, jejichž jména znají i ti, co fotbal nesledují. Ronaldo a Messi, giganti tohoto sportu, se letos v Kataru představují možná naposledy na mezinárodní scéně. Jednomu je 37 let, druhému 35. Ale neříkejte před nimi, že vrchol už mají za sebou. Oba doufají, že to nejlepší je teprve čeká – titul na MS ve fotbale. Ronaldo ani Messi nikdy MS ve fotbale nevyhráli. Katar představuje velkou příležitost.

MS ve fotbale - Ronaldo vs Messi góly, statistiky

Popis Lionel Messi Cristiano Ronaldo
Země Argentina Portugalsko
Datum narození 24. 6. 1987 5. 2. 1985
Výška 170 cm 187 cm
Klub PSG (La Ligue) Volný hráč
Reprezentační starty (k 22. 11. 2022) 165 191
Góly v reprezentaci 91 117
Starty na MS ve fotbale 5 (2006, 2010, 2014, 2018, 2022) 5 (2006, 2010, 2014, 2018, 2022)
Největší úspěch na MS ve fotbale Stříbro (2014) 4. místo (2006)

Fotbalová rivalita – Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo

Fanoušci milují rivality a proto jsou i Messi a Ronaldo nazýváni nesmiřitelnými rivaly. Pravda je, že rivalita je v tomto případě silné slovo. Mezi oběma sportovci panuje vzájemná úcta. Alex Ferguson, šéf Manchesteru United, prohlásil: „Nemyslím si, že by se zabývali jeden druhým. Každý z nich se soustředí sám na sebe, chce předvést ty nejlepší výkony.“ Lionel Messi také vyloučil jakékoli domněnky o rivalitě a obvinil média, že se snaží rozdmýchat konflikt. „Jenom média a tisk z nás chtějí mít arogantní pitomce, kteří na sebe hází špínu. Ve skutečnosti jsem ale nikdy s Cristianem v ničem nebojoval.“ Když Ronaldo opouštěl Real Madrid, protože mířil za novým angažmá v Juventusu, Messi se nechal slyšet, že mu Portugalec chybí, protože dával španělské nejvyšší soutěži prestiž. V roce 2019 na udílení cen UEFA Ronaldo řekl, že by jednou chtěl spolu s Messim povečeřet. Na to Argentinec odvětil, že pokud dostane pozvání, určitě jej neodmítne. Taková je situace mezi fotbalisty samými. Jinak je to ale u fanoušků. Existují tábory příznivců Messiho a podporovatelů Ronalda. Samozřejmě, první tábor do značné míry tvoří fanoušci Barcelony a argentinské reprezentace, zatímco na druhé straně barikády figurují fandové Realu Madrid a Manchesteru United, případně portugalského národního týmu. Do nekonečných debat, který z velikánů je tím nejlepším fotbalistou, se ale zapojují fotbaloví skuteční i samozvaní experti na celém světě. Je fakt, že každý může svůj názor podpořit řadou argumentů.

Fotbalová rivalita - Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo

Lionel Messi na Mistrovství světa ve fotbale

Lionel Messi na mistrovství světa ve fotbale hrál celkem čtyřikrát, jeho pátá účast na MS v Kataru probíhá právě v těchto dnech. V roce 2011 dostal tehdy 24letý Messi kapitánskou pásku, coby kapitán tedy vedl Argentinu na MS ve fotbale 2014, 2018 i nyní v Kataru. Lionel Messi na MS ve fotbale dosáhl největšího úspěchu roku 2014. Tam předvedl i nejlepší individuální výkon, kdy byl vyhlášen hráčem turnaje. Po skončení šampionátu však neskrýval lítost – stříbro mu nestačilo. Nestačilo ostatně ani celé Argentině, která chtěla vidět modrobílý tým v čele se zbožňovanou ikonou slavit zisk poháru.

Lionel Messi na Mistrovství světa ve fotbale

Messi statistiky na MS ve fotbale

Mistrovství světa ve fotbale Počet zápasů Góly Asistence Celkový výsledek Argentiny
2006 Německo 3 1 1 Vyřazeni ve čtvrtfinále
2010 Jižní Afrika 5 0 1 Vyřazeni ve čtvrtfinále
2014 Brazílie 7 4 1 2. místo
2018 Rusko 4 1 2 Vyřazeni v osmifinále

Cristiano Ronaldo na Mistrovství světa ve fotbale

Také Cristiano Ronaldo na MS ve fotbale účinkoval 4x, a v Kataru to bude jeho pátá účast. S Messim Ronalda pojí i kapitánství v národním týmu. CR7 navlékl kapitánskou pásku poprvé dokonce už roku 2003, kdy mu bylo teprve 18. Teprve po roce 2010, kdy v reprezentaci skončil legendární Luis Figo, je Ronaldo kapitánem nastálo. Katar bude jeho třetí turnaj s páskou na ruce. Největší úspěch Cristiana Ronalda přišel už na prvním MS ve fotbale 2006, kdy se tým dostal až do semifinále. V boji o finále ale podlehl Zidanově Francii. A nevyšly ani bronzové medaile, které ukořistilo domácí Německo. Portugalci podlehli v boji o 3. místo 1:3. Ronaldo měl na tomto turnaji nejhorší osobní statistiky ze všech MS. Od té doby se jeho čísla zlepšila, ale týmový úspěch se nedostavil.

Cristiano Ronaldo na Mistrovství světa ve fotbale

Ronaldo statistiky na MS ve fotbale

Mistrovství světa ve fotbale Počet zápasů Góly Asistence Celkový výsledek Portugalska
2006 Německo 6 1 0 4. místo
2010 Jižní Afrika 4 1 1 Vyřazeni v osmifinále
2014 Brazílie 3 1 1 Nepostoupili ze skupiny
2018 Rusko 4 4 0 Vyřazeni v osmifinále

Messi vs Ronaldo – kdo vstřelil více gólů na MS ve fotbale

Letmý pohled do statistik nasvědčuje, že výkony obou borců na MS ve fotbale nejsou tak dobré, jak by se čekalo. Lionel Messi dal na MS ve fotbale celkem 7 gólů, včetně branky z penalty, kterou v pondělí 21. 11. 2022 zaznamenal proti Saúdské Arábii. Cristiano Ronaldo dal také 7 gólů. V době psaní tohoto článku jej ale debut na MS ve fotbale 2022 teprve čekal. Pro srovnání, Luis Suárez z Uruguaye dal taky 7 gólů a Thomas Müller dokonce 10. Znamená to, že Ronaldo a Messi nejsou nejlepší ani mezi aktivními hráči, natožpak historicky. Na 16 gólů Miroslava Kloseho patrně nikdy nedosáhnou.

Vzájemné zápasy mezi Ronaldem a Messim na MS ve fotbale

Ronaldo a Messi se na mistrovství světa ve fotbale nikdy ve vzájemném utkání nesetkali. To ale platí na zápasy mezi Portugalskem a Argentinou obecně, napříč celou historií MS ve fotbale. Na MS v Kataru se mohou oba týmy potkat nejdříve v semifinále. Cristiano Ronaldo a Lionel Messi, dva giganti světového fotbalu, proti sobě nastoupili ke 3 desítkám zápasů celkově, většinou ale šlo o „El Clásica“, tedy zápasy Real Madridu a Barcelony. Na mezinárodní úrovni spolu hráli jen 2 přátelské zápasy – v roce 2011 a 2014. V tom prvním zápase dali oba gól – Ronaldo vyrovnával na 1:1, Messi pak z penalty v 90. minutě zajistil vítězství Argentiny 2:1. V druhém zápase v roce 2014 neskóroval nikdo.

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi rekordy na MS ve fotbale

Lionel Messi Cristiano Ronaldo jsou držiteli řady rekordů. Pouze 4 hráči se účastnili pěti turnajů a Messi je mezi nimi. Dále k těmto vytrvalcům patří Mexičané Antonio Carbajal a Rafael Marquéz, Němec Lothar Mätthäus. Elitní skupinu doplní také Cristiano Ronaldo, to se ale stane až ve čtvrtek, kdy Portugalsko hraje první zápas. Messi má celkem odehráno 20 zápasů, takže má na dosah rekord v počtu odehraných zápasů. Lothar Mätthäus dosáhl 25 zápasů, takže pokud Argentinci postoupí do semifinále a Messi bude mít start ve všech zápasech, bude rekord jeho. Messi je také jediným hráčem historie, který dal na MS ve fotbale gól v teenagerských letech, ve dvacátých i třicátých letech svého života. Pokud Cristiano Ronaldo dá na MS v Kataru gól, stane se jediným hráčem historie, jenž skóroval na 5 různých šampionátech. CR7 je také nejstarším střelcem hattricku, jehož dosáhl 15. června 2018 proti Španělsku ve věku 33 let, 130 dní. Ronaldo má možnost tento rekord v Kataru ještě vylepšit, pokud se mu ještě nějaký hattrick vydaří.

Často kladené otázky

✅ Vyhrál Messi nebo Ronaldo fotbalové MS?

Ne, titul mistra světa nezískal ani Lionel Messi, ani Cristiano Ronaldo.

✅ Budou proti sobě Messi a Ronaldo hrát na MS 2022 v Kataru?

Messi a Ronaldo, čili Argentina a Portugalsko, se mohou nejdříve setkat v semifinále MS 2022. Oba týmy jsou totiž v jiných základních skupinách.

✅ Má ještě Messi šanci vyhrát mistrovství světa ve fotbale?

Ačkoli Argentina prohrála úvodní zápas šampionátu 1:2 se Saúdskou Arábií, ještě postoupit může. Už si ale nemůže dovolit prohrát žádný zápas.

✅ Kdo je lepší střelec, Messi, nebo Ronaldo?

V reprezentaci má více gólů Cristiano Ronaldo. Na MS ve fotbale mají ale oba hráči v tuto chvíli identické statistiky – 7 vstřelených gólů.