Lionel Messi MS ve fotbale


Už popáté se představí Lionel Messi na MS ve fotbale. Rodák z Rosaria je stálicí v argentinském národním týmu od roku 2005. Nyní má další pokus dosáhnout nesmrtelnosti tím, že pro svou rodnou zemi vybojuje titul mistrů světa. A MS ve fotbale kurzy tuto možnost připouští – na Argentinu coby na vítěze turnaje je nízký kurz. 7.00 je kurz na argentinské zlato na Tipsportu, 6.50 je vypsáno na Fortuně. Představíme profil Lionela Messiho a zhodnotíme jeho šance na úspěch na MS ve fotbale 2022.

Lionel Messi na MS ve fotbale

Lionel Messi aktuální forma

Lionel Messi je 7násobným vítězem Zlatého míče, naposledy se mu to povedlo v roce 2021. To bylo asi jeho poslední vítězství v kariéře. Je mu 35 let a už není nejzářivější hvězdou ve svém klubu. V Paris St. Germain více prostoru dostávají Kylian Mbappé i Neymar. Pořád ale na tom v roce 2022 není Messi špatně. Poprvé po 3 letech lepší statistiky než jeho velký rival Ronaldo. Na klubové úrovni dal 17 gólů a na 24 nahrál. Portugalec dal 13 branek, ale přihrál jen na dvě. Messiho klub je suverénně první ve francouzské lize. Pařížané se také kvalifikovali do jarní fáze Ligy mistrů, i když zde ze skupiny postoupili „jen“ z druhého místa. Na závěr PSG těsně předběhla Benfica. Na MS ve fotbale program se tedy Messi může těšit. Je v dobré herní pohodě. Měsíc říjen byl zvláště zdařilý, když v Ligue 1 získal cenu pro hráče měsíce. V 16 zápasech přispěch gólem či asistencí na 23 branek. Spolupráce s Neymarem a Mbappém funguje perfektně.

Lionel Messi aktuální forma

Lionel Messi a národní tým

V národním týmu je Lionel Messi klíčovou osobností. Nemá zde ale také postavení, jako třeba Ronaldo v portugalské reprezentaci. To vychází i z herního systému, jenž vyznává trenér Lionel Scaloni. Tento stratég vyznává rozestavení 4-3-3. Messi zde z útočného trojúhelníku má spíše zasunutou pozici za Nicolásem Gonzálezem a Lautarem Martínezem. Tak se stalo, že v kvalifikaci na mistrovství světa 2022 Messi nasbíral jen 7 gólů, stejně jako Martínez. Nejlepším kanonýrem kvalifikace nebyli, Neymar a Suárez dali o gól více a bolívijský Moreno nastřílel dokonce 10 branek. Argentina ale přesto pohodlně postoupila z 2. místa za rivalem z Brazílie.

Lionel Messi a národní tým

I když je v současném argentinském národním týmu více kanonýrů, Messi nadále rozehrává důležité přímé kopy a samozřejmě také penalty. 2 branky ze svých 7 dal z pokutových kopů. Od června hrála Argentina přátelské zápasy, kde se Messimu zase dařilo. Proti Estonsku skóroval 5x, po dvou brankách dal Hondurasu a Jamajce, jednou se prosadil 16. listopadu 2022 proti týmu USA. Ve 161 reprezentačních utkáních dal 91 gólů, je tedy 3. nejlepším hráčem historie za Íráncem Daeim a za Portugalcem Ronaldem.

Argentina zápasy na MS ve fotbale

Argentina byla nalosována do poměrně těžké MS ve fotbale skupiny. Představí se ve skupině C. Nejdříve hraje se Saúdskou Arábií 22. 11. od 11:00 středoevropského času. Živě zápas českým divákům zprostředkuje ČT. Poté následuje zápas Argentina vs Mexiko dne 26. 11. od 20:00. Živý přenos zdarma nabízí ČT i Nova Action. Tažení základní skupinou zakončí střetnutí Argentiny s Polskem 30. 11. od 20:00. Živý přenos je zařazen do vysílací nabídky ČT. Live stream zdarma přináší svým klientům také sázková kancelář Tipsport.

Argentina zápasy na MS ve fotbale

Messi na MS ve fotbale statistiky

Lionel Messi se poprvé objevil na MS ve fotbale 2006. Jeho první gól padl v zápase s reprezentací, která dnes už na šampionátech startovat nemůže. Srbsko a Černá hora totiž dnes neexistuje. Messi naskočil v 75. minutě a v 88. zvyšoval na 6:0. To bylo z jeho strany na šampionátu vše, Argentina později vypadla ve čtvrtfinále na penalty s Německem. V roce 2010 se scénář opakoval, Argentina zase padla ve čtvrtfinále s Německem. Na tomto MS ve fotbale už měl Messi pověst hvězdy, ale nedal žádný gól, což bylo velké zklamání. V roce 2014 v Brazílii to byl z Messiho strany nejlepší turnaj. Za 7 zápasů zaznamenal 4 góly a jednu přihrávku. Argentinu dotáhl do finále, kde prohrála – jak jinak, s Německem. Messi dostal cenu za nejlepšího hráče šampionátu, i když to bylo trochu kontroverzní rozhodnutí. Na tomto MS ve fotbale by se našli jiní adepti na tuto trofej, Messi ostatně dal všechny góly v základní skupině. Na MS 2018 v Rusku Lionel Messi jednou prostřelil brankáře Nigérie. Argentina ale skončila v osmifinále, kde vypadla s pozdějším vítězem Francií.

Lionel Messi kurzy

Celkem dal Messi na 4 šampionátech jen 6 gólů. Dá se říci, že na tomto turnaji mu není přáno. Bookmakeři ale soudí, že v Kataru prokletí zlomí. Tipsport vypisuje kurz na Messiho 11.00. Konkrétně tedy na to, že bude nejlepším střelcem turnaje. Fortuna vypisuje také kurz 11.00. Ještě pravděpodobnější podle bookmakerů je, že Argentina vyhraje celé MS. Odpovídají tomu Betano reistraceMS ve fotbale kurzy 7.00 na Tipsportu a 6.50 na Fortuně. Pouze Brazíli obě sázkové kanceláře dávají větší naději – 4.85 na Fortuně a 4.80 na Tipsportu. Tipsport dále dává stejné šance jako Argentincům i Francii. Kurz je shodný, 7.00.