Tipsport Tipliga

Tipsport Tipliga je soutěž pro nejlepší tipéry v České republice. Pořádá ji sázková kancelář Tipsport a účastní se jí všichni hráči, kteří mají u Tipsportu účet a registrují se do soutěže. Tipligu můžete hrát na pobočkách i online. Pravidelní sázkaři si tuto soutěž oblíbili proto, že je formát Tipligy podobný fotbalovým soutěžím a rozhodují v ní sázkařské dovednosti. Vyhrát Tipligu není jednoduché a zdaleka vám nebude stačit jen štěstí.

Tipsport Tipcup

Jak hrát Tipligu

 • K tomu, abyste se mohli přihlásit do Tipligy, budete potřebovat plnohodnotný hráčský účet. Pokud jej nemáte, nejprve se zaregistrujte. Tipsport registrace je rychlá a hotovou ji budete mít do několika minut.
 • Do samotné Tipligy se následně nemusíte nijak speciálně přihlašovat. Stačí, když při podávání tiketu v kolonce „Zařadit do soutěže“ vyberete možnost Tipliga.
 • Pokud se soutěží teprve začínáte, sázková kancelář vás automaticky zařadí do nejnižší úrovně Prales. Do vyšších úrovní se dostanete, když nasbíráte body za výherní tikety.

Z kolika úrovní se skládá Tipsport Tipliga

Všichni soutěžící jsou rozřazeni do jednotlivých skupin po 16 hráčích. Soutěž má celkem 13 výkonnostních úrovní, podobně jako je tomu ve fotbale (od nejvyšší soutěže až po takzvaný “prales”). Každý sázející začíná v nejvyšší právě neobsazené lize (většinou se začíná právě od “Pralesa”). Každá skupina má od začátku jasně daný počet postupových i sestupových pozic. Na základě výsledků tipovaných zápasů hráči dostávají body, které pomáhají vylepšit postavení v lize. Hodně bodů přinese postup do vyšší ligy, naopak absence bodů vede k sestupu o úroveň níže.

Úroveň
Postupy
Sestupy
1. liga
0
4
2. liga
2
4
Národní liga
2
4
Divize
2
6
Krajský přebor
3
6
A třída
3
6
B třída
3
8
Okresní přebor
4
8
3. třída
4
8
4. třída
4
8
5. třída
4
8
6. třída
4
8
Prales
4
0

Pravidla a podmínky Tipsport Tipligy

 1. Účast je zdarma.
 2. Tipliga se hraje v 13 úrovních, z nichž nejnižší je Prales a nejvyšší 1. liga.
 3. Nejlepší hráči z každé úrovně se kvalifikují do vyšší úrovně.
 4. Každé soutěžní kolo se hraje půl měsíce, sázející má tedy cca 15 soutěžních dní, kdy sází tikety
 5. Vítězové každé úrovně získávají finanční odměny v podobě Tipsport Netů.
 6. O pořadí soutěžících rozhodují body, které odpovídají výhrám na tiketech zařazených do Tipligy.
 7. Body se počítají podle následujícího vzorce:
 8. Body = Výhra * Kurz * 100
 9. V každé úrovni jsou stanoveny denní limity vkladů, které se do bodového hodnocení započítávají.

Jaké jsou ceny v Tipsport tiplize

Ceny v Tipsport Tiplize se liší v závislosti na úrovni ligy. V nejvyšší lize, tedy 1. lize, získává vítěz 10 000 Netů, druhý 8 000 Netů, třetí 6 000 Netů a tak dále. V nižších úrovních jsou ceny nižší. Hráči tak jsou tak motivováni propracovat se v ligovém žebříčku co nejvýše.

Úroveň
Počet skupin
Denní limit vkladů
Maximálna odměna za první místo
1. liga
1
200 Kč
40 000 Netů
2. liga
2
200 Kč
24 000 Netů
Národní liga
4
200 Kč
12 000 Netů
Divize
4
200 Kč
7 200 Netů
Krajský výber
16
100 Kč
4 000 Netů
A třída
32
100 Kč
2 000 Netů
B třída
64
100 Kč
1 400 Netů
Okresní výběr
128
100 Kč
1 000 Netů
3. třída
256
50 Kč
400 Netů
4. třída
512
50 Kč
0 Netů
5. třída
1024
50 Kč
0 Netů
6. třída
2048
50 Kč
0 Netů
Prales
4096
50 Kč
0 Netů

Musím hrát Tipligu každý den?

Není nutné hrát Tipsport Tipligu každý den, ale opomenutí se moc nevyplatí. Pokud v rámci jednoho hracího kola nezařadíte žádný tiket, automaticky budete ze soutěže vyloučeni. Po vyloučení se můžete do soutěže znovu zapojit, ale budete automaticky zařazeni do nejvyšší soutěže, která má volná místa. To bude pravděpodobně Prales nebo 6. Třída.

Jak se stanu králem pobočky?

Soutěž o Krále pobočky se týká všech tiketů zařazených do Tipsport Tipligy na jedné pobočce v rámci jednoho hracího kola. Body získané v Tipsport Tiplize se dělí vaším denním limitem vkladů v dané úrovni ligy. Výsledkem jsou body pro soutěž o Krále pobočky, které určují průběžné i konečné pořadí. Tento způsob výpočtu je spravedlivý, protože umožňuje porovnat sázkaře z různých úrovní lig. Vyhrát lze maximálně ve dvou pobočkách.

Úroveň
Cena
Král pobočky
200 Netů
1. Měšťan
150 Netů
2. Měšťan
100 Netů

Vyzkoušeli jsme Tipligu v Tipsportu

Vyzkoušeli jsme tipligu a začali ji hrát od února 2024. V prvních kolech to má průměrný sázkař poměrně snadné. Dobrá polovina účastníků skupiny nebere Tipligu moc vážně, takže ze 16 účastníků jen snad 5 nebo 6 důsledně sází každý den. Boj o 4 postupová místa je tedy usnadněný. Lehce jsme se přes Prales a 6. třídu přehoupli do vyšších lig. 4. třídu jsme opakovali dvakrát, napodruhé už jsme postoupili. 3. třídu jsme hráli na konci dubna 2024, v době play-off Extraligy a Stanley Cupu, což jsou soutěže, na které jsme si zvlášť věřili. Výsledek? Postup ze třetího místa. A také první odměna, protože na této úrovni už postupující dostávají Nety. Za 3. místo jsme získali 50 Netů. Nyní jsme zabydlení v Okresním přeboru.

Při účasti ve vyšších úrovních musí sázkař počítat s tím, že ostatní sázející jsou kvalitnější a zde už je sázení těžší. Například tikety s kurzem 1.50 a podobně už nestačí, je nutné sázet trochu riskantnější tikety, protože je za ně více bodů. Platí ale, že Tipliga je napínavá a zábavná a baví nás.

Naše hodnocení a zkušenosti s Tipligou

Dáváme nejvyšší možné hodnocení. Tipliga je zábavná a přináší extra porci zábavy pro sázení. Oceňujeme, že je Tipliga přístupná pro každého – sázkařský limit 50, respektive 100 Kč umožňuje účast skoro každému. Je to naprosto standardní suma pro sázení. Cesta k sázkařské elitě je dlouhá, úrovní je hodně, ale to je logické – hráčů je velké množství a abyste se dostali do kvalitních soutěží, kde hrajete o lákavé ceny, musíte prokázat své dovednosti. Kromě toho, že jde o Nety, je ve hře také účast v Turnaji mistrů a to je podle nás fantastická motivace. Rozhodně doporučujeme.