Češi na prezidentské volby prosázeli půl miliardy


Češi si v sobotu zvolili svého nového prezidenta a rekordy trhala nejen volební účast, která byla nejvyšší v historii, ale i podané sázky u Tipsportu, Chance i Fortuny. Češi na prezidentské volby prosázeli více než půl miliardy korun a prolomili tak rekord z roku 2018, kdy se prosázelo téměř 300 mil. Kč. Prezidentské volby byly v letošním roce unikátní, a to hned v několika ohledech. Ať už se jedná o volební účast nebo podané sázky napříč sázkovými kancelářemi, k jejichž astronomické výši dopomohla i výzva kandidáta A. Babiše, který na svém Twitteru motivoval své voliče k podáním sázek na jeho výhru.

Češi na prezidentské volby prosázeli půl miliardy

Sázky jen u Tipsportu přesáhly celkový rekord z roku 2018

Sázky jen u Tipsportu přesáhly celkový rekord z roku 2018. Celkem bylo vsazeno na oba kandidáty 350 mil. Kč (jen u Tipsportu) což je o 50 mil. Kč více než bylo v roce 2018 vsazeno celkem napříč všemi sázkovými kancelářemi a 3x více než bylo vsazeno jen u Tipsportu v roce 2018. U Chance byly podány sázky v celkové hodnotě 46,3 mil. Kč a u Fortuny za neuvěřitelných 230 mil. Kč. Celkem bylo u této sázkové kanceláře podáno 120.000 sázek celkem. A na koho se sázelo nejvíce?

Ačkoliv jasným vítězem byl podle nastavených kurzů P. Pavel, ne u všech sázkových kanceláří na něj padalo nejvíce sázek. Zatímco u Fortuny byly celkové sázky přijaty v poměru 2:1 ve prospěch Pavla, u Chance byl poměr obrácený. Favoritem se zde stal A. Babiš, na kterého si u Chance vsadilo cca 60% sázejících na P. Pavla pak 40%. Nevyšší vsazená výhra pak byla na P. Pavla ve výši 900.000 kč a na Babiše 270.000 Kč. K navýšení sázek ovšem přispěl i tweet kandidáta hnutí ANO, vyzívající jeho voliče, aby si na něj vsadili.

Babiš vyzval voliče k vsazení si na jeho výhru

Babiš na svém Twitterovém i Facebookovém účtu vyzval své příznivce, aby si na něj vsadili a sliboval, že když si vsadí 1.000 Kč, tak vyhrají 12.000 Kč. Což se samozřejmě nestalo. Sázkové kanceláře po Tweetu A. Babiše zaznamenaly nárůst registrací a podaných sázek na jeho vítězství. Michal Sirový z Tipsportu na svém Tweeterovém účtu zveřejnil příjem podaných sázek na A.Babiše a P.Pavla a to v různých časových intervalech s komentářem, „V posledních dnech bylo u Tipsportu vidět, že přijímají vklady cca ve stejném objemu na výhru PP i AB. To se dnes dost otočilo.“ Sázky na Babiše po zveřejnění Tweetu narostly v řádech jednotek milionů korun. Na kandidáta hnutí ANO se téměř okamžitě snesla kritika na sociálních sítích. Mnozí komentovali tento tweet jako nemorální a motivující sociálně slabší občany k hazardu, ačkoliv jsou tito lidé už nyní ve finančních potížích vzhledem k inflaci a energetické krizi.

Babiš vyzval voliče k vsazení si na jeho výhru

Zdroj: twitter

Po prohře A. Babiše v prezidentských volbách se stížnosti lidí začali množit a kritizovat šéfa hnutí ANO za ztrátu vlastních financí. Kritika se ovšem na jeho hlavu snesla i od předsedy Pirátské strany Ivana Bartoše, který nenechal výzvu k sázení bez povšimnutí. Na svém Twitteru okomentoval Babišův projev takto: „Mobilizace voličů… Z hlediska počtu vsazení to fungovalo, občas někdo vsadil i částky v řádu desetitisíců. K výhře to nevedlo. Vedlo to ke zhoršení finanční situace některých lidí, kteří mu věří. Pro hlasy cokoliv. Pomáhal lidem, prý. Ale kterým? Co s tím uděláte @AndrejBabis?“ Pod tweet přidal stížnosti lidí, kteří si na Babiše díky jeho výzvě vsadili a o peníze přišli. Někteří ho žádají o vrácení vkladu, aby měli čím zaplatit nájem a elektřinu a jiní ho kritizují za jeho vyzývající Tweet k hazardu. Pojďme se, ale ještě podívat, jak vypadaly výhry u sázkových kanceláří, kde se vyhrávalo nejvíce a jaké padaly rekordy.

Výherce u Fortuny si odnesl 2,7 mil. Kč u Tipsportu téměř 10.mil. Kč

U Fortuny padla nejvyšší výhra ve výši 2,7 milionu korun a na výhrách bylo vyplaceno celkem 193 mil. Kč. Podle informací z webu eurozpravy.cz se u Fortuny vyplatilo 9 tiketů s výhrou vyšší než půl milionu korun. Dále 54 tiketů s výhrou nad 250.000 Kč a 347 sázek s výhrou nad 100.000 Kč. U Fortuny byl favoritem P. Pavel, na kterého byl podán tiket v rekordní celkové sumě 2,5 mil. Kč v kurzu 1,08. U Chance naopak vedl A. Babiš, který zde měl 60% převahu v podaných tiketech. Nicméně nejvyšší vsazená částka i u Chance byla podána na P. Pavla, a to v celkové hodnotě 900.000 Kč. Na Andreje Babiše byla nejvyšší vsazená částka 270.000 Kč. U Tipsportu lidé vsadili na A. Babiše více než 118,5 mil. Kč a na Pavla pak 98 mil. Kč. 27.1. 2023 Na Tweeterovém účtu Tipsportu byla zveřejněna rekordní vsazená částka na vítězství P. Pavla v celkové částce 9,5 milionu Kč. Sázející si tak odnesl výhru 9.975.000 Kč.