Za úspěšný tip na Argentinu sázkař vyhrál 4,67 milionu Kč


Až bude tento klient sázkové kanceláře Tipsport zdobit vánoční stromeček, možná zvolí dekorace v barvách bílé a světlemodré. Fotbalová Argentina mu totiž zasponzorovala nejen krásné Vánoce, ale několik následujících let. Tipér, jehož identita není známá, vyhrál 4,67 milionu korun, a to za jediný tip – že Messi a spol. na šampionátu zvítězí.

Za úspěšný tip na Argentinu sázkař vyhrál 4,67 milionu Kč

Finálový zápas rozhodl penaltový rozstřel

Pokud dotyčný sledoval finálový zápas, asi se o něj několikrát pokoušel infarkt. Argentina vedla 2:0, do konce zápasu ale Mbappé vyrovnal. Jihoameričané se znovu radovali v prodloužení, ale Francouzům vzápětí spadla do klína nabídka pokutového kopu. Znovu se míče ujal Mbappé a znovu dal gól. Utkání po 120 minutách neznalo vítěze, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. Nakonec se definitivně radovali svěřenci trenéra Lionela Scaloniho. A spolu s nimi neznámý šťastlivec někde v Česku.

Finálový zápas rozhodl penaltový rozstřel

Zdroj: edition.cnn

Celková částka, kterou tipér do hry vložil, byla 777 777 Kč

Aby dosáhl na tak vysokou výhru, musel dotyčný pořádně zariskovat. Kurz na titul pro Lionela Messiho nebyl nijak vysoký – činil v době sázky 6.00. Argentina rozhodně mezi favority patřila, nižší kurz měla pouze Brazílie, Francie a Anglie. Tipující navíc zjevně hádal už v průběhu turnaje, protože bezprostředně před začátkem MS ve fotbale 2022 byl kurz na Argentinu 9.00. Celková částka, kterou tipér do hry vložil, byla 777 777 Kč. Soutěžící tedy věří síle magické sedmičky a nebál se vsadit částku, která by stačila na koupi nového auta. Ale vyplatilo se.

Nejde o největší sázkařskou trefu historie

Z výhry 4,67 milionu korun přechází zrak, ale nejde o největší sázkařskou trefu historie. V roce 2007 jiný sázkař na Tipsportu triumfoval s výhrou přes 19 milionů korun. Tu přinesla akumulovaná sázka skládající se ze 22 příležitostí, tipér tedy v tomto případě do hry vložil mnohem méně peněz. 13. dubna loňského roku jiný klient Tipsportu tento úspěch takřka do puntíku okopíroval. I on vyhrál 19 milionů korun, v jeho případě se však výhra zrodila zásluhou úspěšného zdolání známé sázkařské výzvy Pyramida. O všech zásadních výhrách ve sportovním sázení jsme psali v článku Maximální výhry v sázkových kancelářích.

Jiný tipér vyhrál 600 000 jen za finálový zápas

Z dalších zajímavých výher tohoto MS ve fotbale lze zmínit dalšího klienta Tipsportu, jemuž na dárek ve výši 600 000 Kč stačil jediný zápas. Bylo to finále Argentina vs Francie, kde dotyčný vložil do hry 200 000 Kč, jež vsadil na remízu. Kdyby mohl, určitě by po finále líbal nohy Kylianu Mbappému. Jak bylo řečeno, právě ten byl hlavním strůjcem francouzského comebacku. Finále bylo pro Tipsport vůbec zajímavé. Web Seznam zprávy cituje vedoucího bookmakera Pavla Boška: „Finále vytvořilo absolutní rekord Tipsportu v live sázkách na jeden zápas – 46 milionů korun, dosud to bylo kolem 30 milionů. Sázkaře tohle dramatické divadlo bavilo až do konce. A ve finále byli úspěšní, protože padaly góly, trefovali se top střelci Messi a Mbappé a nakonec přece jen vyhrál mírný favorit Argentina.“

MS ve fotbale v Kataru nejvýdělečnější akcí historie

Neznamená to ale, že by sázková kancelář kvůli fotbalovému šampionátu prodělala. Právě naopak. MS ve fotbale v Kataru se stalo pro Tipsport nejvýdělečnější akcí historie. Celkově sázková kancelář utržila 1,9 miliardy korun. Padl také absolutní rekord v počtu klientů, kteří si během šampionátu vsadili. Celkem sázkaři sestavili skoro 6 milionů tiketů. Se znalostí těchto čísel je už čtenáři jasné, že i ojedinělé milionové výhry představují jen kapku v moři v celkovém množství peněz, které se v sázkových kancelářích během MS protočily.

Příklady neúspěšných sázkařů

Tipsport ostatně přináší i příklady neúspěšných sázkařů. Našel se další jedinec, který byl ochoten vsadit na začátku turnaje na celkové vítězství jednoho týmu vysokou sumu. Také tento sázkař mířil svým tipem do Jižní Ameriky, vybral si ale Brazílii. Na vítězství Kanárků vsadil 1,2 milionu korun. Kdyby parta okolo Neymara vyhrála, plnil by titulky zpravodajských serverů tento tipér – byl by vyhrál 7,2 milionů korun. Ale Brazílie padla ve čtvrtfinále. Proto celá vsazená částka připadla Tipsportu. Ke smolařům patří i jeden člen naší redakce. Ten pro změnu vsadil na výhru Francie v kurzu 7.00. Tiket zaplnil dalšími příležitostmi, které všechny vyšly. Byla zde příležitost vyhrát 1500 Kč, což by byl 44x násobek vsazené částky. Jediná penalta rozhodla o tom, že Francie titul nezískala a tiket se nezařadil mezi úspěšné. Smůla, ale naštěstí zde není tak velký důvod k lítosti, jaký má výše uvedený příznivec Brazílie.

Příklady neúspěšných sázkařů

Zdroje článku: seznamzpravy, newstream, edition.cnn