Kdo vyhraje Wimbledon 2023


Nejslavnější tenisový turnaj se blíží a fanoušci bílého sportu vyhlíží, kdo vyhraje Wimbledon 2023. Wimbledon program je kompletně před námi a slibuje tradičně atraktivní podívanou. V tomto článku se podíváme, kdo patří k největším favoritům dle sázkových kanceláří. Ukážeme profily nejlepších tenistů. Nakonec vyhodnotíme, kdo jsou největší adepti na vítězství na turnaji Wimbledon 2023.

Kdo vyhraje Wimbledon

Wimbledon favoriti dle sázkových kanceláří

Určitě je zajímavé se podívat na to, kteří Wimbledon favoriti dle sázkových kanceláří mají šanci na vítězství. Pochopitelně, otázka, kdo vyhraje Wimbledon, totiž zajímá také ty, co mají rádi sázení na tenis. Není překvapením, že největším favoritem mužské dvouhry je šampion nedávného French Open Novak Djokovič. Šance dávají sázkové kanceláře i mladé naději Carlosovi Alcarazovi Garfiovi nebo Daniilu Medveděvovi. U žen je situace vyrovnanější a prakticky totožné kurzy jsou vypsány na Igu Swiatekovou, Arynu Sabalenkovou i Elenu Rybakinovou.

Tenista/Tenistka kurz Tipsport kurz Fortuna
Novak Djokovič 1.75 1.80
Carlos Alcaraz Garfia 5.00 4.70
Daniil Medveděv 7.00 8.50
Iga Swiatek 5.00 4.70
Aryna Sabalenka 5.00 5.00
Elena Rybakina 5.00 5.00

Vítězové loňského ročníku Wimbledonu

Tenista/Tenistka kurz Tipsport kurz Fortuna
Novak Djokovič 1.60 1.50
Daniil Medveděv 8.50 8.20
Garbine Muguruza 11.00 11.00
Ashleigh Barty 6.50 6.00

Wimbledon a start ruských a běloruských sportovců

Turnaj Wimbledon 2023 se od loňského ročníku liší tím, že v něm tentokrát bude povolen start ruských a běloruských tenistů. V minulém roce jim byl vstup do turnaje odepřen a toto rozhodnutí se dotklo všech zúčastněných hráčů tím, že se za turnaj neudělovaly body do žebříčku ATP a WTA. Tentokrát se Daniil Medveděv, Aryna Sabalenková a další na Wimbledon podívají, avšak s určitými podmínkami. Musí soutěžit jako neutrální sportovci, nesmí vyjadřovat podporu lídrům svých zemí nebo ruské invazi a také nesmí přijímat finanční podporu od ruského nebo běloruského státu.

Wimbledon a start ruských a běloruských sportovců

Novak Djoković

„Joker“ ovládl nedávné French Open a drží tak ve dvouhře rekordních 23 titulů. Už jen jedno grandslamové vítězství mu schází k dorovnání absolutního historického rekordu Margaret Courtové. Zároveň se vrátil na pozici světové jedničky. Na trávě se mu navíc daří, ve Wimbledonu slavil už sedmkrát. Aktuálně zde drží šňůru čtyř triumfů v řadě. Na to, zda přidá další vítězství, bude mít vliv i zdravotní stav jeho největších konkurentů, k nimž patří i Nick Kyrgios, loňský finalista.

Novak Djoković

kurz 1.75

Carlos Garfia Alcaraz

Mezi horké favority turnaje se řadí i Carlos Alcaraz, který do triumfu Novaka Djokoviče na French Open vládl žebříčku ATP. Tento teprve dvacetiletý španělský talent se v loňském roce blýsknul ovládnutím US Open, v Paříži letos došel až do semifinále, v němž jej vyřadil právě srbský fenomén. Zápas mohl být daleko zajímavější, kdyby španělského mladíka nezradily křeče. Loni se na Wimbledonu probojoval do 4. kola, letos jsou jeho vyhlídky a ambice jistě mnohem vyšší. Na trávě toho ale zatím moc neodehrál, bilance 4/4 mluví za vše.

Carlos Garfia Alcaraz

kurz 5.00

Iga Swiateková

K horkým favoritkám v pavouku žen bude patřit i světová jednička žebříčku WTA Iga Swiatek. Ačkoliv jí, zdá se, tráva až tolik nechutná. Tato vítězka US Open z loňského roku a dokonce trojnásobná držitelka poháru Suzanne Lenglenové z Paříže zatím ve Wimbledonu dokráčela nejdále do čtvrtého kola. Loni ji zde právě v této fázi turnaje z pozice jasné outsiderky vyřadila domácí Alizé Cornetová. Její bilance na tomto povrchu je aktuálně 9/6 a nečítá žádné cennější skalpy. Zbraní má však tato mladá Polka spoustu.

Iga Swiateková

kurz 5.00

Aryna Sabalenková

Loni se na Wimbledonu tato běloruská tenistka představit nemohla, letos má tak o motivaci postaráno. Zvlášť, když zde v roce 2021 dokráčela až do semifinále. V aktuálním ročníku patří rozhodně k nejnebezpečnějším hráčkám. Na kontě má zatím úžasných 34 výher a jen 6 porážek. Tento povrch navíc její hře poměrně svědčí. Na trávě loni došla do finále turnaje v Hertogenboschi.

Aryna Sabalenková

kurz 5.00

Wimbledon vítězové uplynulých ročníků

Je dobré si připomenout, kdo jsou Wimbledon vítězové uplynulých ročníků. V mužské části se od roku 2002 na prvním místě střídají jen 4 jména. 2002 vůbec můžeme brát jako zlomový rok, protože symbolizuje jednak nástup Velké trojky (případně čtyřky, počítáte-li i Murrayho), jednak Sereny Williams. Ta v tomto roce vyhrála také svůj první Wimbledon, což poté ještě 6x zopakovala. Z Čechů po úspěchu marně sahal Tomáš Berdych, který v roce 2010 podlehl ve finále Rafaelu Nadalovi. Větší důvod k radosti tak má Petra Kvitová, která turnaj 2x ovládla. Kdo vyhraje Wimbledon letos? Naděje živí česká kometa Barbora Krejčíková, finalistka French Open Karolína Muchová nebo po grandslamu stále toužící Karolína Plíšková.

Vítězové a vítězky turnaje Wimbledon poslední doby

Rok Muži Ženy
2022 Novak Djoković (Srbsko) Elena Rybakinová (Kazachstán)
2021 Novak Djoković (Srbsko) Ashleigh Bartyová (Austrálie)
2020 Nehrálo se Nehrálo se
2019 Novak Djoković (Srbsko) Simona Halep (Rumunsko)
2018 Novak Djoković (Srbsko) Angelique Kerber (Německo)
2017 Roger Federer (Švýcarsko) Garbiñe Muguruza (Španělsko)
2016 Andy Murray (Velká Británie Serena Williams (USA)
2015 Novak Djoković (Srbsko) Serena Williams (USA)

Wimbledon prize money

A jaké leto nabídne Wimbledon prize money? Celkově si hráči na turnaji přijdou na 44,7 milionu liber, což znamená navýšení o 11 % oproti loňskému roku. Vítězové singlu si na své konto připíšou 2 350 000 liber, na deblisty čeká odměna 600 000 liber. A dobrou zprávu mají pořadatele i pro ty méně úspěšné. Polepší si totiž i hráči, kteří vypadnou v úvodních kolech, případně už v kvalifikaci.

Vítěz Finále Semifinále Čtvrtfinále 4. kolo 3. kolo 2. kolo 1. kolo
2 350 000 £ 1175 000 £ 600 000 £ 340 000 £ 207 000 £ 131 000 £ 85 000 £ 55 000 £

Často kladené otázky

Kdy se hraje Wimbledon 2023?

Nejslavnější tenisový turnaj světa startuje v pondělí 3. července. Zápasy budou probíhat až do neděle 16. července.

Budou na Wimbledon 2023 přítomni diváci?

Letošní ročník by měl probíhat zcela bez jakýchkoliv covidových restrikcí.

Kdo je favorit na vítězství Wimbledonu muži dle sázkových kanceláří?

Sázkové kanceláře nejvíce favorizují Novaka Djokoviće.

Kdo je favorit na vítězství Wimbledonu ženy dle sázkových kanceláří?

V kategorii žen Tipsport, Chance, Fortuna, Synottip a další dávají vysoké šance Polce Ize Swiatkové, Aryně Sabalenkové a Eleně Rybakinové.

Kde sledovat zápasy Wimbledon 2023?

Doporučujeme kvalitní Wimbledon živý přenos buď na Eurosportu, nebo na Tipsport TV.