Viktoria Plzeň má nového sponzora a miliony v kapse


Viktoria Plzeň sbírá jednu výhru za druhou. Postup do Ligy mistrů je jen začátek a zdá se, že se blýská na lepší časy. Řecká sázková společnost Betano, která na český trh vstoupila teprve v letošním roce spadající pod firmu Kaizen Gaming, se totiž stala jejím již druhým velmi významným partnerem. To znamená, že si Viktoria finančně velmi polepší. Podle informací z webu sport.cz se bavíme o zajímavé částce, která se pohybuje 30 – 40 mil. Kč. Společně s finanční odměnou, kterou získala jen za účast v základní skupině v Lize mistrů (450 mil. Kč) se jedná o velmi solidní finanční injekci.

Viktoria Plzeň má nového sponzora a miliony v kapse

FC Viktoria Plzeň se připojuje k prestižním klubům FC Porto či Benfica

FC Viktoria se připojuje k významným sportovním klubům jako je FC Porto, Benfica, řecké kluby Olympiakos Pireus, Panathinaikos Atény i např. PAOK Soluň. Mezi partnerské kluby ovšem patří i neevropské kluby, jako je např. Fluminense nebo Atletico Mineiro. Není tajemstvím, že podpora sportovních klubů i jednotlivců, kteří chtějí být úspěšní a ve sportovní branži podávají výjimečné výkony, je prioritou a pilířem této společnosti. Obchodní ředitel Kaizen Gaming Julia Iglesias Hernando sám uvedl, že FC Viktoria byla pro partnerství jasnou volbou, a to hned z několika logických důvodů. V první řadě se jedná o jeden z nejúspěšnějších klubů v ČR za posledních 10 let, ovšem rozhodující prý bylo až setkání s fotbalisty Viktorie. Společná vášeň pro fotbal byla pro Hernanda při rozhodování zásadní.

FC Viktoria Plzeň se připojuje k prestižním klubům FC Porto či Benfica

Foto: fcviktoria.cz


Majitel klubu FC Viktoria Adolf Šádek vidí partnerství a možnost připojení se k tak prestižní skupině fotbalových klubů především jako ocenění. Samozřejmě také z pohledu ekonomického zajištění klubu je podepsání smlouvy velmi významnou událostí. Betano se stane druhým největším a prémiovým partnerem FC Viktoria Plzeň. Generálním partnerem je již 17 let Doosan Škoda Power.

Pozice velkých sázkových kanceláří v ohrožení

Ambice Betano sázkové společnosti ovšem sahají mnohem dál. Partnerství s FC Viktoria Plzeň je jen začátek. Podle slov country Managera společnosti Kaizen Gaming Romana Maca je cílem sázkové společnosti stát se hlavním partnerem české fotbalové ligy. Aktuálně tuto pozici až do roku 2024 má jistou sázková kancelář Fortuna. Navíc dalším adeptem je i největší česká sázková společnost Tipsport. Pozice velkých sázkových kanceláří jsou díky řecké sázkové kanceláři v ohrožení. Ovšem Betano uvažuje i o zařazení dalších českých fotbalových klubů mezi své partnery. Nejedná se o nikoho jiného, než je Slavie a Sparta Praha.

Pozice velkých sázkových kanceláří v ohrožení

Foto: fcviktoria.cz


Ambice této sázkové kanceláře rozhodně nejsou malé a není se čemu divit. Kaizen Gaming se považuje ve světě za jednu z nejrychleji se rozvíjejících společností GameTech. Kromě EGR Operator Awards, které získala tato společnost v roce 2021 za nejlepšího provozovatele sázení na fotbal a nejlepšího operátora zákaznických služeb, má na svém účtu připsáno i 6 ocenění na Sports Marketings Awards 2019 nebo např. SBC Award 2021 v Latinské Americe a v Londýně v roce 2019. A takto bychom mohli pokračovat dál. Ocenění má skutečně mnoho a české sázkové kanceláře, jako je Tipsport nebo Fortuna by tuto nově vycházející hvězdu v ČR neměly brát na lehkou váhu.