Kdo vyhraje MS v hokeji U20 2024


Blíží se konec roku a s ním opět MS v hokeji U20 2024. To odstartuje 26. prosince 2023 a potrvá až do 5.1.2024. Jako v minulých letech se šampionátu nezúčastní hokejisté Ruska a Běloruska. Mezi hlavní favority patří opět Kanada, USA a Švédsko. V tomto článku se podíváme na to, kdo vyhraje MS v hokeji U20 2024 a jaké jsou šance českých juniorů.

Kdo vyhraje MS v hokeji U20 2023

Kdo vyhraje MS v hokeji U20 2024 Kurz Tipsport Kurz Fortuna
USA U20 2.70 3.40
Kanada U20 3.30 2.85
Švédsko U20 3.80 4.00
Finsko U20 7.20 6.50
Česko U20 15.00 13.00
Slovensko U20 25.00 23.80
Švýcarsko U20 80.00 45.00
  • MS v hokeji U20 2024 začíná již 26. 12. 2023
  • Turnaj hostí Švédsko, hlavním favoritem na vítězství je tým USA.
  • Celkem na turnaji startuje 10 týmů, vedle USA mají velké ambice také týmy Kanady a Finska

Kde sledovat MS v hokeji U20 2024

Kde sledovat MS U20 2024 Přímý přenos
TV Tipsport Spustit přenos
Česká Televize Spustit přenos

Hlavní favorit na vítězství na MS juniorů – USA

Překvapivě není kurzovým favoritem Kanada jako předchozí ročníky, ale juniorský tým USA. A není se čemu divit. Na MS v hokeji U20 2024 posílají Američané to nejlepší, co mají. Na ledě se v jejich dresu objeví mnoho juniorů z NHL, kteří se umístili na velmi zajímavých místech v draftu. V brance to bude Trey Augustin a Jacob Fowler, v obraně se pak objeví Sam Rinzel a Lane Huston. Největší síla americké sestavy leží tentokrát v útoku. Objeví se zde špičkový Cutter Gauthier, dále třeba Will Smith, Frank Nazar nebo Oliver Moore. Americký tým je tentokrát opravdu silný, i když je samozřejmě otázka, jak se jim povede na cizím ledu proti silným soupeřům jako je Kanada a Švédsko. Jako obvykle u juniorského hokeje se nemusí síla sestavy potvrdit.

Hlavní favorit na vítězství na MS juniorů - Kanada

Zdroj: ceskyhokej

USA U20
2.70

Obhájce titulu na MS juniorů – Kanada

Juniorský tým Kanady získal zlato z minulého šampionátu, ve finále porazil české juniory. I tentokrát patří mezi jedny z favoritů na vítězství, přestože budou mají zejména v týmu USA silnou konkurenci. Kanadský juniorský tým není vůbec špatně sestavený, ale svou účast nezopakuje hvězda minulého šampionátu, Connor Bedard. I tentokrát se představí opravdu silní hráči, jako je Macklin Celebrini, který bude pravděpodobně první na draftu v roce 2024. V obraně se představí hráči jako Molendyk, Warren nebo třeba Mateychuk, v silném útoku pak Beck, Cowan, Wood nebo Yager. V každém případě bdue tým Kanady velmi nebezpečný pro všechny soupeře, a pokud nedojde k nečekanému vyřazení, obsadí jednu z medailových pozic. Zda obhájí zlatou medaili je ale zatím nejisté.

Obhájce titulu na MS juniorů - Kanada

Zdroj: sportsnet

Kanada U20
3.30

Třetí favorit na vítězství na MS juniorů – Švédsko

Výhoda domácího ledu a publika připadá tento šampionát Švédsku. MS v hokeji U20 2024 program se bude odehrávat na dvou stadionech v Göteborgu. Nejenom z tohoto důvodu patří Švédové mezi jednoho z favoritů tohoto turnaje. Juniorský tým země Tří korun je tentokrát velmi dobře sestaven. V obraně se představí silná jména jako Sandin Pellikka, Willander nebo Pettersson. Útok bude opět velmi nabitý, objeví se zde nadějný Filip Bystedt. Je ale otázka, zda se mu podaří naplnit očekávání, která jsou na jeho výkon kladena. V řadách útočníků dále najdeme jména jako Stenberg, Unger Storum nebo Wahlberg. Nejslabší částí týmu je branka, ale i tak je švédský tým velmi dobře připraven na souboj o medaile.

Třetí favorit na vítězství na MS juniorů - Finsko

Zdroj: isport

Švédsko U20
3.80

Jaké šance mají Češi na MS v hokeji U20 2024

Černým koněm celého šampionátu by mohli být čeští junioři. MS v hokeji U20 kurzy jim zatím nejsou příliš nakloněné, ale tým je sestaven velmi dobře. Zároveň je třeba počítat s ambicemi hráčů získat zlatou medaili po úspěchu z minulého roku, kdy si Češi odvezli stříbro. Koho tedy najdeme v týmu trenéra Augusty? Mezi hlavní silné karty patří útočníci Jiří Kulich a Eduard Šalé. První zmíněný působí na farmě Buffalo Sabers a sám trenér ho považuje za jednoho z nejlepších českých juniorů. Eduard Šalé uzavřel nováčkovskou smlouvu s Vegas Golden Knights a jde o velmi nadějného střelce. Většina českého týmu přiletí na šampionát ze zámoří a proto se bude muset aklimatizovat na evropská hřiště. Na tom tým pracuje v Příbrami, kde probíhají závěrečné přípravy před odletem do Švédska. Zda se potvrdí ambice českých hokejistů ještě nevíme, ale tým je opravdu dobře sestaven.

Zdroje: Tipsport, Fortuna, IIHF