Kdo vyhraje MS v hokeji U20 2023


Začíná z pohledu českého sportovního fanouška poslední významná akce roku 2022. V názvu ale nese již letopočet příštího roku. Program mistrovství světa v hokeji U20 2023 odstartoval v pondělí 26. prosince 2022. Bitvy na ledovém poli budou zuřit až do Silvestra a pokračovat budou i na Nový rok a v dalších dnech. Teprve 5. ledna 2023 budeme vědět, kdo bude novým mistrem světa. Sázkaři by odpověď na otázku kdo vyhraje MS v hokeji U20 2023 rádi znali už dříve. Pokusíme se jim trochu pomoci a v našem článku mistrovství světa juniorů důkladně rozebereme.

Kdo vyhraje MS v hokeji U20 2023

Kdo vyhraje MS v hokeji U20Kurz TipsportKurz Fortuna
Kanada U201.751.70
USA U205.004.50
Finsko U207.507.00
Švédsko U207.508.00
Česko U2016.0015.00
Slovensko U2035.0036.80
Švýcarsko U2035.0037.00
  • MS v hokeji U20 2023 začíná již na Štěpána, 26. 12. 2022
  • Turnaj hostí Kanada, která je zároveň favoritem číslo 1 na zisk zlatých medailí
  • Celkem na turnaji startuje 10 týmů, vedle Kanady mají velké ambice také týmy USA a Finska

Kde sledovat MS v hokeji U20 2023

Kde sledovat MS U20Přímý přenos
TV TipsportSpustit přenos
Česká TelevizeSpustit přenos

Hlavní favorit na vítězství na MS juniorů – Kanada

Favorit nepřekvapí. Je každý rok stejný. Letos má Kanada obzvláště dobré předpoklady získat zlato. Jednak proto, že hraje doma. V Halifaxu a Monctonu jistě javorovým listům připraví diváci skvělou kulisu. Kanaďané hokej milují a juniorské turnaje se těší velkému zájmu publika. Zvláště, pokud Kanada do boje vysílá nějaké hvězdy. A to letos rozhodně platí. Mnozí hráči už prošli draftem a v dresech týmů NHL už absolvovali nějaká ta přípravná utkání. Platí to pro Shanea Wrighta, forvarda Seattle Kraken, který bude kapitánem kanadského výběru. Brandt Clarke má podepsáno u Los Angeles Kings, Dylan Guenther u Arizony Coyotes. Na tu největší hvězdu se ale NHL teprve těší. Connora Bedarda draft čeká. Mnozí ale soudí, že některé týmy budou na konci sezóny snad i takticky prohrávat, aby si zajistily první volbu draftu a tím možnost získat do svých řad Bedarda.

Hlavní favorit na vítězství na MS juniorů - Kanada

Zdroj: nytimes

Říká se o něm, že je kouzelníkem na míči. Jednoznačně patří k největším hvězdám šampionátu. Už v kvalifikaci zazářil s osmi góly. Ovšem podle jeho slov je to jeho poslední účast na MS světa a následně už hrát, prý kvůli věku, nebude a stejně jako Messi nebo Ronaldo se připravuje na své velké finále. Zlato bude pro něj priorita. Nicméně Brazílie čeká na svůj další titul mistra světa už 20 let. Poslední titul si Brazilci odvezli v roce 2002. Brazílie v základní skupině bude hrát se Srbskem, Švýcarskem a Kamerunem. Kurz na vítězství brazilské reprezentace je 6.00.

Kanada U20
1.75

Druhý favorit na vítězství na MS juniorů – USA

Kanada má jednoho jasného rivala – tím je výběr USA. Výběr severního a jižního souseda Kanady má na mistrovství světa juniorů nevyrovnané výsledky. Tak v roce 2021 mužstvo okolo fenomenálního Trevora Zegrase získalo zlato – páté v historii pro USA. O rok později ale hvězdy a pruhy skončily překvapivě už ve čtvrtfinále. Nestačily na české mladíky, kteří šokující výhrou 4:2 oživili sen o medaili, která reprezentaci ze středu Evropy chybí už 17 let. Ale nakonec to nevyšlo, Češi skončili až 4. Hvězdy Caufield či Zegras už v týmu nejsou, už bojují v NHL. Ale přichází důstojní nástupci. 18letý útočník Charlie Stramel ještě může hrát na MS v hokeji U20 příští rok, ale zjevně jej čeká draft do NHL už letos. Ještě více se mluví o Loganu Cooleym, spíše drobnějšímu útočníkovi, který má ale hodně šikovné ruce. Už jej draftovala Arizona Coyotes.

Druhý favorit na vítězství na MS juniorů - USA

Zdroj: sportsnet

USA U20
5.00

Třetí favorit na vítězství na MS juniorů – Finsko

Zámořské celky mají poslední roky na šampionátech juniorů hegemonii, ale občas ji překazí jeden evropský tým. Nejsou to Švédové ani Rusové, bohužel ani Češi. Jsou to Finové, mistři světa z roku 2016 a 2019. Když Finové vyhrají šampionát, tak ten tým opravdu stojí za to. Zlatí hoši z roku 2016 jsou napevno zabydleni v NHL – například Puljujärvi v Edmontonu, Patrik Laine v Columbusu a Sebastian Aho v Carolině. U Finů z roku 2019 nejvíce zářil dnes newyorský útočník Kaapo Kakko. Na dobrou kariéru ale najeli také obránci Jokiharju či Heinola. Finsko ale jinak nesází moc na individuální dovednosti jednotlivých hráčů. Silnou zbraní výběru Suomi je týmový výkon a dobrá disciplína. Trenér má velké slovo, musí to být taktik a musí mít dobře promyšlenou strategii hlavně v obraně. Těžko říci, jestli to bude případ i nového kouče Tomi Lämsy, který byl útočníkem Lahti Pelicans.

Třetí favorit na vítězství na MS juniorů - Finsko

Zdroj: aftonbladet

Finsko U20
7.50
Tip redakce: Vyhraje Kanada

Není to originální tip a ani není oceněný příliš výhodným kurzem. Nemůžeme ale jinak. Kanada letos nemá silnou konkurenci. Američané mají sice pár talentů, ale ne tolik, kolik jsme u nich zvyklí. Logan Cooley to moc nevytrhne. Ani Finové, kteří do poslední chvíle tajnůstkařili s nominací, letos zdá se nemají v kádru nějakého nového Aha nebo Laineho. Švédové už dlouho na juniorské úrovni nepředvedli nic světoborného. Žlutomodrá reprezentace na seniorské i juniorské úrovni prochází dlouhodobou krizí a těžko říci, kdy se z ní vyhrabe. A odpor Kanaďanům nebudou letos klást Rusové, protože jejich výběr byl z turnaje vyřazen. Javorové listy tedy mají velkou šanci. Tu navíc posiluje fakt, že Kanada hraje doma. Halifax a Moncton jsou poměrně neokoukaná místa na pořádání velkého turnaje. Místní se nemohou pyšnit týmem NHL, ten na kanadském pobřeží Atlantiku jaksi chybí. Hlad po dobrém hokeji zde bude tedy velký a čekáme, že diváci Kanadu ke zlatu poženou. Velkou zbraní mužstva v červeno-bílo-černých dresech bude Connor Bedard, který by mohl být McDavidem nové dekády.

Často kladené otázky

Jaké šance má na MS juniorů v ledním hokeji 2023 Česko?

Minule Češi překvapili, když na turnaji došli do semifinále. Nakonec brali 4. Místo. Zní to příjemně, ale v nepřítomnosti Rusů na MS juniorů 2022 nebyla až tak těžká konkurence. Češi mimo jiné prohráli ve skupině s Lotyšskem a Finskem. Jediný ze silných soupeřů, které výběr trenéra Rulíka porazil, byli Američané ve čtvrtfinále. To je trochu málo. Nedá se to brát jako příslib lepších zítřků, naději na to, že příště by Češi mohli tu medaili vybojovat. Spíše náhodný úspěch.

Kdy MS v hokeji juniorů 2023 začíná?

Začíná v pondělí 26. prosince 2022 a končí ve čtvrtek 5. ledna 2023.

Kolik týmů postupuje ze skupiny?

Z každé pětičlenné skupiny MS v hokeji juniorů postupují 4 týmy. Čtvrtfinále tedy hraje 8 nejlepších reprezentací.

Kde je možné MS juniorů sledovat?

Živý přenos zdarma vystoupení českých hokejistů divákům dopřeje Česká televize. Také live stream zdarma Tipsport umožňuje klientům sázkové kanceláře vidět zápasy šampionátu, a to dokonce všechny – nejen ty české.

Bude se na MS juniorů sestupovat?

Nejhorší z 10 týmů půjde o úroveň níže. Příští rok jej nahradí Norsko, které vyhrálo skupinu B. Pozor si musejí dávat Češi i Slováci – Češi loni byli blízko poslednímu místu ve skupině. A Slováci nakonec poslední opravdu skončili, měli ale štěstí, že se na MS 2022 nesestupovalo.

Zdroje: sport, livesport, rds