133. Velká pardubická – II. kvalifikace


V sobotu 24. června 2023 o 13:50 se běží II. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Nese podtitul Pocta Mjr. Miloši Svobodovi. Letos je dostih zvláště atraktivní – kvalifikace je kratší a díky navýšené podpoře sponzora se dostih poběží o milion korun. Přihlášky zaslala celá řada významných žokejů. Všichni si chtějí zazávodit o hodnotné ceny a především o možnost nastoupit na prestižní Velké pardubické. K favoritům budou patřit Sacamiro, Talent a Player, loni 2. až 4. kůň hlavního dostihu Velké pardubické.

133. Velká pardubická - II. kvalifikace

  • II. kvalifikace se běží v sobotu 24. června cca od 15:20. Na programu je ale více dostihů
  • Přítomná bude celá řada osobností Velké pardubické včetně Josefa Váni staršího i mladšího
  • Opět očekáváme skvělý výkon od Talenta, vítěze předminulého ročníku VP

Nejlepší tipy na II kvalifikaci Velké Pardubické

Sázkař má na výběr, co tipovat. Z koní upřednostňujeme Talenta, který se chce dostat na svůj pátý závod Velká pardubická steeplechase.

  • Talent má na kontě čtvrté místo, stříbro a také prvenství z roku 2021. Už mu je ale 12, takže bude nejstarším koněm na startu. Myslíme si, že stále bude rychlý, ale kdo chce být opatrný, ať sází umístění do 3. místa.
  • Na Velkou pardubickou se podle nás kvalifikují také Sacamiro a Player. Loni na Velké pardubické předvedli skvělý výkon. Zvláště desetiletý Sacamiro se dost zlepšuje a možná jej vrchol kariéry teprve čeká.
  • Pozor na Santa Klaru. Teprve osmiletá klisna letos v květnu vyhrála prestižní dostih Gran Premio Merano. Pod palcem ji má Josef Váňa mladší. Pro nás tato tmavá hnědka bude míchat pořadím, vsadili bychom umístění do 4. místa.

Kde sledovat II. kvalifikaci na Velkou Pardubickou

Živý přenos zdarma II. kvalifikace na Velkou pardubickou divák najde na České televizi. Konkrétně pochopitelně na stanici ČT Sport. Přenos začíná ve 13:50, příznivci závodů koní by tedy měli na obrazovce stihnout kromě II. kvalifikace i Cenu společnosti Tipsport a Zlatý pohár města Pardubic, tedy další dva prestižní dostihy. Live stream zdarma lze sledovat také na TV Tipsport. U této sázkové kanceláře můžete také realizovat sázky, a to buďto před začátkem dostihu, nebo v režimu live. Na přiloženém videu se můžete podívat na průběh I. kvalifikace na Velkou pardubickou. Vítězem byl Chelmsford s žokejem Janem Kratochvílem.Kde sledovat II. kvalifikaci na Velkou pardubickou Začít sledovat
Česká televize Sledujte zde
TV Tipsport Sledujte zde

Rozpis dostihového dne

Velká pardubická kvalifikace program bude dlouhý a nabitý. Očekává se jasný slunečný den, ovšem potit se budou zejména závodníci. Diváci mohou vše pohodlně sledovat buďto na zastíněné tribuně, nebo na pohovce doma. Dostihů je v plánu hned několik, ve hře jsou zajímavé finanční dotace od 90 000 Kč až po 300 000 Kč, což je cena pro vítěze Zlatého poháru. Vůbec nejštědřeji je ohodnocena ale samotná kvalifikace na Velkou pardubickou. Ta začíná v 15:20 a zde si vítězové rozdělí 1 000 000 Kč.

Rozpis dostihového dne

Zdroj: istockphoto

Čas Rozpis kvalifikace
11:00 Otevření areálu
13:00 Cena za podpory ADW FEED, a.s. – Memoriál Kamila Kuchovského
13:35 Česko-švýcarský pohár BICZ holdingu 2023
14:10 Cena společnosti Tipsport – Červnová cross country Válečníka
14:45 Zlatý pohár města Pardubic
15:20 Pohár Slavia pojišťovny – II. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou – Pocta Mjr. Miloši Svobodovi
15:55 Cena společnosti Synthesia a.s.
16:30 Cena společnosti K-K METAL, a.s. – Memoriál Ing. Stanislava Hošáka
17:05 Cena společnosti SEED SERVICE s.r.o.

Startovní listina II kvalifikace Velké Pardubické 2023

Kůň Věk Majitel
Aeneas (IRE) 9 Josef Váňa starší
Barython de Vaige (FR) 7 Dalibor Török
Dajuka 9 Radek Holčák
Imphal (POL) 10 Stanislav Popelka
Kaiserwalzer (GER) 10 Jaroslav Brečka
Lodgian Whistle 10 Josef Váňa starší
New Finch 10 Jana Šimonová
Player 11 Lenka Kvapilová
Royal Gino (GER) 10 Marián Štangel
Sacamiro 10 Eva Petříková
Santa Klara (IRE) 8 Josef Váňa mladší
Talent 12 Hana Kabelková

II kvalifikace Velká Pardubická favoriti na vítězství

K favoritům na vítězství budou i podle kurzů patřit koně z osvědčených chovů. Josef Váňa starší je známý tím, že jeho koně se na dostizích Velké pardubické umísťují vysoko, a tak bude Aeneas i Lodgian Whistle patřit mezi ty s nižšími kurzy. Také Váňův syn bude chtít s koněm Santa Klara zabodovat. Velké favority ale musíme hledat také mezi trojicí Player, Talent a Sacamiro. Loni na hlavním dostihu Velké pardubické se umístily za vítězem na druhé až čtvrté příčce.

II kvalifikace Velká Pardubická favoriti na vítězství

Vstupenky na dostihový den

Vstupenky na dostihový den lze nakoupit na webové stránce dostihypce.enigoo. Ceny jsou poměrně příznivé. Lístek na celý den závodů rychlých koní stojí 150 Kč pro dospělého. Důchodci, studenti a děti platí pouze 80 korun a nejmenší děti mají vstup zdarma. Návštěvníkům se doporučuje ctít dress code. Pokud se tedy do Pardubic chystáte, měli byste se ideálně obléct do červené barvy.

Typ vstupenky Cena
Základní vstupné (dospělý) 150 Kč
Zlevněné vstupné (děti a mládež do 18 let, studenti a senioři) 80 Kč
Děti do 10 let Zdarma
Rodinné vstupné (2 dospělí a až 3 děti) 400 Kč
Dostihový klub s cateringem a dalšími službami 2.200 Kč
Tip redakce

U tohoto závodu bychom se vyhnuli sázce na vítěze. Kandidátů na prvenství je hodně a může z toho být atraktivní souboj v cílové rovince. Podle nás bude výhodnější zvolit tip umístění do 3. místa, případně do 5. místa. Užší špičku favoritů tvoří Sacamiro, Talent a Player. Mezi ně se může vmísit Aeneas a Santa Klara. U těchto koní bychom tedy sázeli na umístění na nejvyšších pozicích, které garantují kvalifikaci na Velkou pardubickou.

Zdroje článku: tipsport, betano, wikipedie