Tipsport CS GO Bratislava – Kdo se prostřílí k milionu


Tipsport CS GO Bratislava začíná již ve středu 30.3. a bude trvat do neděle 3.4.2022. Enterprise, Sinners, eSuba. Kdo sleduje esporty, ten tyto pojmy velmi dobře zná. Jsou to organizace sdružující ty nejlepší hráče Counter Strike. Někteří z nich se skvěle prosazují i na mezinárodní scéně. Tak například česká pětice Sinners mocně drtí konkurenci v respektované lize ESEA Premier. Esporty jsou na vzestupu, světu kralují hlavně Skandinávci. Ale Češi a Slováci jsou pro ně důstojnou konkurencí. Kdo je z tuzemské scény nejlepší, to ukáže další turnaj Tipsport CS:GO. Už tradiční dostaveníčko mistrů hry Counter Strike letos poprvé hostí Bratislava. Vstupenky jsou v prodeji. Ve slovenském hlavním městě půjde začátkem dubna 2022 o prize pool v hodnotě 1 000 000 Kč. Kdo se nemůže do Bratislavy osobně dostavit, může sledovat stream exkluzivně na TV Tipsport.

CS GO live stream na TV Tipsport + 300 Kč za registraci

Esportům patří budoucnost

Diskuze o tom, zdali esporty mají právo na sebeurčení, jsou snad už minulostí. Umí si na sebe samy vydělat, mají obrovskou komunitu fanoušků, která se dále rozrůstá. A kdo k tomuto fenoménu jednou přičichne, ten se jen tak neodtrhne. Počítačové hry totiž nejsou jen zábavné pro hraní, ale také pro sledování. Zvláště když se před vašima očima utkávají ti nejlepší z nejlepších. Je několik her, které překročily rámec klasického domácího paření. Získaly mezinárodní úspěch a začaly se v nich organizovat napínavé turnaje. Nerozhoduje, jako v jiných sportech, kdo má lepší výbavu, lepší podporu sponzorů, přízeň rozhodčích nebo prostě štěstí. Podmínky jsou nastaveny férově – hlavní cenu si odnese hráč, který zvolí nejlepší strategii, rychleji reaguje, nebo v případě týmových soutěžích lépe spolupracuje. Nejpopulárnějšími esporty jsou kromě sportovních klasik FIFA a NHL dále League of Legends, Call of Duty, DotA 2 a právě Counter Strike.

Esportům patří budoucnost

Jak funguje Counter-Strike

Counter-Strike je střílečka ze žánru FPS (first-person shooter). Ve verzi Counter-Strike Global Offensive proti sobě hrají dva týmy, tzv. teroristé a counter-teroristé. Musí plnit úkoly. Jde například o pokládání či zneškodnění bomb či záchrana, nebo naopak únos rukojmích. Podle plnění individuálních či týmových výkonů jsou odměňováni herní měnou. Ta je použita na zakoupení lepších zbraní a vybavení. Další bonusy se hráčům nabízí za zabíjení soupeřů. Z toho je patrné, že nejde jen o bezduché střílení – svou roli hraje správně nastavená ekonomika, dobrý pohyb po mapě a plnění výše uvedených úkolů.

Každý mapa se hraje na 2 poločasy. Každý z nich trvá 15 kol. Podle toho, jak dané kolo skončilo, se úspěšnějšímu týmu přičte bod. Ve hře je tedy celkem až 30 bodů. Který tým jako první získá 16 bodů, ten vyhrál. V případě remízy 15:15 přichází na řadu prodloužení.

Jak funguje Counter-Strike

Do Bratislavy se sjede hráčská smetánka i ze zahraničí

Tipsport CS:GO Bratislava není jen přehlídkou nejlepších týmů Česka a Slovenska. Organizátoři do seriálu MČR poprvé v historii pozvali zahraniční týmy. Jedním z nich je sestava Apeks. Právě oni jsou největšími vyzyvateli Sinners v boji o výhru. Představují výkvět kvalitních hráčů ze zemí esportům zaslíbených – z Dánska, Norska a Švédska. Kapitánem je zkušený Dán, v pohotovosti je také nová akvizice z Norska AcillioN, roli ostřelovače plní jkaem. Tým ale nese také slovenskou stopu. Je jím STYKO, občanským jménem Martin Styk. Ten se po mnoha úspěšných mezinárodních štacích poprvé vrací zpět domů. A bude chtít svým krajanům z konkurenčních týmů ukázat, jak vypadá světové CS.

CS GO live stream na TV Tipsport + 500 Kč za registraci

Na Apeks se mocně připravují všechny týmy, nejvíce ale Sinners. Jde o ryze český tým v čele s kapitánem beastikem neboli Sebastianem Daňem. Ten se může opřít o in-game leadera Jindřicha „ZEDKA“ Chybu nebo o riflera Adama „Neofraga“ Zouhara. Roli fraggera plní Max „SHOCK“ Kvapil. V této sestavě jsou Sinners zvyklí hlavně vyhrávat. Odnesli si 1. místo z MČR v počítačových hrách CS:GO 2021 či 1. místo ze Sazka eLEAGUE Fall 2021. Na mezinárodním turnaji V4 Future Sports Festivals v Budapešti Sinners také vyhráli.

Do Bratislavy se sjede hráčská smetánka i ze zahraničí

Sezóna CS GO eventů začíná, je na co se těšit

Tipsport CS:GO Bratislava je prvním dílem sezóny CS:GO MČR 2022. Finanční odměny jsou letos obzvlášť tučné. V Bratislavě půjde o milion korun. Vítězi připadne rovná polovina. Druhý turnaj bude online a rozdá se zde na odměnách 500 000 Kč. Akce se pak přesunou do Prahy. Ve zbrusu nové Vodafone PlayZone areně půjde o další milion korun. Konečnou stanicí bude uznávaný Festival Live v Brně. Na tomto turnaji to bude zvláště bouřit. Očekává se velká účast fanoušků. A prize pool je zde rovné 2 miliony korun. Z toho opět polovina připadá vítěznému týmu.

Sezóna CS GO eventů začíná, je na co se těšit

Každý ze tří eventů se skládá z online kvalifikací. Do nich se může přihlásit úplně kdokoli. I v tom je kouzlo esportů – šanci zahrát si se světovou elitou má teoreticky kdokoli, kdo složí tým třeba s partou kamarádů. Kvalifikace je ale pořádně náročná, má několik kol. A do vrcholného turnaje se prokoušou jen ti nejlepší.