Neymar MS ve fotbale


Neymar, má před sebou důležité MS ve fotbale. Coby kapitán povede favorizovaný tým šampionátu. Sázkové kanceláře již vypsaly kurzy a Brazílii se na zlato hodně věří. U Neymara dále všichni čekají, že překoná rekord Pelého v počtu gólů vstřelených za reprezentaci. Na zlato Brazílie čeká již 20 let, povede se to letos? Přinášíme Neymarův profil. Probereme jeho aktuální formu a zjistíme, co od něj na MS ve fotbale 2022 čekat.

Neymar na MS ve fotbale

Neymar aktuální forma

Zlatý míč získali v historii 4 různí Brazilci, ale Neymar mezi nimi není. 30letý rodák ze São Paula je ve své zemi zbožňovanou modlou, ale na světové úrovni je trochu v pozadí za legendární dvojicí Ronaldo a Messi. Druhý jmenovaný je přitom Neymarovým spoluhráčem v PSG, kde dává méně gólů než kapitán Kanárků. To může být pro Neymara na MS ve fotbale velká motivace. Ukázat všem, že fotbal není jen Ronaldo a Messi, že je zde ještě on. V sezóně 2022/23 Neymar dává góly především ve francouzské lize. S 11 brankami je momentálně druhý, o jednu trefu za Mbappém. Hodně také na góly přihrává, v této statistice je rovněž druhý za Messim. Z toho je patrné, jak znatelně útočný trojlístek z PSG dominuje francouzské nejvyšší soutěži. V Lize mistrů už to taková sláva není. Neymar se trefil jen dvakrát, vždy do sítě podprůměrného Maccabi Haifa. Zato zaznamenal 3 přihrávky.

Neymar aktuální forma

Neymar a národní tým

V národním týmu odehrál v roce 2022 8 utkání. 4 byly přátelské zápasy, 4 patřily ještě do programu kvalifikace na MS ve fotbale. Neymar vstřelil 4 góly, po jedné Chilanům a Tunisanům a dvě Korejcům. Jenže všechny tyto branky padly z pokutových kopů. To je pro Neymara důležitý zdroj branek za národní tým. Nutno říci, že coby exekutor je velmi spolehlivý. Celkem byl Neymar s osmi góly druhým nejlepším střelcem kvalifikační části CONMEBOL. Zajímavé je, že se mu nejvíce dařilo proti Peru, kdy zaznamenal polovinu svých branek.

Neymar a národní tým

Brazílie má tradičně velké množství kvalitních útočníků. Ještě nikdy se nestalo, že by trenér Kanárků neměl před začátkem MS ve fotbale kam sáhnout. Letos kouč Tite pro jistotu povolal 9 forvardů. I tak se nedostalo na známá jména, jako je Roberto Firmino nebo Philippe Coutinho. Neymarovou konkurencí bude například Vinícius Júnior z Realu Madrid, Antony, jenž za obrovské peníze letos posílil Manchester United nebo Raphinha, dravec z Barcelony. Ale o svoje místo v základu se Neymar bát nemusí. Kouč Tite na něj spoléhá a nikdo z kabiny jistě nebude zpochybňovat Neymarovu autoritu.

Brazílie zápasy na MS ve fotbale

Brazílie postoupila na MS ve fotbale 2022 v Kataru z prvního místa jihoamerické kvalifikace. Pro losování byla zařazena do prvního koše. Nakonec míček v losovacím zařízení určil Brazílii místo ve skupině G. Potkává se zde se starými známými. Se Srbskem a Švýcarskem hrála Brazílie ve skupině na minulém šampionátu, tedy MS 2018 v Rusku. Ani poslední soupeř Kamerun není neznámý. Brazílie proti němu hrála na domácím MS 2014. Sám Neymar dal Kameruncům dva góly. Brazílii začíná její MS ve fotbale program 24. 11. od 20:00 středoevropského času. Hraje proti Srbsku. Koho zajímá, jak si Neymar povede, ten si může pustit přímý přenos na Nova Action. 28. 11, od 17:00 Kanárci pokračují proti Švýcarsku. Přímý přenos zdarma přináší svým divákům Česká televize. Opět Nova Action pak do svého vysílání zařazuje zápas Kamerun vs Brazílie 2. 12. od 20:00. Všechny zápasy jsou dostupné také v rámci live stream zdarma na Tipsportu.

Neymar na MS ve fotbale statistiky

Neymar se v brazilském dresu objevil poprvé v roce 2010. Na Copa de Brasil v tomto roce byl nejlepším kanonýrem a očekávalo se, že 18letý mladík pojede prodat svou formu na MS 2010. Ale k překvapení všech jej trenér Dunga nenominoval. Brazílie na MS 2010 vypadla ve čtvrtfinále a Dunga byl odvolán. Na MS 2014 v Brazílii už byl Neymar v jiné pozici. Coby elitní útočník měl vést Brazílii k titulu v domácím prostředí. Uvedl se 2 brankami v zahajovacím utkání šampionátu proti Chorvatsku. Zároveň předvedl surový zákrok na Luku Modriće, za nějž měl být podle expertů poslán do kabin. Další 2 branky pak přidal Neymar proti Kamerunu. Další trefu už nepřidal, navíc se zranil ve čtvrtfinále proti Kolumbii a smutně sledoval dnes už kultovní kolaps Brazílie v semifinále s Německem, 1:7. Na MS 2018 dal Neymar jen dvě zásahy. Nejdříve v nastaveném čase zvyšoval na 2:0 proti Kostarice, poté v osmifinále dal gól Mexiku. Ve čtvrtfinále Brazílie vypadla s Belgií. Na titul mistra světa tak Neymar zatím čeká. Celkem dal Neymar na MS ve fotbale 6 gólů.

Neymar kurzy

Pohled na MS ve fotbale kurzy ukáže, že Neymar patří mezi favority na Zlatou kopačku. Že se stane nejlepším střelcem šampionátu, tomu Tipsport přisuzuje kurz 13.00 a Fortuna dokonce 11.00. Tyto kurzy jsou aktuální ke dni 20. 11., po úvodních zápasech šampionátu se budou měnit. Že Brazílie vyhraje MS ve fotbale, tomu odpovídá kurz 4.40 na Fortuně. Tipsport vypsal tentýž kurz. Také je možné vsadit na to, že Neymar s Brazílií bude hrát semifinále (kurz 2.00) či čtvrtfinále (kurz 1.40).