Loterie Šťastné datum od Sazky – výsledky, pravidla a kdy se losuje


Společnost Sazka uvedla novou loterii Šťastné datum. V loterii určené pro všechny milovníky dat lze vyhrát až 1 milion korun. V tomto článku vysvětlíme, jaká jsou pravidla loterie Šťastné datum od Sazky, jak se hraje a jak často se losuje. Ukážeme také tabulku výher a vysvětlíme, jaká jsou kritéria pro výhru.

Tipsport výsledky - sázky live a kontrola tiketu

Jak hrát Šťastné datum

Loterie Šťastné datum Sazka má oproti jiným hrám velmi jednoduchá pravidla, což je obrovská výhoda. Hráč sází tři čísla v pořadí den, měsíc a rok. Vzniknout mu má datum, takže logicky den může mít nejvyšší hodnotu 31, měsíc nejvíce 12 a rok může být kterékoli číslo v rozmezí 00 až 99. Platnou číselnou kombinací je tedy například 28-11-48. Systém umožňuje vsadit i neexistující data, takže lze vsadit například 31-11-20, i když má listopad jen 30 dní. Šťastné datum lze hrát jak prostřednictvím klasické papírové sázenky, tak i online sázenky. Výše sázky může být buď 50, nebo 100 Kč.

Jak hrát Šťastné datum

Kdy a v kolik se losuje Šťastné datum

Loterie Šťastné datum probíhá každý den, a to včetně sobot a nedělí. Uzávěrka sázek pro každý den je ve 20:00. V 8 večer proběhne losování. Uveďme si příklady vítězných čísel ze 48. týdne roku 2023.

Datum Vylosované datum
27. 11. 2023 14. 5. 00
28. 11. 2023 31. 3. 64
29. 11. 2023 3. 3. 99
30. 11. 2023 21. 6. 11
1. 12. 2023 8. 9. 36
2. 12. 2023 24. 7. 33
3. 12. 2023 31. 11. 20

Kolik stojí Šťastné datum

Šťastné datum Sazka umožňuje vsadit buďto 50, nebo 100 Kč. Výhra má hodnotu násobku sázky. Nejvyšší výhra za kompletní uhodnuté datum má výši 10 000 násobku sázky. Pokud jste tedy vsadili 50 Kč, činí vaše výhra půl milionu korun. Celý milion připadne sázejícímu, který vsadil 100 Kč a uhodl celé datum.

Tabulka výher loterie Šťastné datum

Šťastné datum kontrola tiketu doporučujeme provést důkladně, protože vyhrát můžete, přestože jste neuhodli kompletní datum. Stačí totiž uhodnout pouze správný den, měsíc nebo rok, a už se stáváte vítězem. Vyšší výhru získá ten, který trefil kombinaci dne a měsíce, případně dne a roku nebo roku a měsíce. Platí ale, že nejvyšší výhru inkasuje ten, kdo trefil celé datum bez chybičky.

Výherní pořadí Uhodnuto Výherní násobek
1. pořadí Kompletní datum (den, měsíc i rok) 10 000x
2. pořadí Den a rok 200x
3. pořadí Měsíc a rok 50x
4. pořadí Den a měsíc 20x
5. pořadí Rok 6x
6. pořadí Den 2x
7. pořadí Měsíc 1x

Jak probíhá slosování výsledků Šťastné datum

Slosování loterie Šťastné datum Sazka probíhá každý den, a to v 20:00. Připravte si v ten okamžik váš tiket, ať můžete provést Šťastné datum kontrolu tiketu. Výsledky slosování jsou ihned zveřejněny na webových stránkách Sazka. Rovněž si svoji případnou výhru můžete ověřit prostřednictvím mobilní aplikace. Jestliže zrovna nejste online, navštivte jedno z prodejních míst Sazky, kde stačí předložit potvrzení o sázce.

Jak a kde si vsadit Šťastné datum

Sázet můžete „off-line“, prostřednictvím prodejních míst (terminálů) nebo pokladen Sazka, která najdete ve většině obcí České republiky. Sázku ale pohodlně uzavřete rovněž na webových stránkách, případně prostřednictvím mobilní aplikace. Musíte si dát pozor, abyste sázku dokončili do 20:00, kdy probíhá losování. Pokud své šťastné datum vyberete později, pak bude vaše sázka zařazena do slosování až následujícího dne.

Jak vyplnit papírovou sázenku

Papírovou sázenku pořídíte skoro na každé poště nebo v trafice, případně u čerpacích stanic a v mnoha dalších obchodech. Na tiketu zaškrtnete počet slosování a výši sázky. Pokud chcete, aby váš tiket byl zařazen do 7 slosování a sázíte 50 Kč, pak uhradíte celkem 350 Kč. Více než 7 dní u papírové složenky nastavit nelze. Nakonec vyberete vaše šťastné datum a na pokladně za sázku zaplatíte. Nezapomeňte si schovat vaši sázenku.

Jak si vsadit Šťastné datum v aplikaci

  • V aplikaci Sazka vyberte v menu kategorii Loterie. Zde najdete Šťastné datum přibližně uprostřed nabídky menu.
  • Následně si vyberete, jestli chcete sázenku vyplnit na Orloji, nebo na Horoskopu. Není mezi nimi žádný rozdíl, jde jen o různá grafická ztvárnění.
  • Jak si vsadit Šťastné datum v aplikaci

  • Vyberete si datum. Na jednotlivé kolonky Den, Měsíc a Rok musíte prstem kliknout, abyste pak z nabídky mohli vybrat vámi preferovaná čísla.
  • Vyberete si datum

  • Nastavíte počet slosování a výši sázky. Také v aplikaci nelze nastavit více než 7 slosování.
  • Nastavíte počet slosování a výši sázky

  • Klikněte na Vsadit. Sazka se vás ještě jednou zeptá, jestli chcete opravdu sázku uzavřít.
  • Nezapomeňte po slosování na důležitý krok, a tím je Šťastné datum kontrola tiketu.

Jak vyzvednout výhru z loterii Šťastné datum

Pokud jste mezi dalšími šťastnými výherci, gratulujeme vám k výhře. Jak vyzvednou svou výhru, ukážeme v následující tabulce. Záleží jakým způsobem jste si vsadili.

Prodejna/Online Limity Doplňující informace
V případě sázky online do 5 000 Kč za den V libovolném prodejním místě Sazky nebo bezhotovostní metodou (převodem na účet, peníze budou doručeny do následujícího pracovního dne)
do 500 000 Kč za týden Pouze bezhotovostní metodou
nad 500 000 Kč Výhra přistane na vašem účtu Sazka neprodleně po vyhodnocení. Výběr prostředků z účtu na Sazka.cz je možný v hotovosti (do 5000 Kč za den), nebo na bankovní účet vedený na vaše jméno.
V případě sázky na prodejním místě do 1000 Kč V libovolném prodejním místě Sazky
do 100 000 Kč V libovolném prodejním místě Sazky po předchozí domluvě
do 250 000 Kč Ve vybraných prodejních místech Sazky po předchozí domluvě
nad 250 000 Kč V sídle Sazky po předchozí domluvě

Často kladené otázky

Jak často se losuje Šťastné datum?

Losování loterie Šťastné datum probíhá každý den, a to včetně sobot a nedělí.

Kdy se losuje Šťastné datum?

Losování loterie Šťastné datum probíhá každý den ve 20:00. Je to mimochodem stejný čas, kdy bývá slosována také loterie Sportka.

Jak se hraje Šťastné datum?

Pro účast v loterii Šťastné datum je zapotřebí vyplnit sázenku, a to buďto online, nebo papírovou složenku na prodejním místě Sazky. Hráč si vybírá datum, tedy den, měsíc a rok. Výhru získá, pokud trefil alespoň jeden údaj. Pokud správně uhodl celé datum, získává hlavní cenu.

Jaká je cena Šťastného data?

Hráč, který se chce zúčastnit loterie Štastné datum, sází buďto 50, nebo 100 Kč.