Kdo vyhraje Tour de France 2023


Fanoušci cyklistiky si jako obvykle během července kladou otázku, kdo vyhraje Tour de France 2023. 110. ročník jednoho z nejznámějších cyklistických závodů na světě probíhá od 1.7 do 23.7. O vítězi bude jasno po poslední etapě, která jako obvykle končí na Champs-Elysées. Letošní ročník se opět nese ve znamení souboje dvou jezdců. Loňského vítěze Jonase Vingegaarda a jeho slovinského rivala Tadeje Pogačara. Kdo z těchto dvou jezdců má větší šanci na vítězství a kdo vyhraje Tour de France 2023 podle sázkových kanceláří?

Kdo vyhraje Tour de France 2023

Kdo vyhraje Tour de France podle sázkových kanceláří

Jak již bylo zmíněno výše, hlavními favority na vítězství byli od počátku Jonas Vingegaard a Tadej Pogačar. Na otázku, kdo vyhraje Tour de France podle sázkových kanceláří je relativně jasná odpověď. V tabulce níže najdete vypsané kurzy na celkového vítěze Tour de France 2023. Momentálně je největším favoritem Jonas Vingegaard, druhý v pořadí je právě Tadej Pogačar. Sázkové kanceláře vypsaly kurzy i na další pozice, i souboj o ně bude velmi zajímavý.

Závodník Kurz na vítěze Tipsport Kurz na vítěze Fortuna
Jonas Vingegaard 1.01 1.01
Tadej Pogačar 31.00 35.00
Adam Yates 101.00 100.00
S. Yates 191.00 200.00
P. Bilbao 201.00 195.00
C. Rodriguez 301.00 201.00

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Vítězové předchozích ročníků Tour de France

Kdo vyhraje Tour de France 2023 mohou napovědět i vítězové předchozích ročníků Tour de France. Kdo si tedy odnesl žlutý dres v minulých letech?

Ročník Vítěz 2. místo 3. místo
2022 Jonas Vingegaard Tadej Pogačar Geraint Thomas
2021 Tadej Pogačar Jonas Vingegaard Richard Carapaz
2020 Tadej Pogačar Primož Rigolič Richie Porte
2019 Egan Bernal Geraint Thomas Steven Krujiswijk
2018 Geraint Thomas Tom Dumoulin Chris Froome
2017 Chris Froome Rigoberto Uran Romain Bardet
2016 Chris Froome Romain Bardet Nairo Quintana

Favorité Tour de France 2023

Favorité Tour de France 2023 jsou velmi podobní jako v minulém ročníku. Tomuto závodu už nějakou chvíli dominují dva jezdci, Dán Jonas Vingegaard, a jeho slovinská rival, Tadej Pogačar. Ti tak již několik ročníků svádějí souboj o první příčky a čekají na dalšího vyzyvatele. V letošním ročníku jím může být původem britský závodník Adam Yates.

Favorité Tour de France 2023

Zdroj: cyclingnews

Jonas Vingegaard

Dle sázkových kanceláří byl již od počátku favoritem na vítězství obhájce loňského titulu, Jonas Vingegaard. I přes svůj relativně nízký věk patří mezi nejlepší silniční cyklisty na světě, což potvrzuje i svými výkony na Tour de France. Dlouhodobě závodí v dresu týmu Jumbo – Visma, svoje první vítězství na Tour de France si připsal v roce 2022, v ročníku 2021 se umístil na druhém místě za Tadejem Pogačarem. Vingegaard je teprve druhým Dánem, kterému se podařilo získat místo na stupních vítězů Tour de France.

Jonas Vingegaard

Zdroj: reuters

1.01

Tadej Pogačar

Druhým z favoritů na vítězství letošního ročníku Tour de France je slovinský jezdec Tadej Pogačar, který se stal celkovým vítězem ročníků 2020 a 2021. A byl to právě rok 2021, kdy se mu podařilo udržet vedení už od 8. etapy závodu. Dá se říci, že Pogačar se na Tour de France specializuje, jeho výhodou je především jeho všestrannost. Díky té neztrácí čas v etapách, které by mu kvůli terénu nevyhovovaly. Dlouhodobě je členem týmu UAE Team Emirates.

Tadej Pogačar

Zdroj: welovecycling

31.00

Adam Yates

Pro velmi dobré umístění si v letošním ročníku jede také Pogačarův kolega z UAE Team Emirates. Tento původem britský jezdec se specializuje na horské etapy, profesionální cyklistice se věnuje od roku 2014. V letošním ročníku závodí také jeho bratr. Na Tour de France si Adam Yates prozatím připsal pouze vítězství individuálních etap a bílý dres pro jezdce do 25 let.

Adam Yates

Zdroj: theguardian

101.00

Často kladené otázky

Kdo vyhraje Tour de France 2023 podle sázkových kanceláří?

Dle sázkových kanceláří je favoritem na vítězství dánský jezdec Jonas Vingegaard, hned za ním je pak vítěz několika předchozích ročníků, Tadej Pogačar. Trio nejlepších jezdců pak z pohledu bookmakerů uzavírá Adam Yates.

Kdy bude znám vítěz Tour de France 2023?

Vítěz Tour de France bude známý 23.7., už dříve je ale možné dle pořadí jednotlivých závodníků relativně spolehlivě odhadnout, kdo si nakonec odnese první místo v letošním ročníku.

Kdo bude obhajovat titul z loňského roku?

Titul z loňského roku bude obhajovat výše zmíněný dánský jezdec Jonas Vingegaard.

Kde mohu sledovat živé vysílání Tour de France 2023?

Živé vysílání Tour de France 2023 můžete sledovat buď zdarma na Tipsport TV či u Fortuny, případně na ČT Sport. V takovém případě může být zpoplatněn přístup k vysílání.

Zdroje článku: wikipedia, tipsport, fortuna