132. Velká pardubická – II. kvalifikace


18. června 2022 se na pardubickém závodišti opět bude ozývat dusot koní. Připraven je druhý díl kvalifikačního seriálu na 132. Velkou pardubickou. Jde o velice důležitý závod, takže není divu, že přímý přenos vysílá Česká televize a na live stream se mohou těšit také klienti sázkové kanceláře Tipsport. Na programu bude 8 dostihů. Areál bude otevřen od 12:00 a první dostih startuje ve 14:00. V článku Velká pardubická naleznete podrobné informace o hlavním závodě.

132. Velká pardubická – II. kvalifikace

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Northerly Wind se umístí do 2. místa 1.70 1.67

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Soutěž: 132. Velká pardubická – II. kvalifikace
  • Čas zápasu: 18.06 2022, 14:00

Startovní listina tohoto závodu je nadupaná

Startovní listina tohoto závodu je nadupaná. V akci bude loňský vítěz i vítěz z roku 2019. Sázkové kanceláře ale více favorizují někoho docela jiného. Pojďme si nyní účastníky kvalifikace na 132. Velkou pardubickou, která se poběží v říjnu, představit. V našem hledáčku se ocitli tři steepleři, kteří mají největší šance na prvenství.

Největší šance dává sázková kancelář Tipsport koni Northerly Wind

Největší šance dává sázková kancelář Tipsport koni Northerly Wind ze stáje Dr. Charvát. Kurzy ale ukazují, že to není jednoznačný favorit. S hlavním dostihem Velké pardubické tento valach ještě zkušenosti nemá. Také ale jde o poměrně mladého koně, je mu jen 10 let. To je pro Velkou pardubickou optimální věk.

Největší šance dává sázková kancelář Tipsport koni Northerly Wind

Northerly Wind získal v anketě Nejlepší steepler v loňském roce druhé místo. Pomohly mu k tomu dvě první místa ze závodů v Miláně. V Itálii bojoval Northerly Wind také na podzim, konkrétně v Meranu a bylo z toho druhé a třetí místo. Na meranském mítinku přitom o rok předtím získal dvě prvenství. Celkově tento steepler už slavil výhru 10x – to je na 10letého koně opravdu slušná bilance. Žokejem je veleúspěšný Jan Faltejsek, který na pardubickém dostihu vyhrál 5x.

Na startu také 11letý ryzák Talent

Vedle Northerly Wind bude na startu také 11letý ryzák Talent, produkt chovu proslulé stáje DS Kabelkovi. Talent vždy platil za nadprůměrného, nikoli ale zázračného steeplera. Na sedle se vystřídalo poměrně hodně žokejů, včetně uznávaných jmen, jako je Bartoš, Stromský či Kousek. Na Velké pardubické si ale Talent odbyl debut s žokejem Leightonem Aspellem. Bylo z toho jen 7. místo.

Poté ale přišly lepší časy. Na Talentovi se začali střídat Martin Liška a Pavel Složil ml. Druhý jmenovaný získal na Velké pardubické s Talentem nejdříve 4. místo a potom dokonce vítězství. Talent tedy jede na kvalifikaci v roli obhájce vítězství. Je zde ale zase nový žokej – Marcel Novák.

Trenér Josef Váňa starší opět posílá do závodů Theophila

Trenér Josef Váňa starší opět posílá do závodů Theophila. Tento 12letý hnědák francouzského původu už v Pardubicích startoval 4x. A jednou doběhl jako první, stalo se v roce 2019. Z vítězství se neradoval nikdo jiný než Josef Bartoš, další velké jméno tohoto závodu. Bylo to už jeho třetí vítězství.

Trenér Josef Váňa starší opět posílá do závodů Theophila

18. června ale Bartoš v Pardubicích nebude. Na sedle bude Marek Stromský. Je to rovněž velmi zkušený žokej, ale Theophila moc zaježděného nemá. Startoval na něm jen na Velké ceně města Pardubic a pak v Lysé nad Labem. Theophilos naposledy získal 1. místo ve velkém závodě v červenci 2020.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Northerly Wind se umístí do 2. místa 1.70 1.67

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakce: Northerly Wind se umístí do 2. místa

Na startu bude opravdu silná sestava. Nezmínili jsme ještě koně Sacamira, na jehož sedle bude Jan Odložil, trojnásobný vítěz z dostihového mítinku v Pardubicích v srpnu 2021. Také 11letý valach Beau Rochelais s žokejem Adamem Čmielem může zamíchat kartami. Ale nejvíce věříme přece jen Northerly Windovi. Žokej Jan Faltejsek mu věří, už na něm odjezdil na dvě desítky závodů. Chemie mezi koněm a žokejem v tomto případě rozhodně funguje. Kůň je v ideálním věku a od roku 2017 každý rok vítězí v několika závodech za kalendářní rok. Sázka na celkovou výhru dává smysl, my ale přece jen z opatrnosti tipujeme umístění do 2. místa.