Eurojackpot výsledky


Eurojackpot výsledky a kde najít Eurojackpot kontrolu tiketu a jak nato. Zahrajte si o miliony nebo i třeba o cestu kolem světa, sledujte živé slosování Eurojackpotu a dopřejte si vzrušení ze hry. Výsledky Eurojackpotu můžete kontrolovat hned několika způsoby, poradíme vám zejména ten nejrychlejší a také jaká je pravděpodobnost výhry. Nakonec si řekneme co vše můžete vyhrát v prémiové hře „Český pátek“.

Rychlá kontrola tiketu

Přejít ke kontrole tiketu

Následně vás přesměrujeme na portál Sazky kde si můžete pohodlně zkontrolovat váš tiket. Nový tiket si můžete během chvíle podat online s registračním bonusem níže. Sázejte online a užijte si spoustu zábavy při výběru čísel nebo zkuste systémovou sázku Eurojackpotu a zvyšte si šance na výhru. Přečtěte si také Sportka výsledky, kdy a v kolik se losuje, co je to první a druhý tah a mnoho dalšího.

Podat nový tiket online s bonusem 5300 Kč

Vyberte si sekci Eurojackpot výsledků

 • Eurojackpot kontrola tiketu
 • Losování Eurojackpotu
 • Kdy a v kolik se losuje Eurojackpot
 • Kde a do kolika lze vsadit Eurojackpot
 • Kde sledovat živě vysílání losování Eurojackpotu
 • Eurojackpot věcné ceny, prémie
 • Jak se hraje Eurojackpot
 • Eurojackpot systém
 • Kolik stojí Eurojackpot
 • Kolik stojí systémová sázka při jednotlivých kombinacích
 • Jak vypadá sázenka a jak ji vyplnit
 • Jak si vybrat čísla do Eurojackpotu
 • Zdanění výher z Eurojackpotu
 • Eurojackpot dnes
 • Jaká je šance na výhru Jackpotu
 • Eurojackpot na co si dát pozor
 • Eurojackpot historie
 • Často kladené otázky
 • Sázejte online a užijte si spoustu zábavy při výběru čísel nebo zkuste systémovou sázku Eurojackpotu a zvyšte si šance na výhru. Přečtěte si také Sportka výsledky, kdy a v kolik se losuje, co je to první a druhý tah a mnoho dalšího.

  Eurojackpot kontrola tiketu

  Kontrola tiketu je snadná a rychlá. Můžete jí obvykle provést hned několika způsoby, poradíme, že ten nejrychlejší je online. Online sázení Eurojackpotu je snadné a Eurojackpot výsledky v případě, že jste členem Sazka klubu vám přijdou na e-mail či formou SMS chvilku po slosování. Díky tomu nemusíte nic hlídat ani nikam manuálně nic zadávat.

  Přejít ke kontrole tiketu

  Eurojackpot kontrola tiketu

  Nicméně Eurojackpot výsledky tabulka výher je umístěna i na hlavní stránce Sazky. Najdete ji pod aktuálními Eurojackpot výsledky dnes a díky tomu velmi rychle zjistíte, zda jste vyhráli či nikoliv a jakou částku. V tabulce najdete odkaz na manuální kontrolu tiketu Eurojackpot i na ostatní loterie.

  Registrace s bonusem 300 Kč ihned a 5000Kč na první vklad

  LoterieKontrola tiketu zde
  SportkaSportka aktuální výsledky a výhry
  EurojackpotEurojackpot výsledky
  Šťastných 10Šťastných 10 kontrola výsledků
  Šťastné datumŠťastné datum kontrola výsledků
  EuromilionyEuromiliony kontrola výsledků
  KasičkaKasička kontrolova výsledků
  Extra RentaSportka Renta výsledky
  Sazka mobil šanceSazka mobil šance kontrola výsledků
  Toto SazkaToto Sazka kontrola výsledků

  Losování Eurojackpotu

  Losování probíhá ve stejnou dobu, a to aktuálně v pátek v čase mezi 20:00 – 22:00. Od 19.3.2023 bude probíhat Eurojackpot výsledky losování i v úterý rovněž ve stejný čas. Vzhledem k tomu, že slosování probíhá mezitím ve Finsku nikoliv v ČR, čas není pevně určen. Ovšem Sazka Eurojackpot výsledky jsou většinou zveřejněny do 20:30 hod, našeho času na stránkách Sazky. Nicméně se vsazením Eurojackpotu můžete také zaškrtnout na tiketu doplňkovou hru Extra 6. Ta se losuje v ČR a Eurojackpot výsledky kontrola tiketu je pak možná na stránkách Sazky, při sledování živého vysílání nebo na kamenné pobočce Sazky. Vyhrát v Eurojackpotu můžete také krásné věcné ceny ve hře Český pátek, co to je a o jaké ceny se jedná?

  Losování Eurojackpotu

  Kdy a v kolik se losuje Eurojackpot

  Jak jsme již zmínili, Eurojackpot slosování probíhá vždy mezi 20:00 – 22:00 každý pátek. Losování Extra 6 se koná po slosování Eurojackpotu a Eurojackpot aktuální výsledky jsou dostupné chvíli poté. Většinou je najdete na stránkách Sazka.cz do 20:30 hod. Eurojackpot se losuje ve dvou k tomu určených osudích, která jsou certifikovaná k tomu odpovídajícími orgány. Nejprve se losuje prvních pět čísel z prvního osudí, následně další dvě čísla z druhého osudí. První osudí obsahuje míčky s čísli 1–50 a druhé osudí pak míčky s čísli 1-10. Od 19.3.2023 bude nově v druhém osudí 1-12 míčků.

  Kdy a v kolik se losuje Eurojackpot

  Doplňková hra Extra 6 se losuje v ČR a vždy je přítomen státní dohled – notář ve studiu Sazky. Osudí je rozděleno do 10 částí a v každé je 10 míčků označených čísli od 0–9. Z každé jedné části osudí se pak losuje jedno číslo.

  Kde a do kolika lze vsadit Eurojackpot

  Kde a do kolika lze vsadit Eurojackpot? Možností pro vsazení tiketu je hned několik.

  • Online na Sazka.cz (podmínkou je být registrovaným členem Sazka.cz)
  • Na pobočce Sazky vyplnit papírový tiket
  • Využít můžete mobilní aplikaci Sazka.cz a sázet odkudkoliv bez omezení
  • Kdekoliv v trafice, kde je Sazka terminál

  Pokud zvolíte výběr papírového tiketu a budete podávat Eurojackpot na terminálu Sazky, postup pro vyplnění čísel je stejný jako kdybyste sázeli online. Vyplníte v hlavní části 5 čísel a v druhé části 2 euro čísla. Jedna sázenka obsahuje max. 6 sloupců a vy si můžete zvolit, zda vyplníte jeden nebo všech šest. Můžete také zaškrtnout „N“ na konci sázenky a nemusíte nic vyplňovat. N znamená náhodný tip a čísla budou vybrána tedy náhodně.

  Kde a do kolika lze vsadit Eurojackpot

  Následně už stačí vybrat den slosování (pátek – úterý) počet slosování – vybrat si můžete až tři slosování a vsadit si čísla dopředu a v případě, že budete chtít také hrát doplňkovou hru Extra 6, nechte k tomu určené políčko prázdné, zaškrtává se pouze ve chvíli, kdy nechcete hrát Extra 6. Eurojackpot výsledky výhry následně najdete na stránkách Sazky nebo můžete sledovat živé vysílání a užít si napětí při losování. Stejně tak Eurojackpot výsledky Extra 6 budou vyhlášeny společně.

  Kde a do kolika lze vsadit Eurojackpot systém

  V případě systémové sázky, použijte kolonku „Systém“ a v té zaškrtněte zvolený počet čísel. V hlavní části můžete tipovat 5 – 10 čísle, ve vedlejší 2-10 čísel. Zvolený počet čísel následně zakřížkujte v prvním hracím poli (na tiketu jako A a B) nebo zvolte náhodný tip. Pak už jen stačí zajít k terminálu a tiket podat a čekat na výsledky losování Eurojackpot.

  Kde sledovat živě vysílání losování Eurojackpotu

  A kde sledovat živé vysílání losování Eurojackpotu a Eurojackpot výsledky a výhry? Na výběr jsou tři možnosti, kterou zvolíte je pouze na vás. Ať už se rozhodnete vsadit papírovou sázenku nebo tiket online, živé vysílání je dostupné pro každého. Jediné, co je nutné udělat je vsadit si a počkat na výsledky Eurojackpotu. V tabulce najdete odkazy na jednotlivé varianty živého vysílání Eurojackpotu.

  Kde sledovat živé vysíláníJak postupovatOdkaz
  Oficiální stránky Sazka.czPřejděte na Sazka Eurojackpot výsledky a pod Eurojackpot aktuální výsledky klikněte na odkaz video ze slosování.Sledujte losování Eurojackpotu
  Mobilní aplikaceSledujte slosování Eurojackpotu na mobilu, tabletu i iPodu, kdekoliv a kdykoliv a stáhněte si mobilní aplikaci SazkaStáhněte si mobilní aplikaci
  Youtube kanál Sazky – EurojackpotKaždé slosování můžete sledovat i na YouTubeSledujte losování Eurojackpotu na YouTube

  Eurojackpot věcné ceny, prémie

  Zahrajte si Eurojackpot o věcné ceny a prémie ve hře Český pátek. Co vše můžete vyhrát a jaké jsou podmínky pro zařazení do slosování? Abyste se slosování o prémiové výhry mohli zúčastnit musíte si vsadit plný tiket. Tedy 6 sloupců včetně Extra 6 doplňkové hry. Cena plného tiketu je 400 Kč a podat ho můžete online i na pobočce. A o co se v letošním roce bude hrát?

  CenaHodnota výhry
  Cesta kolem světa500.000 Kč
  Obytný vůz2.500.000 Kč
  Prodloužený víkend s privátním letadlem500.000 Kč
  Luxusní vůz2.200.000 Kč
  Apartmán v Rakouskuod 7 000 000 do 20 000 000 Kč
  Apartmán v Chorvatskuod 7 000 000 do 20 000 000 Kč
  Luxusní byt v Praze15 000 000 Kč

  Ceny jsou vždy vyhlašovány 7 dní před slosováním. Sázky je možné podávat nejpozději do 19 hod., zmeškáte-li o minutu, sázku už nepodáte. Ještě se zastavíme u cesty kolem světa v hodnotě 500.000 Kč. Tu si můžete sami naplánovat, jen se musíte vejít do dané částky a díky tomu si splnit sen a procestovat místa, na která jste koukali jen na obrázcích a fotkách. Máte chuť si vsadit? Pojďme se podívat jak na to.

  Jak se hraje Eurojackpot

  Jak se hraje Eurojackpot a jaká jsou pravidla pro podání tiketu? Podat tiket můžete online nebo na pobočce. Online podání tiketu vám zabere jen chvilku, jedinou podmínkou je být přihlášen ke svému účtu na Sazka.cz a mít kladný kredit na účtu. A jak podat tiket?

  • Přihlaste se do svého účtu na Sazka.cz
  • Pokud nemáte účet, proveďte kompletní registraci a dobijte si kredit
  • Po registraci získáváte vstupní bonus Sazka 300 Kč bez vkladu
  • Po prvním vložení peněz získáte nabídku na Sazka bonus až 5.000 Kč
  • Přejděte na loterii Eurojackpot
  • Klikněte na vsadit online, nebo si vyberte z možností již předpřipravených tiketů
  • Vyberte si svá šťastná čísla
  • Pokud chcete hrát doplňkovou hru Extra6 nezapomeňte zaškrtnout patřičné políčko
  • A nyní už stačí podat tiket a čekat na aktuální výsledky Eurojackpot a slosování.
  • Vyplnit můžete 1-6 sloupců nebo si zvolit náhodný tip. Čím více sloupečků vyplníte, tím máte vyšší šanci na výhru. V každém sloupci je potřeba vyplnit 5 čísel v prvním osudí, v druhém si pak vyberte 2 další čísla. Jak vybrat čísla do Eurojackpotu si povíme v následujících odstavcích. Možností je skutečně hodně. Nezapomeňte, že pokud se losuje i o prémiovou cenu (český pátek) a chcete být zařazeni do slosování, podmínkou je vsadit plný tiket i doplňkovou hru Extra 6. Výsledky slosování Eurojackpot i prémiové výhry vám dorazí na e-mail či do SMS chvilku po slosování. A kdy a v kolik se losuje Eurojackpot?

   Jak se hraje Eurojackpot

   Eurojackpot systém

   Eurojackpot systém neboli systémová sázka je způsob, jak si zvýšit pravděpodobnost výhry v Eurojackpotu a zároveň si ulehčit vyplňování tiketu. Systémová sázka je oproti té standardní výhodnější. Máte více oblíbených čísel než pět a nevíte, které vybrat? Co když vyberete špatně a padne zrovna to co vynecháte. Systémová sázka to vyřeší za vás. Umožňuje sestavit tolik sloupců, kolik je možné vytvořit z vybraného množství čísel systému.

   Eurojackpot systém

   Konkrétní příklad

   Budete si chtít vsadit systémovou sázku Eurojackpot a vytvořit kombinace z vašich šťastných čísel. Těch je řekněme celkem 10. V prvním poli tedy vyplníte 8 a v druhém 2 čísla. Celkem vznikne 56 kombinací a vaše sázenka bude připravena k podání. Ovšem se systémovou sázkou se zvedá nejen pravděpodobnost výhry, ale samozřejmě i Eurojackpot cena.

   Kolik stojí Eurojackpot

   Správně se ptáte, kolik stojí Eurojackpot a jak se liší cena normální sázky a systémové sázky. Pojďme se podívat nejprve na klasickou sázku Eurojackpotu a její různé varianty. Pokud budete sázet online, cenu ovlivní zejména vsazený počet sloupců a doplňková hra Extra 6.

   • 1 sloupec: bez Extra 6 = 60 Kč s Extra 6 = 100 Kč
   • 2 sloupce: bez Extra 6 = 120 Kč s Extra 6 = 180 Kč
   • 3 sloupce: bez Extra 6 = 180 Kč s Extra 6 = 220 Kč
   • 4 sloupce: bez Extra 6 = 240 Kč s Extra 6 = 280 Kč
   • 5 sloupců: bez Extra 6 = 300 Kč s Extra 6 = 340 Kč
   • 6 sloupců: bez Extra 6 = 360 Kč s Extra 6 = 400 Kč

   Pokud bychom to shrnuli, nejlevnější možnost vsazení Eurojackpot tiketu je 60 Kč a plný tiket vás vyjde na 400 Kč. Ovšem čím více sloupců a kombinací čísel vsadíte, tím větší je pak šance, že se trefíte. A jak to vypadá u ostatních loterií? V tabulce najdete základní cenu tiketu u všech loterií.

   LoterieCena sázenky za 1 vyplněný sloupec/základní tiket
   Sportka20 Kč
   Sportka + Šance40 Kč
   Eurojackpot60 Kč
   Eurojackpot + Extra 6100 Kč
   Šťastných 1020 Kč
   Šťastných 10 + Šance milion30 Kč
   Euromiliony30 Kč
   Euromiliony + Eurošance60 Kč
   Extrarenta25 Kč
   Šťastné datum (orloj i horoskop)50 Kč
   Kasička20 Kč

   Kolik stojí systémová sázka při jednotlivých kombinacích

   Tak a konečně se dostáváme k tomu, kolik stojí systémová sázka při jednotlivých kombinacích. Samozřejmě cena se řídí počtem kombinací a celkově podaných sloupců, ale i počtem zvolených slosování. V tabulce vidíte ceny při různých kombinacích čísel.

   Počty čísel v 1. poliPočet čísel v 2. poliPočet kombinací – Cena Kč
   521 – 60 Kč
   533 – 180 Kč
   546 – 360 Kč
   5510 – 600 Kč
   5615 – 900 Kč
   5721 – 1.260 Kč
   5828 – 1.680 Kč
   5936 – 2.160 Kč
   51045 – 2.700 Kč
   626 – 360 Kč
   6318 – 1.080 Kč
   6436 – 2.160 Kč
   6560 – 3.600 Kč
   6690 – 5.400 Kč
   67126 – 7.560 Kč
   68168 – 10.080 Kč
   69216 – 12.960 Kč
   610270 – 16.200 Kč
   7221- 1.260 Kč
   710945 – 56.700 Kč
   8256 – 3360 Kč
   8102520 – 151.200 Kč
   92126 – 7.560 Kč
   9105670 – 340.200 Kč
   102252 – 15.120 Kč
   1010680.400 Kč

   Jak vypadá sázenka a jak ji vyplnit

   A jak vypadá sázenka a jak ji vyplnit? Klasický tiket, který podáváte v trafice či na prodejně se liší od toho online pouze materiálem a grafickou úpravou. Jinak v obou případech vyplňujete stejný počet čísel do sloupců a následně výběr slosování a hru Extra 6. Od 19.3.2022 nově najdete na tiketu možnost slosování úterý–pátek a další novinkou je v druhé části 12 čísel místo 10.

   Jak vypadá sázenka a jak ji vyplnit

   Sázejte online a vyhněte se vyplňování papírového tiketu. Online sázení Eurojackpotu má mnoho výhod. Získáte vstupní bonus při registraci v hodnotě 300 Kč + nabídku na další vkladový bonus v hodnotě 5.000 Kč. Další obrovskou výhodou je mnoho možností, jak vybrat čísla a nechat vyplnění sloupců v rukách osudu. Jaké jsou možnosti výběru?

   Jak si vybrat čísla do Eurojackpotu

   Jak si vybrat čísla do Eurojackpotu, aby byla výherní? To nevíme, ale poradíme vám, jak si vybrat čísla do Eurojackpotu, aby to byla větší zábava. Systémová sázka je první možnost, tu jsme již vyčerpali. Druhou možností je navštívit sekci „Sázejte jinak“, kterou najdete na stránkách Sazka.cz – Eurojackpot – Sázejte jinak a uvidíte spoustu možností, jak vybrat čísla do Eurojackpotu.

   • Vsadit si můžete podle oblíbené destinace
   • Spustit si interaktivního pomocníka a namíchat si výherní čísla s připravenými ingrediencemi
   • Nahrát fotku, může na ní být vaše kočka nebo vy a vaše rodina, to záleží na vás. Čísla se z fotky vyčtou a vyplní tiket za vás.
   Jak si vybrat čísla do Eurojackpotu

   Po výběru čísel stačí jen kliknout na tlačítko vsadit a čísla se automaticky do tiketu vyplní. Vy jste bez práce a už jen čekat na výhru.

   Zdanění výher z Eurojackpotu

   Zdanění výher z Eurojackpotu se nemusíte bát, alespoň v tom ohledu, že byste museli někde podávat daňové přiznání a odesílat finance z účtu. Sázková kancelář daň z výhry 2022 zaplatí za vás. Tedy samozřejmě procentuální část peněz (15 %) odvede z vaší výhry, která ovšem musí být vyšší než 1.000.000 Kč. Pokud vyhrajete jeden milion neodvádíte nic. Jakmile překročíte tuto částku, z výhry bude odvedena 15 % daň.

   Eurojackpot dnes

   Eurojackpot dnes je mezinárodní hra do které je aktuálně zapojeno 18 zemí po celém světe. Díky tomu jsou výhry vysoké a částky jackpotů překračují miliardy. Aktuálně se např. hraje o 2 269 000 000 Kč. Po celém světě padají v Eurojackpotu rekordní výhry, o kterých nejeden z nás sní.

   • V ČR padla rekordní výhra 15.5. 2015 ve výši 2 466 000 000 Kč
   • V Německu v roce 2020 v částce 2 438 550 000 Kč
   • Finsko 14.4.02017 částka 2 322 552 618 Kč

   Tyto tři částky jsou historicky nejvyšší napříč státy. Ovšem v Německu rekordní výhra padla ještě 2x. Poprvé v roce 2016 ve výši 2 432 250 000 Kč, následoval již zmíněný rok 2020 a jen o kousek vyšší výhra a následně v roce 2021 další rekord ve výši 2 354 400 000 Kč. V žebříčku rekordních výher z 6 zemí se Německo umístilo 3x. Ve statistikách milionářů napříč státy s celkovou výhrou 68,7 mld. Kč je jednoznačným vítězem. Celková výhra v Eurojackpotu v ČR je oproti Německu o dost slabší v částce 4,6 mld. Kč.

   Eurojackpot dnes

   Zastavíme se ještě u historie losovaných čísel, kde najdete ty, která jsou nejméně často losovaná, a naopak i ty nejčastější s rozdělením na osudí. K dispozici je také celková historie sázení, kterou si můžete v Excelu stáhnout a vytvořit si vlastní analýzu a přiblížit se tak vysněné výhře.

   Jaká je šance na výhru Jackpotu

   Jaká je šance na výhru Jackpotu v loterii Eurojackpot sazka a jak ji zvýšit? Šance na výhru Jackpotu je velmi nízká, ale vzhledem k uvedeným faktům je zřejmé, že není nepřekonatelná. Pokud se vrátíte k rekordním výhrám a podíváte se na částku, kterou vyhrál šťastlivec z ČR, pak zjistíte, že se jednalo o historicky nejvyšší a maximální možnou částku ve výši 90 mil. EUR.

   Jaká je tedy šance na výhru u jednotlivých pořadí? Čím méně čísel musíte uhodnout či trefit, tím se pravděpodobnost výhry zvyšuje. Nutné je ovšem také dodat, že čím víc se pravděpodobnost zvyšuje, tím více se snižuje průměrná výhra. Připravili jsme pro vás Eurojackpot tabulka výher a pravděpodobnost u jednotlivých výherních pořadí.

   Výherní pořadíPočet uhodnutých číselPrůměrná výše výhryPravděpodobnost
   1. pořadí (Jackpot)5 + 2943 907 580 Kč1 : 95 344 200
   2. pořadí5 + 113 929 192 Kč1 : 5 959 013
   3. pořadí52 809 249 Kč1 : 3 403 150
   4. pořadí4 + 2116 532 Kč1 : 423 752
   5. pořadí4 + 16 555 Kč1 : 26 485

   A jaká je pravděpodobnost výhry u doplňkové hry Extra 6? Extra 6 je hra, kde můžete vyhrát maximální částku ve výši 2.000.000 Kč. Jedná se o fixní částku a vyhráváte v případě, že číslo vašeho tiketu/sázenky se bude shodovat s vylosovanými čísli. Opět platí jednoduché pravidlo, čím více, tím lépe. V tabulce vidíte opět pravděpodobnost výhry v Extra 6 při jednotlivých výherních pořadí.

   Pravděpodobnost výhry u doplňkové hry Extra 6

   PořadíPočet uhodnutých koncových číselVýhraMax. počet výherPravděpodobnost
   162 000 000 Kč11 : 1 000 000
   252 00 000 Kč91 : 111 111
   3420 000 Kč901 : 11 111
   432 000 Kč9001 : 1 111
   522 00 Kč9 0001 : 111
   61 90 0001 : 11

   A na závěr ještě porovnejme šanci na výhru ve hře Eurojackpot a Euromiliony. Vzhledem k tomu, že v této hře je nutné uhodnout více čísel, šance na výhru se snižuje. Nehledě na to, že když si srovnáte průměrné výhry v Euromilionech a průměrné výhry v Eurojackpotu, zjistíte, kde se vyplatí sázet.

   Pravděpodobnost výhry Euromiliony

   Výherní pořadíUhodnutých číselPravděpodobnost výhryPrůměrná výhra
   1. pořadí (Jackpot)7 + 11 : 33 622 60090 781 020 Kč
   2. pořadí71 : 8 405 6505 043 390 Kč
   3. pořadí6 + 11 : 171 544102 926 Kč
   4. pořadí61 : 42 88628 948 Kč2
   5. pořadí5 + 11 : 4 2362 859 Kč

   Eurojackpot na co si dát pozor

   Na co si v při sázení loterie Eurojackpot dát pozor? Eurojackpot je hra, kterou se vyplatí sázet. Nízký počet čísel, které je potřeba trefit a max. jackpot 90. mil. euro jsou nezanedbatelné výhody této loterie, které lákají mnoho sázkařů po celém světě. Sázenku vyplníte jednoduše online či na papírovém tiketu. 5+2 čísla v každém sloupečku. Počet sloupců je jen na vás, a i s jedním vyplněným máte reálnou šanci na pěknou výhru.

   • Nezapomeňte zaškrtnout políčko Extra 6 ať nepřijdete o slosování o prémiové ceny ve statisícových hodnotách (na papírovém tiketu se nezaškrtává, pouze v případě, že nechcete hrát Extra 6)
   • V případě, že budete chtít sázet na více slosování, zaškrtněte políčko „počet slosování“ a vyberte počet.
   • Pozor si dejte, pokud sázíte v trafice či kamenné pobočce, abyste tiket neztratili. Pečlivě si ho uložte nebo přejděte na sázení online.

   Při sázení online vám odpadnou starosti. Nemusíte sázenku pečlivě schovávat ani se bát, že v případě výhry vám ji někdo odcizí. Navíc si nemusíte ani hlídat čas slosování, výsledky vám přijdou formou SMS či e-mailem a výhru si pak necháte jednoduše zaslat na váš účet. Nemusíte nikam chodit ani kupovat kožený kufřík a platit ochranku při vyzvedávání výhry.

   Eurojackpot historie

   Zajímavosti z Eurojackpot historie. Vzhledem k tomu, že se jedná o mezinárodní loterijní hru, je zřejmé, že se nejedná o hru srovnatelně starou např. se sportkou, která vznikla ještě před rokem 1989.

   • Eurojackpot se zrodil v roce 2012, ale představen byl již v roce 2006.
   • V roce 2012 do Eurojackpotu bylo zapojeno celkem 7 zemí Evropy, aktuálně se Eurojackpot hraje v 18 zemí Evropy.
   • V roce 2015 v ČR byla vyhrána maximální historicky nejvyšší rekordní částka – 2 466 000 000 Kč
   • České pátky a Mega pátky se losují pravidelně od září 2018

   Často kladené otázky

   Kde najdu Eurojackpot výsledky online?

   Výsledky Eurojackpot online najdete na stránkách Sazka.cz – Eurojackpot – sázky a výsledky. Nebo v našem článku v odstavci Eurojackpot kontrola výsledků, kde najdete proklik a můžete.

   Jaké jsou průměrné výhry v Eurojackpotu?

   Průměrné výhry se pohybují v řádech stovek milionů. Aktuálně průměrný Jackpot činí 943 907 580 Kč. Nejvyšší výhra je v prvním pořadí, v druhém pak v řádech desítek milionů Kč. Všechny průměrné výhry v Eurojackpotu najdete v našem článku.

   Do kdy musím uplatnit výhru v Eurojackpotu?

   V Eurojackpotu i u ostatních loterií Sazka je lhůta na vyzvednutí výhry 365 dnů od jejího vzniku.

   Jaká je pravděpodobnost výhry v Eurojackpotu?

   Šance na výhru je u každé loterie nízká, ale záleží, jak se na to podíváte. Pokud víme, že v Eurojackpotu musíme uhodnout méně čísel, a díky vysokým částkám můžete vyhrát i jen s jedním vyplněným sloupečkem šance jsou docela vysoké. V našem článku najdete detailní informace.

   Kolik stojí Eurojackpot?

   Záleží na tom, kolik sloupců budete chtít vsadit a zda vsadíte i Extra 6 doplňkovou hru. Základní cena 1 sloupečku je 60 Kč bez doplňkové hry Extra 6. Kompletní ceny najdete v našem článku.

   Jaká jsou nejčastěji a nejméně losovaná čísla v Eurojackpotu?

   Nejčastěji losované číslo v prvním tahu je 20, v druhém tahu 9. Nejméně často losovaná čísla v Eurojackpotu jsou 48 v prvním tahu a číslo 2 v druhém tahu.

   Kdy se losuje Eurojackpot?

   Eurojackpot slosování probíhá každý pátek mezi 20:00 – 22:00 a výsledky Eurojackpot bývají obvykle dostupné ve 20:30.

   Jaká je maximální možná výhra v Eurojackpotu?

   Maximální výhra v Eurojackpotu je 90 mil. euro (2 466 000 000 Kč) a jedná se také o rekordní historickou výhru, která padla v roce 2015 v ČR.