US Open – Serena Williams vs Anett Kontaveit


Bude to na US Open rozhodně nejsledovanější zápas druhého kola. Domácí fanoušky to zajímá určitě více, než vystoupení talentovaného Španěla Alcaraze Garfii nebo české derby Bouzková vs Nosková. 40letá legenda Serena Williams nastoupí proti těžké soupeřce, aktuální světové dvojce Anett Kontaveit. Může to být poslední zápas 23násobné vítězky grand slamů na mezinárodní scéně. Utkání americkým divákům zprostředkuje významná sportovní stanice ESPN. Čeští fanoušci tenisu mohou online live stream sledovat na TV Tipsport. Zápas začíná 31. srpna v 17:00.

US Open – Serena Williams vs Anett Kontaveit

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Kontaveit1.521.48

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Serena Williams vs Anett Kontaveit
  • Soutěž: US Open
  • Čas zápasu: 31.08.2022 v 17:00

Konec kariéry Sereny Williams je neodvratný

Konec kariéry Sereny Williams je neodvratný. Je jí 40 let, což už je věk, kdy si většina tenistek dávno užívá zasloužený důchod. Ženské tělo nedokáže tak jako mužské dlouho odolávat náročnému zápasovému vytížení. Přitom i muži ke čtyřicítce vyklízejí pozice ze světové špičky. Například u Rogera Federera už to také mnoho let není ono. Novak Djoković sice ještě září, ale také mu je „teprve“ 35 let. 36letý Rafael Nadal je tedy nejstarším hráčem, který si stále drží vysokou úroveň.

Konec kariéry Sereny Williams je neodvratný

US Open je turnaj, který obecně více přeje mladším hráčům. Když Serena vyhrála svůj poslední turnaj, byla už v té době nejstarší vítězkou US Open v otevřené éře. Stalo se v roce 2014, tedy před 8 lety! Je pravda, že od té doby se dostala ještě 2x do finále. Zde se ale už projevilo, že na mladé pušky nestačí. V roce 2018 ji porazila 20letá Ósaková, o rok později stejně stará Kanaďanka Andreescuová.

Na první uvedený zápas si fanoušci tenisu určitě vzpomenou. Serena Williamsová se rozčilovala, nadávala rozhodčímu a pokazila radost z vítězství soupeřce, která považuje Serenu za svůj tenisový idol. Tyto momenty jsou kaňkou na jinak úchvatné kariéře legendy. Kariéře, která možná již zítra skončí. Serena Williamsová se propadla žebříčkem na 605. místo, letos odehrála jen 5 zápasů. Své fanoušky možná navnadila úvodní výhrou na US Open proti Černohorce Kovinićové, ale to je podprůměrná hráčka. Proti hráčkám na vrcholu žebříčku se Williamsové nedaří. Nedávno prohrála s Benčićovou či Raducanovou. Teď ji čeká Kontaveit, kterou ještě na US Open 2015 vypráskala 6:2 a 6:1. Jenže to byla ještě Williamsová plná síly, poslední dvě měření sil v roce 2018 skončilo výhrou Estonky.

Anett Kontaveitová se na pozici světové dvojky dostala trochu nenápadně

Anett Kontaveitová se na pozici světové dvojky dostala trochu nenápadně. Je to podobný případ jako Karolína Plíšková – body do žebříčku sbírá na menších turnajích, na grandslamech je spíše neúspěšná. Zatímco Plíšková ale na všech 4 turnajích hrála alespoň semifinále, Estonka má podstatně horší bilanci. Největším úspěchem je čtvrtfinále Australian Open z roku 2020.

Anett Kontaveitová se na pozici světové dvojky dostala trochu nenápadně

Na menších turnajích ale nasbírala už 6 titulů, z toho 5 na tvrdém povrchu. Zapamatovali si ji například ostravští fanoušci, protože loni na Ostrava Open ve finále turnaje porazila známou Řekyni Sakkariovou. Tu stejnou hráčku porazila Kontaveit letos ve finále v Petrohradu. Bylo to jen pár dní předtím, než začala invaze na Ukrajinu, která způsobila, že se v Rusku tenisové turnaje s mezinárodní účastí jen tak pořádat nebudou… Žena, která slaví narozeniny na Štědrý den, letos zaznamenala menší výpadek formy. Reagovala na to výměnou kouče. Nyní ji trénuje Němec Torben Beltz, jenž spolupracoval s Kerberovou nebo loňskou vítězkou US Open Raducanovou.

Tip redakce: Vyhraje Kontaveit

Jméno Sereny Williamsové dělá hodně. Proto na ni sázkové kanceláře vypisují kurz kolem 2.60, což je na hráčku ze sedmé stovky světového žebříčku poměrně nízko. Samozřejmě, Williamsová je tenisová legenda a bude mít v zádech obrovskou podporu publika. Na svém posledním turnaji se bude chtít vyhecovat k velkému výkonu. Kontaveit nebude mít lehkou pozici. Jenže je to chladnokrevná Estonka, která umí hrát pod tlakem. Loni ve finále Kremlin Cupu obrala o titul domácí hráčku Alexandrovovou. Na druhé místo světového žebříčku se Kontaveitová nedostala náhodou, má konzistentní výkony. Letos na tvrdém povrchu má statistiku 18 výher, 8 porážek. Williamsovou v posledních dvou zápasech porazila – navíc tomu bylo před 4 lety, kdy Američanka měla pořád ještě slušné zápasové vytížení a tím pádem byla v lepší kondici než dnes. Sázíme na Estonku. Online živý přenos sledujte na streamu sázkové kanceláře Tipsport v úterý 31. srpna v 17:00.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Kontaveit1.521.48

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓