Teixeira vs Prochazka – UFC 275


Nejdříve zaujal v Oktagonu, poté se prosadil v organizaci RIZIN a nakonec dostal laso z hvězdné UFC. Taková byla cesta Jiřího Procházky na výsluní MMA. V prestižní americké soutěži si vede náramně a nyní jej čeká titulová bitva v kategorii Light heavyweight. Jeho soupeřem je už 41letý rodák z brazilské Sobrálii Glover Teixeira. Je o svátek pro všechny české milovníky bojových sportů – rodák ze Znojma jde bojovat o nejprestižnější pás. Rozhodčí odstartuje zápas v neděli 12. 6. 2022 o 6:00 českého času. Jde o bitvu v rámci UFC 275 v Singapuru.

UFC 275 - Teixeira - Prochazka

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Procházka1.401.41

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Teixeira – Prochazka
  • Soutěž: UFC
  • Čas zápasu: 12.06 2022, 06:00


Jiří Procházka ví, že se zápas nesmí za žádnou cenu dostat na zem

Jiří Procházka ví, že se zápas nesmí za žádnou cenu dostat na zem. Určitě dobře promýšlí strategii, tím je pověstný. Do každého duelu jde maximálně koncentrovaný. To mu dává výhodu proti Błachowiczovi, jenž duel v Abú Zabí pojal jako takovou průpravu na bitvu právě s Procházkou. Jinými slovy, 40letého soupeře zřejmě podcenil. To by se mentálně silnému Procházkovi snad nemuselo stát.

Jiří Procházka ví, že se zápas nesmí za žádnou cenu dostat na zem

Český klenot je u nás i v zahraničí velice populární pro jeho atraktivní styl boje. Hodně se otevírá, díky čemuž dává zdánlivě soupeřům šanci na klíčový úder. Ten ale nepřijde, protože Procházka dokáže soka zasypat takovou sprchou úderů, že si rychle získá převahu. Je jako bestie – má výborný pohyb a opravdu tvrdé rány. Je velice hladový po úspěchu. Teixeira už ví, jak chutná radost z titulu, ale Procházka zatím ne. Ve 29 letech je v ideálním věku, teď je na životní úspěch ta pravá chvíle.

Glover Teixeira je druhým nejstarším šampionem v historii UFC

Zastavme se krátce u Procházkova soupeře, Glover Teixeira je druhým nejstarším šampionem v historii UFC. Když vydrží titul obhajovat rok, překoná legendárního Randy Couturea, který rovněž bojoval v Light heavyweight kategorii. Randymu už je dnes skoro šedesát, ale pořád je o něm ještě slyšet. Už ale dává rány pěstí jen ve filmech. Rodák z Las Vegas si s chutí zahrál v obou dílech Expendables, v poslední době ale účinkuje jen v béčkových thrillerech.

Glover Teixeira je druhým nejstarším šampionem v historii UFC

Ale zpět k Teixeirovi. V UFC nedávno oslavil kulatých deset let. Tehdy porazil Kylea Kingsburyho za 113 sekund. Těch 10 let se vždy držel mezi elitou, má na svém kontě 18 knockoutů. Navíc vyniká skvělou obranou, výborně se kryje rukama a dokáže perfektně ustát jakýkoli úvodní atak soupeřů. Každý se ho snaží dostat v postoji, ovšem Teixeira dokáže duel většinou perfektně kontrolovat a dostat soupeře na zem. Zem, to je Teixeirovo tajemství, tam už otěže zápasu přebírá do svých rukou a nohou.

Ne, že by byl Teixeira neporazitelný. V atraktivní pětikolové titulové bitvě roku 2017 ho porazil Gustafsson, o rok později se nad ním radoval Corey Anderson. V paměti fanoušků pak zůstává hlavně nečekaně rychlá porážka proti Anthony Johnsonovi, jenž Teixeirovi uštědřil KO úder za 13 sekund. Ale Brazilec zraje jako víno. Posledních šest bitev v řadě vyhrál, a to včetně střetu s obávaným Janem Błachowiczem. Všichni věřili Polákovi, ale Teixeira v Abú Zabí Błachowicze uškrtil a radoval se z překvapujícího titulu. Zajímavé je, že sám rodák z Polského Těšína Teixeiru před zápasem s Procházkou favorizuje.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Procházka1.401.41

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakce: Vyhraje Procházka

Nesmírně pohyblivý Procházka bude pro Teixeiru těžší sousto než Błachowicz. Polák až příliš snadno přijal Teixeirovo tempo a nedostatečným důrazem a tlakem zápas prohrál. Procházka využije své dlouhé ruce, aby udržel Teixeiru od sebe. Zná Brazilcovy přednosti, ví, kam chce zápas dostat. A nedovolí mu to. Až Brazilec klesne na zem, nebude to proto, aby Procházku uškrtil tak jako svého předchozího soupeře. Bude to ve chvíli, kdy už bude cítit, že má dost. Skutečně Jiřímu Procházkovi v zápase 12. června 2022 věříme. Podle nás se toto datum zapíše do historie jako den, kdy v dalekém Singapuru získá cenný pás UFC rodák ze Znojma.