UFC – Poirier vs McGregor


Souboj titánů, to je slovní spojení, které už je tak trochu klišé. Co by ale lépe vystihlo sobotní bitvu UFC 264 v Nevadě? Na hlavní kartě se objevují dvě zásadní jména kategorie lehkých vah. Američan Dustin Poirier se s irskou bestií Conorem McGregorem utkal už dvakrát. A na výhry je to 1:1. Nyní přichází rozhodující zápas. Možná půjde o nejsledovanější bitvu MMA historie.

tip na sázení Poirier vs McGregor

  • Zápas: Poirier vs McGregor
  • Soutěž: UFC 264
  • Čas zápasu: 11. 07. 2021, 6:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Poirier1.771.82

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Poirierův úžasný vzestup od neslavného prvního duelu proti McGregorovi

Když je řeč o vzájemné historii soubojů Poirier – McGregor, je naprosto relevantní připomenout první střetnutí na UFC 178. Oba bojovníci už patřili mezi zavedené veličiny UFC. A McGregor vyhrál jednoznačně. Zápas trval pouhých 106 sekund. Jenže to celé se odehrálo v roce 2014. To už je historie. Dustinu Poirierovi bylo 25 let a experimentoval tehdy s jinou váhovou kategorií, než na jakou se od začátku kariéry specializoval – featherweight. Porážka proti McGregorovi znamenala definitivní konec rodáka Louisiany v pérové váze. Raději přibral a vrátil se do soutěže, ve které si vybudoval jméno.

Ke změnám došlo také mimo MMA klec. Poirier vyzrál, usadil se, narodila se mu dcera. Prospělo mu, že se v životě oprostil od průšvihů a agresi si vybíjel výhradně v zápasnické aréně. Vypracoval se v nezastavitelnou bojovou mašinu, která nepoznala dva a půl roku porážku. Pod jeho pěstmi a kopanci klesly i takové hvězdy, jako Eddie Alvarez, Justin Gaethje nebo Max Holloway. Porážka přišla až v září 2019. Zde se ale nedalo nic dělat – Chabib Nurmagomedov je bojovník z jiné planety, proti kterému asi normální smrtelník vyhrát nemůže.

Poirierův úžasný vzestup od neslavného prvního duelu proti McGregorovi

Poirierovi výrazně spravil náladu souboj z ledna 2021. Už v pozici lídra lehké váhové kategorie mu byl do klece ve Spojených arabských emirátech přisouzen – hádejte kdo. Samozřejmě, že organizátoři ohlásili souboj Poirier – McGregor coby Performance of the night. Ir sice měl v prvním kole navrch, ale pak Poirier začal rozkopávat McGregorovi přední nohu. McGregor byl zaskočen tím, že jeho osvědčené údery proti vytrvalému soupeři nefungují. Ve druhém kole se nechal natlačit na pletivo a po sérii těžkých ran skončil na zádech. Možná by i byl vstal, ale rozkopaná noha vypověděla službu.

McGregor má konečně motivaci

Na milovaném i nenáviděném grázlíkovi Conoru McGregori je vidět, jak mu neprospěla dlouhá pauza. Tolikrát ukončil kariéru, ale pak se vždy do klece vrátil. Enormní popularita mu rozhodně nijak nevadí, ani peníze nejsou k zahození. Jen v roce 2020 inkasoval zrzavý Ir 180 milionů dolarů, více než Messi nebo Ronaldo. A to přitom odbojoval v onom roce jediný zápas. McGregor pro svůj comeback výrazně potřeboval motivaci. Přece jen, v předchozí kariéře vyhrál všechno, co se dalo. A to v různých váhových kategoriích. Je to fenomén se vším všudy. Nyní je tedy motivace na světě. Je třeba oplatit Poirierovi porážku z ledna 2021. Přece by irská legenda, která přemýšlí nad koupí fotbalového klubu Manchester United, nešla do důchodu s porážkou.

McGregor má konečně motivaci

McGregor je milovaný pro svůj nevšední, atraktivní styl. Hodně kope, přičemž nohy používá především k připravení situací. Jeho největší zbraní je levačka, kterou rozdává dělové rány. Všichni soupeři to vědí a snaží si na McGregorovu levou ruku dát pozor. Ale lstivý Ir dokáže nohama i druhou rukou vytvořit hodně manévrů, které soupeře většinou zcela zmatou. Navíc pro McGregora hraje fantastický reflex. Úderům dokáže uhnout jen o milimetry a vzápětí bleskurychle využije toho, že soupeř je na blízku v odkryté pozici a trestá. Poirier má oproti McGregorovi větší vytrvalost. Nevadí mu, když během zápasu padá na obou stranách spoustu úderů. Ty soupeřovy ustojí, těmi svými zase pomalu oponenta odzbrojuje. Miluje dlouhé kombinace, perfektně využívá překročený zadní direkt. Zajímavostí souboje McGregor a Poirier je to, že jsou oba bojovníci leváci.

Tip redakce

Delší bitva bude vyhovovat Poirierovi, protože má lepší kardio. McGregor je přece jen starší a chybí mu zápasová zátěž. Jeho šancí bude překvapit Američana nečekaným bolestivým úderem v 1. nebo 2. kole. Poirier bude více taktizovat, McGregor bude muset být odvážnější. Tušíme, že vyhraje spíše Američan a stane se tak na body nebo po technickém knockoutu.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Poirier1.771.82

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓