UFC – Muradov vs Meerschaert


Když se zástupců české neodborné veřejnosti zeptáte, kdo je nejlepší tuzemský fighter MMA, většina odpoví, že Karlos Vémola. Aspoň tedi ti, co znají zkratku MMA. Praví znalci ale vědí své. Skutečná nejzářivější hvězda se jmenuje Makhmud Muradov, aktuálně 16. na světě ve střední váze. A to by určitě býval výše, kdyby nebylo koronaviru. Zákeřná globální pandemie zastihla uzbecko-českého bijce v nejlepším věku a ideální formě, kdy mohl nasbírat v prestižní organizaci UFC hodně cenných vítězství. Nedá se nic dělat. Muradov na své další šance musel počkat. V lednu 2021 porazil Andrewa Sancheze a teď na něj čeká další Američan, zkušený Gerald Meerschaert. Boj započne v noci z 28. na 29. srpna.

UFC Muradov vs Meerschaert

  • Zápas: Muradov vs Meerschaert
  • Soutěž: UFC
  • Čas zápasu: 29. 08. 2021, 00:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Muradov1.201.22

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Muradov klepe na dveře elitního klubu MMA

Příběh Makhmuda Muradova je fascinující. A i když už toho bylo o něm napsáno hodně, stojí za to si v krátkosti připomenout, jak se tento borec dostal na vrchol. Začal se zápasením v rodném Uzbekistánu. Slibně se rozvíjející kariéru ale ohrozilo vážné zranění otce. Najednou se musel někdo postarat o rodinu. Makhmud se rozhodl hledat štěstí v Česku. Zkoušel štěstí jako uklizeč, dělník, dokonce fotil i softporno. Pak ale potkal českou legendu MMA, Petra „Monster“ Knížete. Uznávaný český zástupce střední váhy prokázal, že má čich na talenty. Makhmuda se ujal, i když chudý uzbecký kluk neměl peníze na tréninky.

Poté to šlo až neuvěřitelně rychle. Mnoho skvělých zápasů, fenomenální vystoupení i v Oktagonu MMA, smlouva v UFC, přijetí do prestižního The Money Teamu, který patří výbornému boxerovi Floydu Mayweatherovi. A součástí úspěchu beze sporu je také vztah s krásnou Monikou Bagárovou. Zpěvačka Mahmudovi porodila dceru Rumii.

Muradov klepe na dveře elitního klubu MMA

Když Makhmud zvítězí, což se děje poměrně často, obvykle mává dvěma vlajkami – uzbeckou a českou. Je velice vděčný za šanci, kterou ve středu Evropy dostal. Nadále jej trénuje Petr Kníže a sparringpartnerem mu není nikdo jiný než Karlos Vémola. Machovi je 31 let. Soutěžní zápas naposledy prohrál v dubnu 2017. Momentálně má šňůru 14 vítězství v řadě za sebou, kerá čítá i 3 vítězství v prestižní organizaci UFC. Zde se vyšplhal na 16. místo v žebříčku střední váhy. Zápas proti Meerschaertovi bude zlomový. Případný úspěch katapultuje Muradova do první patnáctky. Organizátorům nezbyde než nasazovat proti němu už opravdu velké hvězdy tohoto sportu.

Meerschaert je zavedenou stálicí. K velikánům MMA ale má daleko

Gerald Meerschaert, při vší úctě k němu, ještě totiž mezi tu nejvyšší špičku nepatří. Ve 33 letech je to zkušený borec, který v UFC válčí od roku 2016. Tomu předcházely výborné zápasy v North American Fighting Championship nebo v sérii Combat USA. Meerschaertův životopis zahrnuje duely se známými fightery, jako je Trevin Giles, Thiago Santos nebo Jack Hermansson. Zuby si na něm vylámal i Eric Spicely, pro nějž to byla labutí píseň v UFC. Rodák z Massachusetts po této porážce nasbíral ještě dvě další a pak už se z elitní světové organizace MMA pakoval. Možná tak bude častěji k vidění v Oktagonu, kde v květnu letošního roku debutoval zápasem s Naruszczkou. Ale zpět k Meerschaertovi. Jde o MMA vytrvalce, který si dlouho drží vyrovnanou fazónu. Nikdy neatakoval ten nejvyšší vrchol, nikdy se nedostal k Adesanyovi, Wittakerovi nebo Vettorimu. Vyrovnané duely dokáže odbojovat jen proti bojovníkům druhé desítky.

Meerschaert je zavedenou stálicí

Zkušenosti jsou ale něčím, o co se rozhodně může ve svých zápasech opřít. Je majitelem černého pásu BJJ a dokáže tak dobře ukončovat na submise. Tímto způsobem vyřídil Poláka Bartosze Fabińskiho ve svém zatím posledním vystoupení na UFC, v dubnu 2021. Byl to výkon večera. Utkání proti Muradovovi bude už pátý zápas v Nevadě za sebou. Zatímco Muradov bude v pouštním státě debutovat, Meerschaert tuto půdu dobře zná. Bude mít na své straně i publikum, které pochopitelně bude fandit domácímu borci.

Tip redakce

Meerschaert rád bojuje na zemi. Většina jeho zápasů končí právě tam. To Machovi vyhovovat nebude, protože je to spíše postojář. Tento Čechouzbek rád od začátku určuje tempo zápasu, zasype soupeře tvrdými údery a prezentuje jeho typická naskočená kolena.

Pokud ale Muradov chce vstoupit mezi MMA smetánku, kam podle nás patří, musí ukázat, že zvládá i jiný styl boje. Z tohoto pohledu je zápas proti zkušenému harcovníkovi Meerschaertovi důležitý. Tušíme, že to bude na více kol, bude to na krev – a možná to bude opět „Performance of the Night“. Ze všeho nejvíce ale věříme, že zvítězí sympatický Mach. V tomto borci je totiž nevídaná energie a vůle po vítězství. Na strop svých možností ještě nedosáhl, stále k němu teprve míří. A Meerschaert ho sotva zastaví. Zápas bude k vidění mezi 28. a 29. srpnem, přesně s úderem půlnoci.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Muradov1.201.22

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓