UEFA Europa League – Lyon vs Sparta


Evropská liga bude pokračovat svým 4. kolem. Ve skupině A se bude rozhodovat o prvním postupujícím a proto vám přinášíme analýzu duelu prvního týmu skupiny Lyonem proti Spartě Praha. Zápas se odehraje ve čtvrtek 4. 11. 2021 v 18:45. v Lyonu na stadionu Groupama Stadium.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Každý tým dá v tomto zápasu jeden a více gólů1.601.62

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Lyon vs Sparta
  • Soutěž: UEFA Europa League
  • Čas zápasu: 4. 11. 2021, 18:45
UEFA Europa League – Lyon vs Sparta

Lyon může rozhodnout o svém postupu

Lyon může rozhodnout o svém postupu do dalších bojů UEFA Europa Ligy už tento čtvrtek, pokud se mu podaří doma zvítězit. Momentálně se po třech vítězstvích usadil na první příčce skupiny A s devíti body. Když se podíváme na týmové statistiky z těchto tří zápasů, zjistíme, že dali 9 gólů, dostali 3, držení míče mají v průměru na 57,67%, přesnost přihrávek na 87%, získali 118 míčů a uhráli 2 čisté konta. Dosud se Lyon se Spartou setkal pětkrát a vždy se mu podařilo vstřelit branku. Naposledy na Pražské letní zvítězil 4:3. Momentálně má z posledních 11 zápasů na domácí půdě úspěšnou bilanci, protože ani jednou neprohrál. Trenér Bosz vyznává ofenzivně laděný atraktivní fotbal a nebojí se dávat šance mladým hráčům, se kterými pracují v akademii.

Lyon může rozhodnout o svém postupu

Z týmu avizují, že pro zranění pravděpodobně nenaskočí do zápasu 3 hráči a to útočný záložník Reine-Adelaide a útočníci Dembele s Pintorem. Myslíme si, že trenér Bosz zvolí taktiku v rozestavení 4-3-3. V bráně nastoupí Lopes, v defenzivě zleva Henrique, uprostřed dvojice Boateng s Denayerem a pravý kraj uzavře kapitán Dubois. V záloze Thiago Mendes a Guimaraes budou více držet defenzivní poziční hru tak, aby se Aouar mohl zapojovat do ofenzívy. V útoku se můžeme pravděpodobně těšit zleva na Ekambiho a zprava na Shaqiriho. Právě Ekambi je s 5 góly nejlepším střelcem Lyonu v EL. Na hrotu nastoupí Kadewere.

Sparte nebude stačit na postup remíza

Spartě nebude stačit na postup remíza z Francie, protože by se musela pak spoléhat na zaváhání Rangers, ale stále i Brondby, živý v sobě postupové naděje. Momentálně Sparte patří druhá příčka o bod před třetím Rangers. Z dosavadních tří zápasů dokázali získat 4 body. Když se podíváme na týmové statistiky z těchto zápasů, podařilo se jim vstřelit 4 góly, 4 dostat, držení míče mají na úrovni 44%, přesnost přihrávek na úrovni 75%, dokázali získat 104 míčů a udrželi si 2 čisté konta. Herní systém trenéra Vrbu se jeví jako rozestavení 4-3-3, avšak dokážou jej hráči přizpůsobit na 4-2-3-1 podle vývoje zápasu a soupeře.

Sparte nebude stačit na postup remíza

Do čtvrtečního zápasu pravděpodobně nenastoupí levý obránce Hojer, levý záložník Krejči a střední záložník Julis. Myslíme si, že trenér Vrba zvolí více rozestavení 4-2-3-1. V bráně uvidíme Nita, v obraně zleva budou Hancko, Čelustka, Panák a pravý kraj uzavře Wiesner. Ve středu pole uvidíme dva štítové záložníky Pavelku a Saceka. Na pozici desítky uvidíme Hložeka, který bude mít po krajích Pešeka a Haraslína, který je se 2 přesnými zásahy nejlepším střelcem Sparty v EL. Na hrotu útoku by měl nastoupit Minchev.

Tip redakce

Na základě analýzy obou mužstev jsme dospěli k následujícímu tipu. V zápase vstřelí obě mužstva alespoň jeden gól. Lyon bude jednoznačně aktivnějším mužstvem, což se projeví na držení míče na úrovni 60%. Sparta si bude muset dávat pozor na jejich nejlepšího střelce Ekambiho i kreativního záložníka Aouara. Lyon se bude snažit tvořit hru a nebudou spoléhat na remízu. Sparta bude více stažena v defenzivě, pozičně bránit a spoléhat na protiútoky a standardní situace.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Každý tým dá v tomto zápasu jeden a více gólů1.601.62

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓