Týdenní sázkařský check – týden 50


Ani na svátek Mikuláše nevynecháme tradiční týdenní sázkařský check. Stále pokračuje mistrovství světa ve fotbale, už se týká jen posledních 12 týmů z původních 32 účastníků. 4 jsou k dnešnímu dni už kvalifikované do čtvrtfinále, zbylých osm si ještě zahraje první kolo play-off. Dále neseme mikulášskou nadílku zápasů hokejové extraligy a NHL. Opět je na co sázet.

Týdenní sazkařský check

Událost Termín Tip redakce Kurz Tipsport
MS ve fotbale. Japonsko vs Chorvatsko 5. 12. 2022 16:00 Japonsko i Chorvatsko dají nejméně gól 1.98
MS ve fotbale. Jižní Korea vs Brazílie 5. 12. 2022 20:00 Vyhraje Brazílie 1.27
MS ve fotbale. Španělsko vs Maroko 6. 12. 2022 16:00 Vyhraje Španělsko 1.62
MS ve fotbale. Švýcarsko vs Portugalsko 6. 12. 2022 20:00 Padne méně než 2.5 gólů v zápase 1.69
MS ve fotbale. Nizozemsko vs Argentina 09. 12. 2022, 20:00 Remíza 3.09
MS ve fotbale. Anglie vs Francie 10. 12. 2022 20:00 Vyhraje Anglie 3.26
Hokejová Liga mistrů. Hradec Králové vs Zug 07. 12. 2022, 17:30 Neprohraje Zug 1.42
Hokejová extraliga. Kladno vs Pardubice 8. 12. 2022 18:00 Vyhrají Pardubice nad Kladnem 1.70
Hokejová extraliga. Litvínov vs Vítkovice 9. 12. 2022 17:30 Vyhrají Vítkovice nad Litvínovem 2.25
NHL. Boston Bruins vs Vegas Golden Knights 06. 12. 2022 01:07 Vyhraje Boston 1.88
NHL. Edmonton Oilers vs Washington Capitals 06. 12. 2022 02:37 Padne více než 4.5 gólů 1.23

Mistrovství světa ve fotbale, 16. den. Velký den pro asijské týmy

Nikoli Uruguay, Ghana nebo Belgie, šestnáctý hrací den budou v akci asijské týmy. Jižní Korea a Japonsko předvedly fenomenální závěr skupinové části, kdy si vyšláply na favority. Korejci porazili tým Portugalska, Japonci zase našli recept na Španělsko. Země vycházejícího slunce ještě předtím stihla vyzrát i na Němce, takže do osmifinále postoupila z prvního místa. V play-off čekají Chorvati, již živí sen o zopakování úspěchu z minulého mistrovství světa ve fotbale. Modrić a spol. tehdy hráli finále. Proti Korejcům ve večerním zápase nastoupí výběr Brazílie, pro nějž by postup do finále byl dokonce málo. Brazílie vnímá slovo druhý jako synonymum pro poražený, Kanárci do Kataru přijeli, aby šampionát vyhráli. Jižní Koreu jistě největší jihoamerická země vnímá jako snadného protivníka.

Mistrovství světa ve fotbale, 16. den. Velký den pro asijské týmy

Live stream zápasů MS ve fotbale 2022

Datum Zápas Přímý přenos
5. 12., 16:00 Japonsko vs Chorvatsko Nova Action
5. 12., 20:00 Brazílie vs Jižní Korea ČT
Náš tip:

Dosavadní výsledky osmifinále tak trochu působí dojmem, že favorité nechali outsidery vyřádit v základní skupině, ale teď už mají vše pod kontrolou. Bez problémů postoupily celky Nizozemska, Argentiny, Anglie a Francie. A čekáme, že závěrečnou osmičku doplní i Brazílie. S Chorvatskem by to mohlo být těžší, protože Japonci nejsou žádní nazdárci. Zde tipneme, že obě mužstva dají gól, protože máme pocit, že obě si budou nárokovat snahu o to udávat tempo zápasu. Zde by akce měla stíhat akci na obou stranách.

Tip redakce Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Japonsko i Chorvatsko dají nejméně gól 1.98 1.95
Vyhraje Brazílie 1.27 1.28

Mistrovství světa ve fotbale, 17. den. Rýsuje se čtvrtfinále Portugalska se Španělskem

Pyrenejské derby ve čtvrtfinále MS ve fotbale? To se klidně může stát, ale oba celky musí zvládnout své těžké zkoušky. Začínají Španělé, na něž se v pavouku usmívá Maroko. To je posledním africkým týmem na turnaji, takže mu bude držet palce celý kontinent. Africké země si totiž na MS ve fotbale tradičně přejí navzájem. Zdali to bude stačit na budoucí hvězdy fotbalu, jako jsou Gavi nebo Pedri, to v tuto chvíli není jisté. Portugalci se střetnou s jiným evropským celkem. Švýcary Ronaldo a spol. dobře zná, naposledy sehráli dvojzápas Ligy národů. Portugalci i Švýcaři hráli stejnou skupinu, působili zde i již zmínění Španělé. Jediný absentující tým na MS je tedy Česko. Portugalci jsou proti Švýcarům v roli favoritů, ale otázka je, jak jim bude chutnat tradičně nepříjemný defenzivní styl helvétského kříže.

Mistrovství světa ve fotbale, 17. den. Rýsuje se čtvrtfinále Portugalska se Španělskem

Live stream zápasů MS ve fotbale 2022

Datum Zápas Přímý přenos
06.12., 16:00 Maroko vs Španělsko Nova Action
06.12., 20:00 Portugalsko vs Švýcarsko ČT
Náš tip:

Maroko si poradilo s Belgií a Chorvatskem, ale Španělsko je zcela jiný typ soupeře. Jsou zde mladí, běhaví hráči, kteří ale jsou takticky vyspělí. Maročanům moc nevěříme, protože zrovna Španělé vypadají jako jeden z favoritů na zisk zlaté trofeje. To už spíše si myslíme, že šanci na úspěch mají Švýcaři. Na jejich výhru ale sázet nebudeme, raději zvolíme oblíbenou příležitost, pokud jde o švýcarské zápasy – že padne málo gólů.

Tip redakce Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Španělsko 1.62 1.60
Padne méně než 2.5 gólů v zápase Portugalsko vs Švýcarsko 1.69 1.63

Mistrovství světa ve fotbale, 20. den. Čtvrtfinále je tady

Přeskakujeme dva dny a jdeme vyhlížet 9. prosinec, čili pátek. Ve středu a ve čtvrtek jsou totiž první dny mistrovství světa v Kataru, kdy na programu není žádný zápas. V pátek odpoledne se hraje první čtvrtfinále, ale jeho účastníky v aktuálním okamžiku ještě neznáme. Zato druhé čtvrtfinále je už jasné – Nizozemsko vs Argentina. Duely těchto dvou týmů patří ke klasice světových mistrovství. Roku 1974 vyhrálo Nizozemsko a nakročilo cestu ke stříbrným medailím, o 4 roky později byla argentinská pomsta sladká. Šlo totiž o finále MS, takže tým kolem Maria Kempese vyhrál. V roce 1998 šlo o zvláště hezký zápas. Čtvrtfinálový duel rozhodl geniálním momentem Dennis Bergkamp. Poté se tyto celky setkaly ještě dvakrát. V roce 2014 už u toho byl Messi, jenž uspěl v penaltovém rozstřelu. Ten rozhodl o tom, že finále MS si zahráli na úkor Oranjes právě Argentinci. Nizozemsko vs Argentina, to je zkrátka atraktivní zápas. Ideální duel pro odpálení čtvrtfinálových bojů.

Mistrovství světa ve fotbale, 20. den. Čtvrtfinále je tady

Live stream zápasů MS ve fotbale 2022

Datum Zápas Přímý přenos
09.12., 20:00 Nizozemsko vs Argentina Nova Action
Náš tip:

V tomto případě favorita nemáme a proto sázíme na remízu. Myslíme si, že to bude jeden z těch duelů, kde se oba soupeři budou chtít vyhnout chybě. Za Argentinu hraje Messi a zdá se, že reprezentace šlape, jako už dlouho ne. Na druhou stranu, Nizozemci jsou odpočatější. Měli doposud lehké soupeře a i osmifinále proti Američanům zvládli, aniž by se moc vyčerpali. Tipli bychom si na výsledek 1:1.

Tip redakce Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Remíza Argentiny a Nizozemska 3.09 3.20

Mistrovství světa ve fotbale, 21. den. Repríza stoleté války, ale na fotbalovém trávníku

V sobotu 10. prosince budou rozehrány další dvě čtvrtfinálové partie. Účastníky té první se dozví fanoušci fotbalu v úterý 6. prosince. Do druhé pak ve 20:00 nastoupí fotbalisté Francie a Anglie. Kdysi tyto mocnosti bojovaly ve stoleté válce, nyní svedou souboj o semifinále MS ve fotbale. A zřejmě to bude podobně nerovná bitva. Fotbaloví fanoušci na celém světě nyní uznale pokyvují hlavou nad výkony Francie. Poté, co vyhrála svoji základní skupinu, si v osmifinále vyšlápla na Poláky. Úžasný výkon předvedl Mbappé jasný rozdílový hráč. S 5 brankami je nejlepším střelcem šampionátu. Ale Francie jako taková není nejlépe střílejícím týmem. Tím je totiž Anglie. Na gólově poměrně chudém šampionátu už rozvlnila už 12x, a to pouze ve 4 zápasech. O góly se podělilo 8 různých střelců, což je unikum. V dobrém světle se ukazují mladíci. Bellingham, Saka či Foden mají zdravé sebevědomí, ti by se nemuseli zaleknout toho, že proti nim nastupuje tým, který vyhrál poslední MS.

Mistrovství světa ve fotbale, 21. den. Repríza stoleté války, ale na fotbalovém trávníku

Live stream zápasů MS ve fotbale 2022

Datum Zápas Přímý přenos
10. 12., 20:00 Anglie vs Francie ČT
Náš tip:

Šance vidíme na 50:50 pro oba týmy. Francie je sice válec, ale zatím na turnaji nepotkala opravdu silného soupeře. Kurz 3.22 pro vítězství Anglie je z našeho pohledu až příliš vysoký. Tudíž stojí za vyzkoušení. Vynásobit vsazenou částku 3x, to není špatná vize.

Tip redakce Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Anglie 3.26 3.05

Hokejová Liga mistrů. Do Hradce přijíždí Zug

Fotbalovou Ligu mistrů by v tuto chvíli neměl kdo hrát – všechny hvězdy jsou v Kataru, některé možná až v těchto dnech kvůli vyřazení svého mužstva přjíždí. Ale hokejová Liga mistrů jede dál. Svým divákům nabídne tento týden čtvrtfinálové zápasy. A představí se v nich i český zástupce, Hradec Králové. Hradec příjemně překvapil postupem přes silný švédský Färjestad. Už nyní je tedy v elitní evropské soutěži o dvě úrovně dále než Třinec nebo Sparta, které vypadly už v základní skupině. Teď na východočechy čeká Zug. V kádru švýcarského týmu jsou poměrně známá jména – obránce Djoos, útočníci Hoffman, Herzog nebo Cehlárik. A body ve velkém sbírá i český útočník Jan Kovář.

Hokejová Liga mistrů. Do Hradce přijíždí Zug

Náš tip:

Hradci budou jistě držet palce všichni čeští hokejoví fanoušci. Jenže bohužel, tento důležitý zápas nezastihuje svěřence trenéra Tomáše Martince v dobrém období. Program je náročný a marodka se nepříjemně zaplnila. Absentuje například kapitán Smoleňák. I kvůli tomu Hradec v posledních 4 zápasech dal jen 2 branky. Body nevybojoval žádné, tabulkou se tak tento klub výrazně propadl. Proto tentokrát sázíme na soupeře, jenž má lepší formu.

Tip redakce Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Zug 1.42 1.44

Hokejová extraliga. Dva elitní celky ligy by měly bodovat povinně

Na programu nechybí ani hokejová extraliga. Ta má dva jasné lídry, kteří bodově unikají všem ostatním týmům. Proto se podíváme právě na jejich zápasy. Pardubice jsou aktuálně v tabulce druhé, ovšem to se může změnit ve čtvrtek 8. 12. Vyjíždí totiž na led Kladna, posledního týmu tabulky. Z posledních 6 zápasů vyhráli středočeši jen jeden jediný. Stalo se tak ještě v loňské sezóně. Letos už oba celky odehrály dva zápasy a vždy se radovali svěřenci trenéra Radima Rulíka. Pokud Pardubice uspějí, bude nyní na Vítkovicích, jak odpoví. Ostravský celek bude totiž tím pádem odsunut v tabulce na druhé místo. Proti Litvínovu ale hokejisté v modrých dresech mohou získat další 3 body a utrhnout zpět čelo ligy. Litvínov se stejně jako Kladno zdá být snadnou kořistí pro favorita. Je v tabulce až 12. Naposledy ale porazil Olomouc, čímž přerušil delší sérii porážek.

Hokejová extraliga. Dva elitní celky ligy by měly bodovat povinně

Náš tip:

Pardubice proti Kladnu nebudou mít problém a zřejmě si i s chutí zastřílí. Kladno má zdaleka nejhorší obranu v lize, obdrželo již 88 branek. Do Vánoc jich bez problémů nasbírá již přes 100. Stejně tak ale čekáme, že uspějí i Vítkovice. Ty mají šňůru 5 výher v řadě. Po zranění se vrátil Mueller, který zase střílí góly, jak je jeho zvykem. Mohl by vylepšit své statistiky i proti Chemikům.

Tip redakce Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrají Pardubice nad Kladnem 1.70 1.73
Vyhrají Vítkovice nad Litvínovem 2.25 2.25

NHL. David Pastrňák a David Krejčí změří síly s Golden Knights

Šlágr NHL pro tento týden je jasný. Nekompromisní Boston Bruins se pokusí prodloužit domácí sérii výher na 15. To už je neuvěřitelné číslo. Proti ale tentokrát stojí silný soupeř – Vegas Golden Knights. Je to nejlepší tým západní konference. Jenže u Bostonu platí, že letos ještě neprohrál s žádným soupeřem mimo svoji divizi. Naposledy rozstřílel Colorado Avalanche v brance s Pavlem Francouzem 5:1. Hokejové fanoušky bude zajímat také duel McDavid vs Ovečkin. Bude totiž hrát Edmonton s Washingtonem, což jsou ale pro změnu týmy, kterým se letos tak moc nedaří. McDavid, jako již tradičně, střílí góly a sbírá body za přihrávky navzdory tomu, že Olejáři prohrávají. Zato Alexander Ovečkin je vyslovené zklamání. 13 gólů a 25 bodů, to nejsou čísla hodná kanonýra. Ještě horší je statistika +/-. S mínus 13 body patří ruská legenda k nejhorším v lize.

NHL. David Pastrňák a David Krejčí změří síly s Golden Knights

Náš tip:

Boston je doma zkrátka neporazitelný. David Pastrňák minule dvěma góly sestřelil Colorado. Síla Bostonu je ale i v tom, že když rodák z Havířova zrovna nemá svůj střelecký den, zastoupí jej Marchand, DeBrusk, nebo třeba Krejčí se Zachou. Oproti minulým sezónám Bruins perfektně funguje obrana a brankář. Zkrátka, velká hokejová síla, která by si měla poradit i s respekt budícími Golden Knights. V druhém zápasu si tipneme, že padne vyšší počet branek. Obrany Oilers a Capitals již inkasovaly více než 80 gólů a patří k nejhorším v lize.

Tip redakce Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Boston 1.88 1.91
Padne více než 4.5 gólů v zápase 1.23 1.26