TOP 5 hvězd na MS v hokeji 2023 – který tým dovezl na turnaj nejlepšího střelce


Největší hokejový svátek zatím přinesl mnoho překvapení, patří mezi ně i jména TOP 5 hvězd na MS v hokeji 2023. Podobně jako v případě celých týmů, na první příčky se dostalo mnoho nových talentů. A naopak hvězdy předchozích šampionátů mají tentokrát špatnou mušku. Jedním z překvapivě dobrých střelců je i český útočník Dominik Kubalík. Kdo tedy s ním patří mezi nejlepší střelce na MS v hokeji 2023?

TOP 5 hvězd na MS v hokeji 2023 – který tým dovezl na turnaj nejlepšího střelce

Hvězda MS v hokeji 2023Národní týmPozice
Dominik KubalíkČeskoÚtočník
Cutter GauthierUSAÚtočník
Nico SturmNěmeckoÚtočník
Nikolaj EhlersDánskoÚtočník
Nino NiederreiterŠvýcarskoÚtočník

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Dominik Kubalík – česká hvězda z Detroit Red Wings

Českému týmu se v rámci MS v hokeji skupiny B nedaří tak dobře, jak by si mnozí fanoušci přáli. Komu ale nelze vytknout jeho výkon, je útočník Dominik Kubalík. Ten v šesti zápasech nasázel už 8 gólů, což je nejvíce ze všech hráčů na šampionátu. Pokud budeme hráče hodnotit nejenom podle počtu gólů, ale dle kanadského bodování, Dominik Kubalík je stále na první příčce. Získal 12 bodů díky zmíněným 8 gólům a dalším 4 asistencím. Dominik Kubalík mimo reprezentaci hraje v NHL, nejprve za Chicago Blackhawks, nyní ovšem přestoupil do Detroitu, kde dostal dvouletou smlouvu na 2,5 milionů dolarů ročně. Je tedy dost možné, že si po jeho výkonu na MS v hokeji budou v Chicagu trhat vlasy. Podle kanadského bodování je na druhé příčce nejlepších hráčů dalších Čech, kapitán Roman Červenka. Ten sice sám vstřelil pouze 3 góly, ale podílel se asistencí na dalších 6 brankách. Má proto 9 kanadských bodů celkově.

Dominik Kubalík – česká hvězda z Detroit Red Wings

Zdroj: livesport

Jméno hvězdy na MS v hokeji:Věk:Pozice:Tým:Skóre:
Dominik Kubalík27 letÚtočníkČesko, jinak Detroit Red Wings8 gólů, 4 asistence

Cutter Gauthier – budoucí hvězda NHL

Velkým překvapením je na MS v hokeji 2023 výkon celého amerického týmu. Ale ještě větší pozornost na sebe strhl jeden konkrétní hráč, Cutter Gauthier. Tento útočník se švédským původem hrál zatím pouze za Boston College, teprve v roce 2022 byl draftován do Philadelphie. V americké reprezentaci byl jako hráč už dvakrát, nejprve na zimních olympijských hrách mládeže v roce 2020 a potom na loňském MS v hokeji U18. V obou případech vyhrál stříbrnou medaili. Na MS v hokeji 2023 se tedy poprvé představil v americkém A-týmu, a hned se stal nejlepším střelcem dle počtu branek. Podle kanadského bodování ho o 1 bod předstihli dva jeho kolegové z týmu, konkrétně Rocco Grimaldi a T. J. Tynan. Ti mají oba 8 bodů, Gauthier jich má pouze 7. Za 6 gólů a 1 asistenci. A je jasné, že své skóre ještě vylepší. Možná se do konce turnaje dostane na první místo v rámci TOP 5 hvězd na MS v hokeji.

Jméno hvězdy na MS v hokeji:Věk:Pozice:Tým:Skóre:
Cutter Gauthier19 letÚtočníkUSA, jinak Philadelphia Flyers6 gólů, 1 asistence
Cutter Gauthier – budoucí hvězda NHL

Zdroj: livesport

Nico Sturm – hráč, který dostal Němce do čtvrtfinále

Německý tým na mistrovství předvádí opravdu dobré výkony. S mnohem silnějšími týmy sehrál vyrovnané zápasy, slabší týmy expertně drtí. I díky tomu jim MS v hokeji pavouk pravděpodobně neunikne. Před začátkem turnaje všichni sázeli na to, že nejlepším německým hráčem bude Moritz Seider z Detroitu. Nakonec ho ale předčil jeho kolega z NHL, útočník Nico Sturm. Ten momentálně hraje za San Jose Sharks, ještě v roce 2022 ale vyhrál Stanley Cup v dresu Colorado Avalanche. Na mistrovství světa zatím nastřílel 5 gólů v šesti zápasech, dle kanadského bodování ho v týmu předčil kolega John Peterka, který má zatím 7 bodů za 3 góly a 4 asistence. Zatímco Sturm má 6 kanadských bodů, za zmíněných 5 gólů a 1 asistenci.

Nico Sturm – hráč, který dostal Němce do čtvrtfinále

Zdroj: wikipedia

Jméno hvězdy na MS v hokeji:Věk:Pozice:Tým:Skóre:
Nico Sturm28 letÚtočníkNěmecko, jinak San Jose Sharks5 gólů, 1 asistence

Nikolaj Ehlers – hlavní hráč dánského týmu

Dánsko po prvních zápasech ve skupině vypadalo, že si jde pro postup do play-off fáze. A přestože tento sen se dánskému týmu vzdaluje, jedno zůstává stejné. Hlavní hvězdou jejich týmu je útočník Winnipeg Jets Nikolaj Ehlers. Tomu se podařilo nastřílet během 6 zápasů 4 góly, zároveň přidal i 3 asistence. Díky tomu se stal nejproduktivnějším hráčem celého dánského týmu. Další dánští hráči jsou až hluboko v žebříčku. Přestože Dánové pojedou asi domů, výkon Nikolaje Ehlerse bude na šampionátu rozhodně dobrou vizitkou.

Nikolaj Ehlers – hlavní hráč dánského týmu

Zdroj: iihf

Jméno hvězdy na MS v hokeji:Věk:Pozice:Tým:Skóre:
Nikolaj Ehlers27 letÚtočníkDánsko, jinak Winnipeg Jets4 góly, 3 asistence

Nino Niederreiter – úspěšný kapitán švýcarského týmu

Když před turnajem fanoušci uvažovali, kdo vyhraje MS v hokeji 2023, Švýcarsko nepatřilo mezi hlavní favority. To se po výkonu červenobílého týmu ve skupině B rychle změnilo. A jedním z vykonavatelů parádních švýcarských vítězství je i útočník a kapitán Nino Niederreiter. Tomu se podařilo vstřelit v šesti zápasech 4 góly, díky tomu je na sdíleném čtvrtém místě v počtu vstřelených branek. Pokud se podíváme na jeho kanadské body, je situace ještě o trochu lepší. Niederreiter jich má 5, připsal si ještě 1 asistenci. Mimo Švýcarskou reprezentaci působí jako útočník v NHL, hraje za Winnipeg Jets. V nejvyšší americké soutěži hraje už od roku 2010, stal se jedním z nejmladších švýcarských hráčů, který byl draftován. Nelze se proto divit, že se i letos zařadil mezi TOP 5 hvězd na MS v hokeji.

Nino Niederreiter – úspěšný kapitán švýcarského týmu

Zdroj: iihf

Jméno hvězdy na MS v hokeji:Věk:Pozice:Tým:Skóre:
Nikolaj Ehlers30 letÚtočníkŠvýcarsko, jinak Winnipeg Jets4 góly, 1 asistence

Často kladené otázky

Kdo patří mezi TOP 5 hvězd na MS v hokeji?

Bude samozřejmě záležet na tom, podle čeho hodnotíte úroveň hráče. Na prvním místě dle počtu vstřelených gólů je Dominik Kubalík, další horkou hvězdou je americký útočník Cutter Gauthier. Velmi dobře hraje také kapitán švýcarského týmu, Nino Niederreiter.

Vyhodnocuje se na MS v hokeji pozice nejlepšího hráče?

Ano, přímo na MS v hokeji dochází k vyhodnocení nejužitečnějšího hráče na šampionátu, hodnotí se také nejlepší útočník a nejlepší brankář.

Můžu si vsadit na nejlepšího hráče na MS v hokeji 2023?

Ano, většina sázkových kanceláří vypisuje kurzy na výše zmíněné oficiální hodnocení úspěšnosti hráčů na konci šampionátu.