Redakce

Slavia vs Arsenal

Slavia sahá po historickém úspěchu. Poprvé od roku 1996 by se pražský klub mohl dostat do semifinále prestižní evropské fotbalové soutěže. Takhle blízko velkému postupu od té doby sešívaní nebyli. Dokonce ani ve slavné sezóně 2018-2019 ne. Tehdy totiž Slavia na domácím stadionu podlehla v prvním čtvrtfinálovém duelu Chelsea 0:1. A i když v odvetě heroicky bojovala a nastřílela na Stamford Bridge tři góly, favorit si vítězství pohlídal. Chelsea vyhrála v odvetě 4:3 a nakročila k cestě za titulem. Ve finále porazila Arsenal – právě tento klub je současným soupeřem Slavie. O tom, který z týmů se kvalifikuje mezi 4 nejlepší, rozhodne odveta v Edenu 15. dubna 2021. Slavia si do ní veze výsledek 1:1. Postup nemusí být neřešitelným úkolem.

tip na sázení Slavia vs Arsenal

  • Zápas: Slavia – Arsenal
  • Soutěž: Europa League
  • Čas zápasu: 15.4.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Postoupí Slavia Praha2,602,50

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Na rozdíl od zápasu s Rangers hrál tentokrát soupeř fotbal

Opticky vypadal zápas na Emirates Stadium jednostranně. Arsenal měl spousty šancí, které hlavně Lacazette pálil jednu za druhou. Slavii také výrazně pomohly zákroky brankáře Ondřeje Koláře. Likvidační zákrok útočníka Rangers Roofea připomínala jen kevlarová obličejová helma, na výkonu opory Slavie se úraz zjevně nijak nepodepsal. Kromě Nicolase Pepého v 88. minutě do Kolářovy svatyně nikdo míč nedostal. Utkání mělo zajímavou předehru. Zatímco hráči Arsenalu předvedli obligátní gesto s pokleknutím na trávník, Slávisti tento rituál odmítli. Chtěli vyjádřit gesto respektu chytnutím se kolem ramen, které ovšem poněkud zvláštně rozehnal švédský rozhodčí Ekberg.

Slavia vs Arsenal

Zatímco po zápase Slavie s Rangers se nemluvilo o ničem jiném než o rasismu, tentokrát byl i přes tento zvláštní incident přece jen v centru pozornosti fotbal. Za zmínku stojí ale komentář fanouška Arsenalu, který v internetových diskuzích posbíral tisíce lajků. „Kdyby se Arsenal z těch kolen zvedl, tak by možná ten zápas byl vyhrál!“

Kúdela chyběl, ale jinak se Slávisti drželi

Na druhou stranu se ale zase nedá tvrdit, že by Slavia hrála roli sparring partnera. Tak moc zase Gunners nedominovali. Držení míče vyzněl pro anglický klub v poměru 55 % ku 45 %, celkový počet střel byl jen 11 proti 10. A ve střelách na branku dokonce zvítězili Slávisté. Mezi tři tyče mířily 4 střely, Arsenal zaznamenal pouze 2. Slavia sice občas hořela v obraně, ale nutno zdůraznit, že jí chyběl klíčový stoper Kúdela.

Ten do Londýna neodcestoval jednak kvůli zranění, které mu způsobil Bale, jednak kvůli trestu od etické a disciplinární komise UEFA. Trest ale byl vyměřen na jedno utkání a zhmožděnina nosu by už za týden mohla být vyléčena. Možná bude k dispozici i Simon Deli, kterého do Londýna nepustilo onemocnění koronavirem.

Thierry Henry - socha

Démon jménem Trpišovský ví, co naordinovat hráčům do odvety

Arsenal možná má na všech postech lepší hráče, ale Slavia má Jindřicha Trpišovského. Těžko říci, kam až sahají možnosti geniálního slávistického stratéga. Jeho svěřenci v play-off letošního ročníku Evropské ligy vždy odváželi do odvety remízu. Druhý zápas se pak proměnil v neuvěřitelnou slávistickou jízdu. Hráči Leicesteru se nechali průběhem prvních tří poločasů vyloženě ukolébat a pak jen hleděli, jak brankáře Schmeichela překonávají Provod a Sima. Glasgow Rangers se zase zmohli v odvetě jen na brutální zákroky. Co vymyslí trenér Trpišovský do druhého dějství zápasu s Arsenalem?

Trpišovský - Slavia

Slavní Gunners, pro něž je Evropská liga poslední šancí na trofej v tomto ročníku, jsou stále favoritem. Na druhou stranu, ostrovní kluby se jeví být nepoučitelné a pořád se u nich projevuje tendence podceňovat možnosti Slavie. Slávisté těží z úžasného týmového výkonu, každý z hráčů ze sebe vydá v zápasech Evropské ligy maximum. A gól může přijít od kohokoliv. Už dvakrát Pražany spasil Provod, důležité góly zapsali také Olayinka nebo Sima. Minule se hrdinou stal Holeš. Že by tentokrát po bezgólovém průběhu zápasu přišel nečekaný úder od Kuchty? Nebo od velice šikovného Oscara? Anebo si vzpomene Petr Ševčík na svoji parádní trefu proti Chelsea?

Tip na víťaza

Zkrátka, Slávisté mají velkou formu, kterou umí prodat i proti soupeřům zvučných jmen. Kurz 2.60 (u Tipsportu) nebo 2.50 (u Fortuny) na jejich postup nás nenechává klidným. Věříme, že 15. dubna se stadion Eden promění v jeden velký červenobílý fotbalový ráj.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Postoupí Slavia Praha2,602,50

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓