Redakce

RFA live stream, živý přenos, kurzy a program

RFA live stream, živý přenos, kurzy a program, to vše je v tuto chvíli zatím neznámé. Boris Marhanský a jeho lidé mají půl roku času, aby vše připravili. Známo ale už je několik prvních jmen, která by se na bratislavské akci 14. května 2022 mohla objevit. Nikdo by asi nečekal, že RFA rovnou ohlásí Vémolu, Végha nebo dokonce Procházku či Muradova. Jedno jméno ale přesto budí velkou pozornost.

RFA live stream, živý přenos, kurzy a program

Leo Brichta byl až do dnešních dní rodinným stříbrem Oktagonu. Ve 24 letech je stále teprve na začátku kariéry, v lehké váze ale nemá v československém rybníku moc konkurence. Má tvrdé údery, podle nichž dostal přezdívku „Brichta bomby“. Má velmi dobrý pohyb po kleci a dokáže zápas ukončit mnoha různými způsoby. Navíc je zajímavý i mimo klec. Budí emoce svými sebevědomými vyjádřeními. Má smysl pro ironii a je zdravě drzý. Zároveň si umí udělat legraci sám ze sebe. Díky tomu si vybudoval velkou síť fanoušků, kteří jsou ochotni za ním jít kamkoli. Třeba i do nové organizace MMA.

Jméno bojovníkaNárodnostTřída
Leo BrichtaČeskoLightweight
Sebastian FapšoSlovenskoMiddleweight
Tomáš DeakSlovenskoBantamweight
Kamil CibinskiPolskoMiddleweight
Jozef WittnerSlovenskoWelterweight
Tomáš MožnýSlovenskoHeavyweight
Jan KrálíkČeskoWelterweight
Michal MokrýSlovenskoLightweight
Igor DanišSlovenskoWelterweight
Bernard PlavecČeskoLight heavyweight
Jakub KadášSlovenskoMiddleweight
Eva ŠimkovaSlovenskoStrawweight
Natália GrmanováSlovensko?

V Oktagonu Brichta porazil kde koho. Sklonili se před ním Matouš Kohout (dvakrát), Matěj Kozubovský nebo nebezpečný Francouz Damien Lapilus. Nyní si Brichta může vyzkoušet nové prostředí. Jestliže byl v Oktagonu hvězdou, v RFA bude superhvězda. A zároveň jakýmsi garantem kvality, za nímž mohou pomalu přecházet další velcí bojovníci.

Vyberte si sekci RFA

 • RFA kurzy
 • RFA program
 • RFA vs Oktagon
 • Prize money v RFA
 • Často kladené otázky
 • Vedení RFA (zkratka znamená Real fight arena) tvrdí, že zaručuje bojovníkům pravidelné zápasy, které tolik potřebují, aby se posunuli v kariéře dále. A to za férových platových podmínek. To oslovilo nejen Lea Brichtu. Kromě něj jsou v RFA připraveni navléct rukavice také Tomáš Deak nebo Sebastian Fapšo. Další ohlášení bojovníci nejsou tak známí. Přinášíme kompletní seznam, z nichž by mohl být sestaven první RFA program.  RFA kurzy

  RFA kurzy pochopitelně ještě nejsou známy. V tuto chvíli není ještě ohlášen RFA program. Ještě je také daleko k tomu, aby byla známa kompletní sestava RFA bojovníků, do níž může Boris Marhanský stejně jako jeho konkurenti Novotný a Neruda kdykoli sáhnout a sestavit dvojice pro zápasy. Bylo by zajímavé sestavit RFA kurzy, kdo ještě z Oktagonu do RFA přeběhne. Zatímco organizátoři Oktagonu a nejvěrnější příznivci prskají, jiní se k nové konkurenci staví smířlivěji.

  RFA kurzy

  Patří k nim asi nejznámější osobnost z řad fighterů, Karlos Vémola. „Rád se přijdu podívat na jejich první galavečer, abych věděl, jaká konkurence tu roste, jaké dají dohromady zápasy, jakou vytvoří atmosféru a jaké nastaví podmínky pro zápasníky,“ říká hvězda Oktagonu, která ale jedním dechem dodává, že je ve své současné organizaci spokojený. „Až uvidím, že nová organizace dokáže tak velké věci, jako ta, pro kterou zápasím já, tak si s nimi možná rád sednu na kafe.“

  RFA program

  RFA program pro rok 2022 je jasný. Nová organizace se chce představit světu a chce dokázat fanouškům MMA, že může být důstojnou konkurencí Oktagonu. Těžko očekávat další vývoj choroby Covid-19, která v minulosti mnoha lidem zkomplikovala či rovnou znemožnila cestování. Nicméně RFA cestovat chce. 14. května se v Národním tenisovém centru v Bratislavě uskuteční první RFA turnaj. V následujících měsících Marhanský slibuje další představení v Ostravě, Brně, Košicích a Prievidze. Opomenuta nezůstane ani Praha. Těžko říci, jestli ambiciózní projekt počítá s variantou RFA live stream, živý přenos z O2 areny. Každopádně, podle slov Borise Marhanského by se v Praze měly konat první titulové zápasy.

  RFA program

  RFA vs Oktagon

  Bitva RFA vs Oktagon už vzplála a nějaký čas zřejmě potrvá. Zřejmě budou k vidění a slyšení slovní přestřelky mezi dvojicí Novotný + Neruda a Marhanským. Čas ukáže, jestli je v československém prostředí dost místa pro dvě nezávislé MMA organizace. Možná bude muset za nějaký čas jedna z kola ven.

  Ondřej Novotný coby nejznámější postava z organizačního týmu Oktagonu dlouhodobě tvrdil, že v Česku chybí pořádná konkurence. Nyní se konečně jedna objevila, avšak 44letý rodák z Poruby nevypadá, že by z ní byl nadšen. Těžko říci, zdali mu vadí i něco jiného, než jen hrozba přetahování kvalitních bojovníků z řad Oktagonu. Konkrétně v případě Brichty má Novotný dobré důvody být mírně řečeno roztrpčen. 24letý bojovník má stále platnou smlouvu u Oktagonu.

  RFA vs Oktagon

  Když je řeč o konkurenci, je dobré vzpomenout, na co už mnozí fanoušci MMA zapomněli. V minulosti už se stalo, že tu dvě organizace byly. V době začátků Oktagonu na trhu působila společnost XFN. Ta pro svět MMA objevila jména jako Muradov, Dvořák nebo Vémola. Nějakou dobu obě organizace na českém trhu koexistovaly, pak se ale začala XFN dostávat do problémů. Vlastníci dlužili peníze na všechny strany a vznikaly z toho trapné situace. Například když Makhmud Muradov zrušil domluvený zápas s Patrikem Kinclem, když mu nebyly vyplaceny slíbené peníze.

  Těžko říci, zdali vznik Oktagonu destrukci XFN přímo způsobil, uspíšil nebo na ni měl jen minimální vliv. Oktagon postupně přebíral XFN zápasníky – dělal tedy to, co teď Novotný vyčítá RFA v případě Lea Brichty. Na druhou stranu, u XFN bylo patrné nezodpovědné hospodaření s penězi. Bojovníci nedostávali za své výkony zaplaceno, a tak je u této organizace vlastně nic nedrželo. XFN oficiálně zanikla v polovině roku 2019.

  RFA vs Oktagon 2

  Nyní je tady souboj RFA vs Oktagon. Bude zajímavé sledovat, čím si nová organizace bude chtít vydobýt přízeň mezi fanoušky i mezi samotnými zápasníky. Pokud jde o to druhé, hlavní roli budou hrát samozřejmě peníze. „Naše strategie je taková, že chceme podporovat naše zápasníky jako zahraniční,“ nechal se slyšet promotér RFA Boris Marhanský. „Na to se budeme zaměřovat a tím pádem jim umíme zdvihnout honoráře tak, aby to byly normální odměny.“

  A co se týče fanoušků, ti logicky zamíří tam, kde bude větší naděje vidět zajímavé zápasy. Podle vyjádření RFA se zdá, že tato organizace bude více akcentovat sportovní hledisko. Může to být argument pro ty, kterým na Oktagonu vadilo umělé vytváření kultu celebrit. „Nestavíme na popularitě a Instagramu, ale na profesionalitě a výkonech,“ zní z řad RFA.

  „Věděl jsem, že organizace vzniká. Tento člověk (Marhanský) káže vodu a pije víno, takže máme dalšího nástupce Lorda Voldemorta,“ nechal se slyšet Ondřej Novotný. „Obchází bojovníky bez toho, aby kontaktoval jejich manažery. Když je konkurence zajímavá, tak je vždycky zdravá a dobrá. Volalo mi ale opravdu hodně manažerů, kteří si mysleli, že s někým mají smlouvu a najednou se dozvěděli, že jsou v RFA. My budeme dělat pořád to, co jsme dělali, všímat si hlavně sebe, a určitě si nenecháme s*át na hlavu.“ „Nenechám se zatáhnout do slovní války a urážek,“ ozval se po těchto slovech Boris Marhanský. „Pokud se bude dále opakovat, že někdo bude poškozovat mé dobré jméno a bude nás spojovat s lidmi se špatnou pověstí, se kterými jsme se nikdy nesetkali, pak to samozřejmě budu řešit prostřednictvím právního oddělení organizace RFA.“

  Prize money v RFA

  Velkým tématem jsou prize money v RFA. Těžko říci, jestli budou zveřejněny, protože například Oktagon tak činí jen sporadicky. Některé zdroje tvrdí, že zápasníci Oktagonu nejsou adekvátně zaplaceni. Jisté je, že bojovníkům MMA teď asi začnou zlaté časy. Konkurenční prostředí způsobí, že obě organizace se budou snažit nabídnout nejkvalitnějším borcům a borkyním dobré platové podmínky.

  Prize money v RFA

  Rozdíl možná bude i v tom, jakým způsobem budou honoráře placeny. Marhanský říká, že prize money v RFA se bude odvíjet od skóre bojovníků v zápasech. „Čím má lepší bilanci, tím má vyšší honorář,“ přibližuje promotér RFA. „Takže to nestavíme na popularitě a Instagramu, ale na profesionalitě a výkonech. Mladý zápasník, který začíná, vytvoří si dobré skóre a udělá kvalitní zápasy, se může za chvíli dostat na vyšší honorář.“ To Oktagon více lpí na dlouhodobých smlouvách.

  Často kladené otázky

  Kde bude možné sledovat RFA live stream, živý přenos, kurzy a program?

  Není ještě známo, zdali RFA live stream čili RFA živý přenos poběží na některé z tradičních adres – Tipsport TV nebo na Fortuně. Či dokonce že by zápasy nové organizace rovnou zaujaly programové vedení některé velké sportovní televize. Jisté je, že RFA kurzy a RFA program budou s předstihem k vidění na našich stránkách. Náš web se bude zajímat jak o dění v Oktagonu, tak i RFA. A fanouškům MMA poskytneme vždy kvalitní informační servis.

  Bude RFA program sestaven i z bojovníků Oktagonu?

  Už jsme zmínili, že do RFA „přeběhl“ z organizace s černožlutým logem Leo Brichta. Je nepravděpodobné, že by nenásledoval nikdo další. Pravdou je, že zápasníků je pod křídly Oktagonu velké množství. A při frekvenci 1 nebo 2 Oktagony měsíčně dostávají mnozí z nich šanci na ostrý zápas jen jednou za rok. Větší zápasová zátěž by také měla být silnou motivací pro přestup k RFA. Promotéři nové organizace slibují v únoru 2022 velkou tiskovou konferenci, kde zřejmě vytáhnou z rukávu další trumfy.

  Bude RFA klást důraz na slovenské zápasníky?

  Šéfem RFA je Slovák, první turnaj se odehraje v Bratislavě. A na dosavadním seznamu zápasníků převažují sportovci ze země pod Tatrami. Nabízí se tedy otázka, jestli si RFA a Oktagon nerozdělí trh podle regionálního hlediska. Ale to není pravděpodobné. RFA avizuje, že ji budou zajímat i české hvězdy. Jednu už ostatně ulovila. A Oktagon se jistě nebude chtít vzdát Végha, Paradeisera nebo Ďatelinky.

  Čím se bude lišit RFA od Oktagonu?

  Není zatím jisté, čím přesně se nový projekt bude chtít odlišit od zaběhnutého a mezi fanoušky oblíbeného Oktagonu. Bylo zmíněno, že RFA chce více akcentovat sportovní hledisko. Příkladem může být odměna za zápas večera. O něm chce RFA nechat rozhodovat televizní diváky a diváky v hale, kteří přijdou podpořit své oblíbence přímo do haly. Zajímavým nápadem je ještě další finanční bonus, který získá vítěz jednotlivého duelu a který bude určený na charitu podle zápasníkova výběru.

  Jak často bude k vidění RFA MMA live stream?

  První turnaj se uskuteční 14. května 2022. Už teď jsou v předprodeji lístky. Promotéři RFA slibují další turnaje v 5 různých městech. Jsou to Ostrava, Brno, Košice a Prievidza. Z jejich rétoriky je patrné, že tyto akce chtějí stihnout do konce roku 2022. Na turnaje RFA se tedy můžeme těšit s frekvencí přibližně jednou za měsíc.

  V jaké roli bude v RFA Leo Brichta?

  Zatím není známé, v jaké váhové kategorii se zatím největší hvězda RFA představí. Zveřejněn nebyl ani Brichtův soupeř v prvním zápase.