Premier league – Tottenham – Liverpool


Liverpool jede do Londýna 3 dny poté, co vyhrál nad předposledním Newcastlem. Nebylo to nakonec tak snadné, jak se zdálo. Straky nepříjemně klovaly a Reds musel uklidnit až Alexander-Arnold gólem na 3:1 těsně před koncem. To Tottenham je odpočatý. Poslední zápas s Leicesterem byl odložen. Londýnský tým ale před utkáním s Liverpoolem 19. 12. v 17:30 trápí rozsáhlá marodka.

Premier league – Tottenham - Liverpool

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Výhra Liverpoolu1.591.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Tottenham – Liverpool
  • Soutěž: Premier League
  • Čas zápasu: 19. 12. 2021, 17:30
Premier league – Tottenham - Liverpool tiket

Tottenham ožil

Nové koště dobře mete, říkají si v Tottenhamu. Pod vedením nového trenéra Conteho získali Kohouti 10 bodů z 12 možných. Jenže italský kouč měl zatím štěstí na los. Brentford, Leeds a Norwich, to jsou kluby, nad kterými by klub formátu Tottenhamu vyhrávat měl. Úplná krasojízda to navíc není. Na konci listopadu si Kane a spol. dojeli do Slovinska pro porážku 2:1. Neznámý klub Nogometna šola Mura favorita skolil 2:1. Těžko říci, jestli je úspěch v Konferenční lize mezi prioritami Tottenhamu, každopádně londýnský klub ještě nemá postup jistý. Zatímco všechny skupiny už jsou odehrané, o úspěšných týmech ze skupiny G se rozhodne v dodatečně hraném utkání Tottenham – Rennes. Tento duel byl odložen kvůli epidemii Covid-19 v řadách anglického mužstva.

I když už je Tottenham schopný hrát zápasy, ještě stále není stoprocentní. Covid si už hráči prodělali, ale Romero, Moura a Son laborují se zraněními. Hlavně Korejcova absence je pro Tottenham další zápas zásadní. Harry Kane se totiž v této sezóně zatím nepotkal s formou. Je to spíše Son, který táhne ofenzívu Kohoutů. Která i tak zůstává za očekáváními – vždyť zatímco v loňské sezóně Tottenham dával skoro dva góly za zápas, letos má v 14 zápasech jen 16 zásahů. To mají i Watford nebo Newcastle více.

V tabulce to ale přesto nevypadá s Conteho svěřenci zase tak špatně. Jsou na sedmém místě, přičemž mají odehráno o 3 utkání méně než kluby před nimi. Teoreticky tak stále drží krok alespoň s Manchesterem United, Arsenalem a West Hamem. Tottenham určitě už na titul nepomýšlí, cílem by měla být čtvrtá pozice, která zajišťuje účast v základní skupině Ligy mistrů.

Tottenham ožil

Forma celku ze slavného přístavu je parádní

Liverpool chce být tím týmem, který vyzve Manchester City na souboj o titul; forma celku ze slavného přístavu je parádní. Posledních 8 utkání se rovná osm výher. Jestliže v listopadu Liverpool rozdával 4gólové debakly, v posledních týdnech už to tak slavné není. Aston Villa i Newcastle do posledních minut bojovaly o body. I tak si Kloppovi svěřenci udrželi stoprocentní bilanci. A v lize jsou těsně druzí. Právě za fenomenálním klubem z Manchesteru.

Další týdny ale budou pro oblíbený tým Vladimíra Šmicera náročné. Dvě utkání s Leicesterem, po novém roce bitva s Chelsea. A samozřejmě ani Liverpool další zápas s Tottenhamem nebude nic snadného. Těžký úděl pro klub, jemuž je vyčítáno, že přece jen nemá tak široký kádr. Liverpool si nemůže dovolit, aby podobně jako u Manchesteru City do zápasů Ligy mistrů nastupovala diametrálně odlišná Liverpool sestava než doma v lize.

Forma celku ze slavného přístavu je parádní

Leden bude obzvláště zlý. Už tradičně je Liverpool oslaben ve chvíli, kdy začne Africký pohár. Keita, Salah a Mané odjedou reprezentovat, a nebudou moci pomoct svému klubu. Zatímco Chelsea a Manchester City nebudou během afrického turnaje tak ohroženy, Liverpool ztratí své klíčové opory.

Proto zní hlasy, že by Reds měli být v zimním přestupovém období opravdu hodně aktivní. Klub údajně monitoruje barcelonského beka Ronalda Arauja. Ještě zajímavější je ale spekulace o Ivanu Perišićovi. Klopp ho dobře zná z klubového působení v Belgii. Chorvat je navíc ofenzivní univerzál, který by uměl pokrýt hned několik pozic. Jeho příchod by měl smysl, otázka je, jak se k tomuto nápadu staví Inter Milán. Italský tým je v tuto chvíli Perišićovým chlebodárcem.

Tip redakce

Už skoro 4 roky platí, že ze zápasů Tottenham a Liverpool odchází jako vítěz tým v červeném. 7x se radovali Kloppovi svěřenci, ať už šlo o zápasy Premier league nebo o slavné finále Ligy mistrů 2019. Není důvod se domnívat, že to teď bude jiné. Liverpool je na počátku náročných týdnů. Zápasy budou těžké a kádr bude oslaben. V tuto chvíli ale Keita, Salah a Mané ještě k mání jsou. A Tottenham bez Sona a s bezzubým Kanem bude asi snadné sousto. Úvodní výkop je 19. 12. v 17:30.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Výhra Liverpoolu1.591.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Standings provided by SofaScore LiveScore