Premier league – Newcastle United – Manchester City


Kdo čekal, že tradiční anglický klub Newcastle United po změně majitele konečně vstane z popela, ten se spletl. I když velice neoblíbený magnát Mike Ashley vyklidil pozice a klubu se chopili bohatí saúdští šejkové, poměry v Newcastlu se nezměnily. A to Saúdové za Straky vysázeli 305 milionů liber, čímž se Newcastle stal nejbohatším klubem na světě. Stále ale je na sestupových místech Premier league. A nyní, 19. prosince od 15:15, doma přivítá válec jménem Manchester City.

Premier league – Newcastle United - Manchester City

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Manchester City vyhraje s handicapem -1.51.571.57

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Newcastle United – Manchester City
  • Soutěž: Premier League
  • Čas zápasu: 19. 12. 2021, 15:15
Premier league – Newcastle United - Manchester City tiket

Newcastle je přišpendlen na dně tabulky anglické ligy

Není to ale zas tak překvapivé, že klub s velkým finančním potenciálem, Newcastle, je přišpendlen na dně tabulky anglické ligy. Saúdské konsorcium zvané Public Investment Fund, RB Sports & Media and PCP Capital Partners vlastní United teprve od 7. října. Za tu dobu nebylo možné dělat velké změny. Noví majitelé alespoň udělali to nejdůležitější. Zbavili se neúspěšného trenéra Stevea Bruce. Nahradil ho další Angličan, Eddie Howe. Trochu překvapivé jméno, dříve spojené hlavně s klubem AFC Bournemouth. Neměl zatím šanci předvést na severu Anglie velká kouzla. Za pět utkání pod jeho vedením Newcastle porazil jen podprůměrné Burnley. Vedení zjevně čeká na zimní přestávku.

1. ledna 2022 se otevře přestupové okénko pro transfery v Premier league. Bude otevřené po celý měsíc, až do 31. ledna. Dá se čekat, že Newcastle bude hodně aktivní. Majitelé mají údajně zájem o Kierana Trippiera, Jesseho Lingarda, Dele Alliho a Abdou Dialloa z PSG. Na severu Anglie by měl vyrůst tým, který by se měl poprat o záchranu v soutěži. A možná by příští rok mohl patřit k tomu nejlepšímu na Ostrovech. Jenže do té doby nezbývá než překousnout ještě několik porážek. Současná Newcastle sestava skutečně nemá kvalitu. 12. prosince schytal porážku 4:0 od Leicesteru, klubu, který pár dní na to začal rušit zápasy kvůli koronavirové epidemii uvnitř týmu. A Newcastle další zápas přijde proti Manchesteru City. Tady by se výhra rovnala zázraku.

Newcastle je přišpendlen na dně tabulky anglické ligy

Manchester City je novým lídrem Premier league

Manchester City je novým lídrem Premier league, poté, co vystřídal Chelsea. A bleděmodří by na čele mohli chvíli setrvat. Chelsea po selhání s West Hamem 2:3 ztratila brzy body znovu. 16. prosince jen remizovala s Evertonem. Tento konkurent v boji o titul začíná trochu kulhat. Manchester City se teď může zaměřit na Liverpool. Rovněž nepříjemný sok, ale má těžký los. 19. prosince hraje s Tottenhamem, krátce po Vánocích jede na Leicester. A hned po novém roce je na programu šlágr Chelsea – Liverpool.

Manchester City je novým lídrem Premier league

City si teď musí posbírat své povinné body. Kromě utkání s Brentfordem 29. prosince se k nim počítá i Manchester City další zápas v St. James Parku 19. prosince. Poslední 4 zápasy proti Newcastlu Guardiolovi svěřenci vždy vyhráli. Citizens teď navíc mají formu jako zvon. Na svatou Lucii si z Manchesteru odvezl Leeds ostudnou prohru 7:0. S výjimkou De Bruyneho, který se trefil dvakrát, měl každý gól unikátního autora. To je varování pro všechny obrany. Kdo si bude hlídat De Bruyneho, tomu dá branku Mahríz. Kdo uhlídá i jej, tomu může pláchnout Grealish. A to ještě pořád hrozí K.O. od Stonese nebo Fodena, hráčů ze zadních řad.

Tip redakce

Opět je nutné upozornit na to, že na samotnou výhru Manchester City není velký kurz. Proto doporučujeme sázku s handicapem. Aktuálně jsou Guardiolovi svěřenci při chuti. Zápas na severu Anglie s Newcastlem nebude zase tak jednoduchý, těžko čekat, že se bude opakovat 7gólová kanonáda proti Leedsu. Ale věříme, že Manchester City sestava alespoň o dva góly vyhraje.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Manchester City vyhraje s handicapem -1.51.571.57

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓