Premier league – Manchester City vs Everton


Zatímco vedoucí tým anglické Premier league Chelsea čeká náročný zápas v Leicesteru, největší konkurent Manchester City má zdánlivě snadnější úkol. Doma hostí Everton, mužstvo s aktuálně poměrně špatnou formou. 25. 9. porazil Everton poslední klub ligy Norwich, ale od té doby nevyhrál ani jednou. Když je odvěký rival Liverpoolu schopen odevzdat všechny bodu Watfordu nebo Wolves, jak si asi povede proti manchesterské mašině na úspěchy? Úvodní výkop je 21. listopadu v 15:00.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Manchester City dá gól v obou poločasech1.601.57

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Manchester City vs Everton
  • Soutěž: Premier league
  • Čas zápasu: 2. 11. 2021, 15:00
Premier league – Manchester City vs Everton

Manchester City mají našlapaný tým

Manchester City mají našlapaný tým, ale ani oni si neodpustí občas nějaký ten výpadek. Nedávno přišly hned dva za sebou. 27. října Guardiolovy hochy vyřadil West Ham z ligového poháru, o tři dny později si Manchester City další zápas prohrál proti Crystal Palace. Klub pod vedením charismatického Španěla ale nikdy nedovolí, aby přišlo více přešlapů za sebou. V nedávné historii Citizens sotva najdeme něco, co by připomínalo dlouhou černou sérii. Proto také jde o jeden z nejúspěšnějších anglických týmů současnosti. Nedávné porážky s londýnskými týmy už jsou zapomenuty, de Bruyne a spol. si spravili chuť jasným vítězstvím v Champions league. A po Bruggách přišel cenný skalp i v domácí soutěži. Citizens další zápas vyhráli proti konkurentům z United. A to na lavičce seděla následující Manchester City sestava: Zinčenko, Grealish, Fernandinho, Sterling, Mahrez.

Manchester City mají našlapaný tým

Je těžké najít u hvězdného celku nějaké chyby. Tou jedinou je snad absence útočníka. Po odchodu Agüera tým neumí najít klasickou jedenáctku. Sterlinga trápí záda, Gabriel Jesus hledá formu a Mahrez střídá lepší a horší dny. Citizens to ale zase tak moc vadit nemusí. Guardiola nikdy tak nelpěl na dominantní roli útočníka. Zřejmě mu tedy nevadí, že se nepovedlo přivést do mužstva Harryho Kanea. A tak se o góly dělí spravedlivě celý tým. V letošní sezóně už zapsalo branku 15 hráčů.

Everton už 5 zápasů v řadě nevyhrál

Je v klidných vodách středu tabulky, Everton už 5 zápasů v řadě ale nevyhrál. Vedení Evertonu s oblibou angažuje známá trenérská jména. Po Davidu Moyesovi, Ronaldu Koemanovi nebo Robertu Martínezovi přišel Carlo Ancelotti. Charismatický Ital notně tento klub pozvedl, pro letošní sezónu ale dal přednost Realu Madrid. A tak nastoupil Rafael Benitez.

Everton už 5 zápasů v řadě nevyhrál

Muž se vzezřením univerzitního profesora rád razí ve všech svých klubech podobný styl. Klade důraz na roli středních záložníků, kteří jsou motorem hry. Od nich by měl přijít nápad na rychlé útoky – přímočaré, ale metodicky připravené s rychlou výměnou přihrávek. Jenže Everton nemá pro tento styl zrovna tu správnou hráčskou základnu. To, co byl pod Benítezem Albeldave Valencii, v Liverpoolu Gerrard a v Chelsea Lampard, nemůže plnit nikdo z aktuálního kádru. Gylfi Sigurðsson už ve 32 letech trochu postrádá dynamiku, potřebných kvalit nedorostli ani Gomes, Doucouré nebo Townsend. Ofenzíva jinak ale není špatná, Calvert-Lewin a Richarlison jsou střelecky potentní. Trochu děravá je ale Everton sestava v obraně.

Tip redakce

Everton by opravdu neměl být těžký problém pro Manchester City. Jak bylo řečeno, Guardiolovy svěřence také občas potká den blbec. Ale po porážkách s Crystal Palace a West Hamem by nyní světlemodří měli natáhnout nějakou tu šňůru vítězství. S góly přitom nešetří. A branky v zápasech Manchesteru City padají rovnoměrně v obou poločasech. S kurzem 1.60 to prostě stojí za zkoušku. Hraje se 21. listopadu v 15:00.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Manchester City dá gól v obou poločasech1.601.57

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓