Premier league – Manchester City vs Burnley


Žádný klub z širší špičky není po odehrání 7 kol stoprocentní. A všichni vědí, že Manchester City, který na začátku ročníků působí těžkopádně, se dokáže v druhé polovině soutěže proměnit v neporazitelnou mašinu. Už zápas s Liverpoolem minulý týden něco naznačil. Citizens předvedli v 2. poločase vysokou školu fotbalu. A nyní na svěřence Pepa Guardioly čeká Burnley. Hraje se 16. října od 16:00.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Manchester City vyhraje s čistým kontem1.711.69

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Manchester City vs Burnley
  • Soutěž: Premier league
  • Čas zápasu: 13. 10. 2021, 16:00
Premier league – Manchester City vs Burnley

Rozjetý Manchester City bude v nejbližší době těžké zastavit

Kdo sledoval utkání Liverpool – Manchester City 3. října, ten bude souhlasit, že tak pěkný fotbal už dlouho nebyl k vidění. Fanoušci Citizens mohou vnímat remízu 2:2 jako ztrátu, ale na druhou stranu – Liverpool s uzdraveným van Dijkem je rovněž kandidátem na titul. A důležitá je také radost ze skvělého fotbalového zážitku. Nebyla to žádná taktická holomajzna, ale skvělé představení dvou mužstev, která chtěla vyhrát zápas.

Rozjetý Manchester City bude v nejbližší době těžké zastavit

Toto utkání také ukázalo, v jakém rozpoložení se Manchester City aktuálně nachází. Musí proti němu stát soupeř silného kalibru, aby jej ohrozil. Známý příznivec Tottenhamu Jiří Hošek odpustí, ale Kohouti měli štěstí, že na Citizens narazili v úvodu ligy, kdy ještě zdaleka nebyli tak sehraní. Také pro Southampton má remíza 0:0 cenu zlata. Nyní Manchester City jsou v plné síle a formě a v měsíci říjnu budou své zápasy zřejmě vyhrávat.

Hodně tomu pomáhá fakt, že hlavní hnací motory mužstva jsou uzdravené. Kevin De Bruyne proti Liverpoolu, to byl starý dobrý Kevin De Bruyne. Rozdával přihrávky, centry a nakonec vstřelil poslední gól utkání. Útočný trojzubec Jesus – Foden – Grealish si lehce podmaní defenzívu soupeře. A funguje i defenzíva, neboli ta složka hry, jíž stratég Guardiola vždy úzkostlivě věnoval pozornost.

Defenzivní hra Burnley na Manchester City moc nefunguje

Burnley zná český fanoušek hlavně díky Matěji Vydrovi, který zde působí a který poslední dobou dostává hodně příležitostí se ukázat. Možná ani ti největší fotbaloví fandové by ale nedokázali vyjmenovat alespoň tři další hráče mužstva. Burnley není tým individualit. Když klub z malého městečka v Lancashire postoupil v sezóně 2016-17 do nejvyšší soutěže, všichni jim prorokovali krátké setrvání. Uplynulo pět ročníků a Burnley stále na seznamu TOP 20 ostrovních mužstev figuruje. V nejvyšší lize plní roli jakési anglické Příbrami. Úspěšně odolává sestupovým hrozbám poctivou defenzivní hrou.

Burnley v útoku nezáří, hraje zde maximálně úsporně. Vždy patří mezi ta mužstva, která na konci ligy mají nejnižší počet vstřelených branek. Husarský kousek se povedl v sezóně 2017-18, kdy Burnley skončilo dokonce 7. a kvalifikovalo se do evropských soutěží. Přitom vstřelilo za celý rok jen 35 gólů, o 1 více než předposlední a tudíž sestupující Stoke City.

Defenzivní hra Burnley na Manchester City moc nefunguje

Letos ale Burnley jeho strategie příliš nevychází. Ze 7 zápasů posbíralo jen 3 remízy a je v pásmu ohroženém sestupem. Navíc jde nyní klub vedený trenérem Seanem Dychem na Manchester City. Proti světlemodrým to Burnley moc nejde. Manchester City drží šňůru 8 vyhraných vzájemných duelů v řadě. V posledních 4 utkání navíc Burnley nevestřelilo žádný gól, naopak Citizens jim nadělili rovných 15 kousků.

Tip redakce

Vsadit na to, že vyhrají Citizens, moc velký zisk nepřináší. Na tuto událost je vypsán kurz 1.13. Zkusíme tedy něco trochu odvážnějšího – věříme, že Manchester City bude kromě 3 bodů z tohoto utkání slavit také čisté konto. Proč? Burnley sice překvapilo Leicester remízou 2:2, vzápětí ale nedokázalo nic vymyslet ani na podprůměrný Norwich. Fyzicky zdatní zadáci Citizens jsou navíc na hru Burnley vždy bezvadně připraveni. Náš odhad je, že Manchester City zvítězí 3:0 nebo 4:0.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Manchester City vyhraje s čistým kontem1.711.69

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓