Premier league – Manchester City – Newcastle United


Manchester City nadále hájí vedení Premier league. Při aktuální formě Liverpoolu ale klub nesmí ztratit do konce sezóny jediný bod. Los je celkem příznivý – Wolves, West Ham, jenž se koncentruje na Evropskou ligu, a pod vedením Gerrarda chřadnoucí Aston Villa. Možná ten nejtěžší duel musí de Bruyne a spol. svést na úvod. Manchester City hostí soupeře ze severu. Živý přenos Premier league Citizens proti Newcastle United začíná 8. května od 17:30.

Premier league – Manchester City – Newcastle United

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Manchester City vstřelí méně než 2.5 gólů 1.99 2.01

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Manchester City – Newcastle United
  • Soutěž: Premier League
  • Čas zápasu: 08. 05. 2022, 17:30

Manchester City aktuálně napíná pozornost k semifinále Ligy mistrů

Manchester City aktuálně napíná pozornost k semifinále Ligy mistrů. Ta se hraje krátce po uzávěrce tohoto článku. V bláznivé přestřelce vyhrál anglický klub první dějství proti Realu Madrid 4:3. Do odvety na Santiago Bernabéu není nic rozhodnuto a Pep Guardiola musí na trávník poslat to nejlepší, co má. Hráči budou po zápase zničení, pokopaní – ale nečeká je žádný odpočinek. Přesun letadlem zpět na Ostrovy a v neděli pěkně na Newcastle United. Ani zde by Guardiola neměl na hřiště posílat béčko. Podle kurzů to tak nevypadá(na výhru City je vypsán kurz 1.17), ale soupeř to bude nepříjemný. Manchester City má obrovskou psychickou sílu. Manchester City sestava je mnohými považovaná za nejlepší na světě. Protože tito fotbalisté a jejich trenér byli pečlivě voleni lidmi s takřka neomezenými finančními možnostmi, hodně lidí to Citizens nepřejí. A čekají, až tenhle dokonalý stroj klekne.

Premier league – Manchester City – Newcastle United

Jenže zatím tomu nic nenasvědčuje. Citizens to opravdu táhnou se vší parádou, k výborným výsledkům přidávají atraktivní herní pojetí. Hlavně v posledních týdnech je to pastva pro oči a na gólech se nešetří. Kromě 4 branek Realu Madrid světlemodří rozvlnili síť třikrát proti Brightonu, 5x proti Watfordu a naposledy 4x v Leedsu. Dlužno ale říci, že jde o soupeře z nižších pater tabulky Premier league. Teď ale přichází Newcastle a nemuselo by to už být tak jednoznačné. Živý přenos Manchester City vs Newcastle může nabídnout zcela jiný obrázek.

V listopadu 2021 byl Newcastle na poslední pozici Premier league

V listopadu 2021 byl Newcastle na poslední pozici Premier league. Tradiční klub už se začal smiřovat s vyřazením. V tu dobu ale do Newcastlu vstoupila společnost Public Investment Fund ze Saúdské Arábie. Ta trpělivě počkala do zimy, až se otevřelo přestupové okno. Poté Arabové spustili na přestupovém trhu hotové čóro-móro. Z Lyonu přišel Guimarães, z Arsenalu Willock, z Atlética Trippier, z QPR Hendrick, z Burnley Wood… vesměs bylo investováno do zkušeností, a to na všechny posty. Výsledek se dostavil. Newcastle se od ledna vyšvihl na 10. místo Premier league. Za rok 2022 je Newcastle třetím týmem Premier league za Liverpoolem a Manchesterem City! Straky jsou tedy obrovskou hrozbou a jasně naznačují, že příští sezónu mohou hrát o poháry.

Premier league – Manchester City – Newcastle United

Nejlépe v Newcastlu funguje defenzíva. Nový trenér klubu Eddie Howe je ostatně bývalý skvělý obránce, který v dresu AFC Bournemouth nasbíral 200 startů. V St. James Parku mají soupeřovi útočníci složitou cestu k brance. Newcastle sestava dohromady za rok 2022 inkasovala jen 14x. Například Arsenal, který usiluje v příštím roce o Ligu mistrů, dostal 18 gólů. Manchester United dokonce 26. V tabulce vypadá Newcastle na 10. místě poměrně nenápadně. Snad to ale Pep Guardiola ví – toto je nejvážnější nebezpečí v cestě za titulem šampionů.

Tip redakce

V červenci 2020 City nasázelo Newcastlu 5 gólů, v květnu 2021 vyhrálo 4:3, v prosinci 4:0. Ale to všechno byl starý Newcastle. Ten nový, troufáme si říct, kanonádu nedovolí. Navíc Citizens hrají 4 dny po vyčerpávající bitvě s Realem Madrid. Průběh utkání s Newcastlem zřejmě moc gólů nenabídne. Kurz 1.99 na to, že se City prosadí méně než dvakrát, bereme všemi deseti. Myslíme si, že s výhrou 2:0 bude Guardiola maximálně spokojen. Možná bychom se ale nebáli ani kurzu 2.57 na výhru Newcastlu s handicapem +1.5. Na vítězství Strak je vypsán neuvěřitelný kurz 18.80. Živý přenos utkání sledujte 8. května od 17:30.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Manchester City vstřelí méně než 2.5 gólů 1.99 2.01

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Standings provided by SofaScore LiveScore