Premier league – Brighton – Chelsea


Jen na Tipsportu sázky na tento zápas už překročily hranici 100 tisíc korun. A tak nemůžeme tento mač vynechat z našich pravidelných analýz. Brighton hostí Chelsea a když se podíváme na distribuci sázek, takřka všichni tipéři favorizují Blues. Co když ale čeští sázející Brighton, osmý tým Premier league, podceňují? Zápas začíná 18. ledna ve 21 hodin středoevropského času.

Premier league – Brighton – Chelsea tiket

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Brighton vyhraje s handicapem +1.51.401.39

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Brighton – Chelsea
  • Soutěž: Premier League
  • Čas zápasu: 18. 1. 2022, 21:00
Premier league – Brighton – Chelsea

Brighton & Hove Albion patří mezi nejpříjemnější překvapení tohoto ročníku

Brighton & Hove Albion patří mezi nejpříjemnější překvapení tohoto ročníku. Klub sídlící v klidném přímořském letovisku, kde se pořádají slavné chrtí závody, na konci září 2021 mířil na čelo celé Premier league. Leicesterský scénář nakonec Racci letos nenaplní, z elitní pětky vypadli. Pořád jsou ale na sympatickém 9. místě. A to navzdory tomu, že s 20 vstřelenými góly v 19 zápasech patří mezi kluby s nejhorší ofenzívou v lize.

Pro Brighton platí totéž, co pro podobně udivující Wolverhampton nacházející se v tabulce na sousedním 8. místě. Nejlepší obrana je obrana. Vlci to dotáhli ještě více k dokonalosti, neboť ti si v dosavadním průběhu vystačili se 14 góly, takže je hravě přestříleli i Burnley a Newcastle United na sestupových pozicích.

Brighton & Hove Albion patří mezi nejpříjemnější překvapení tohoto ročníku

Brighton vede kouč Graham Potter. Není překvapující, že jde o bývalého úspěšného obránce, který si zahrál ve hend několika týmech Premier league. Jeho trenérský styl ale vyniká i v jiných aspektech než jen v tvrdošíjném bránění. Týmový duch posiluje tak, že vezme hráče klubu do divadla nebo na koncert. A na hřišti vyžaduje, aby jeho svěřenci pružně přepínali mezi několika taktickými rozestaveními, aby byli silní na balónu a důrazně napadali. Brighton sestava je nejčastěji poskládána způsobem 3-5-2 – také ne právě běžný systém. Ale ovoce to sklízí, a Pottera mimo jiné za odvahu být jiný pochválil také slavný útočník Henrik Larsson.

Brightonu to v sezóně moc nejde proti těm nejbohatším a nejsilnějším týmům. Proti konkurentům ze středu tabulky se ale body sypou. V posledních týdnech Brighton posbíral vítězství nad Brentfordem a Evertonem. Překvapení způsobili Potterovi chlapci v Londýně, kde na konci roku uhráli bod proti Chelsea. Odveta přichází po třech týdnech.

Chelsea má na začátku roku pořádně náročný program

Chelsea má na začátku roku pořádně náročný program. Už 2. ledna Tuchelovi svěřenci podstoupili tuhou bitvu s Liverpoolem. Prohrávali 2:0, ale nakonec se jim podařilo alespoň vyrovnat. Poté přišlo náročné semifinále Anglického ligového poháru s Tottenhamem. Dvojzápas vyzněl nakonec pro Blues, kteří vyhráli 2:0 a 1:0. A 15. ledna se pořádá výjezd do Manchesteru. Odehraje se zde zápas prvního týmu s druhým – na Chelsea tedy nečeká nikdo menší než Manchester City. Chelsea další zápas v Brightonu nelze považovat a oddech po několika složitých zápasech. Jak již bylo řečeno, Brighton návštěvu hlavního města ozdobil remízou (1:1).

Chelsea má na začátku roku pořádně náročný program

Pro hráče i trenéra Chelsea jsou to krušné časy. Leden sám o sobě je těžký měsíc. Fotbal bolí více, než kdykoli předtím – v Anglii panují nepříjemné klimatické podmínky. Balon je mrazem a vlhkostí ztěžklý. Každá hlavička po prudkém centru, každý kontakt s protihráčem, každý pád na trávník bolí víc než jindy. Zranění se může přihodit snadno. A k tomu přičtěte ještě těžký program.

Tuchelovi nezbývá než sestavu pořádně prorotovat. Že ale absentoval Lukaku proti Liverpoolu, to není důsledek snahy pošetřit síly. Urostlý útočník je pro Blues až příliš cenný. Stalo se tak kvůli tomu, že si Belgičan stěžoval na to, že v Londýně není šťastný. Sotva lze čekat, že Tuchelův trest v podobně nenominování na důležitý mač Lukakovu splínu pomohl. Ale podle médií si to oba muži vyříkali a Lukaku by měl nastoupit už proti City. Jeho jméno bude zřejmě obsahovat Chelsea sestava i proti Brightonu.

Tip redakce

Dnes budeme rebelové a půjdeme zcela proti sázkařským trendům. Místo na Chelsea vsadíme na Brighton, i když z opatrnosti volíme variantu handicapu. Spolehlivá defenzíva Brightonu je schopná si soupeřovy útočníky pohlídat. Prohry rozdílem dvou a více gólů jsou vzácné, v této sezóně se to povedlo jen Manchesteru City, Aston Ville a Evertonu. Arsenal, Liverpool, Tottenham i právě Chelsea se zmohly jen na remízy. Výhra 1:0 by Blues asi zcela stačila.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Brighton vyhraje s handicapem +1.51.401.39

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓