Premier league – Arsenal – Burnley


Že Burnley v anglické nejvyšší fotbalové soutěži už kroutí šestou sezónu v řadě, to je překvapení. Možná i pro samotné činovníky klubu. Nejmenší město na mapě Premier league má zároveň jeden z nejmenších stadionů – hned po londýnském Brentfordu. A také jeden z nejnižších rozpočtů. Do této sezóny si i tak Burnley vedlo dobře. Letos je ale tento klub na posledním 20. místě. A nyní jede bojovat o body na půdu rozjetého Arsenalu. Hraje se 23. 1. 2022 od 15:00 SEČ.

Premier league – Arsenal - Burnley tiket

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Arsenal1.381.39

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Arsenal – Burnley
  • Soutěž: Premier League
  • Čas zápasu: 23. 1. 2022, 15:00
Premier league – Arsenal - Burnley

V Arsenalu všechno jde jak na drátkách

Těžko říci, kdy naposledy mohli mít fanoušci Gunners pocit, že v Arsenalu všechno jde jak na drátkách. Tento klub v posledních letech zažíval mizérii. Gunners na počátku tohoto století byli anglickou extratřídou. Vyhráli několikrát Premier league, což zahrnuje také slavnou sezónu 2003/04, kdy Arsenal sestava přezdívaná Invincibles (Nezdolatelní) prošla soutěží bez jediné porážky.

Ještě v době příchodu Tomáše Rosického roku 2006 byli Gunners respektovanou veličinou. V minulé dekádě ale postupně vyklidili pozice a stali se klubem hrajícím klidný střed tabulky. Příčin bylo několik a odchod uznávaného trenéra Wengera asi nebyla ta hlavní. Především, Arsenal se vždy držel rozumné ekonomické politiky. Nějaké bláznivé přestupy fotbalových hvězd nepřicházely v úvahu. Ve chvíli, kdy začala éra Chelsea nebo Manchesteru City, musel klub, který nechce uzavírat finanční rok ve ztrátě, hrát druhé housle.

V Arsenalu všechno jde jak na drátkách

Navíc se přece jen spoustu přestupů nepovedlo. Pepe, Santos, Gervinho, Mustafi, Willian… Každé z těch jmen zůstává v paměti fanoušků Arsenalu coby jizva, která se znovu rozbolí, jen si některého z těchto hráčů připomenou. Ale jak bylo řečeno – vše je teď jinak. Podceňovaný kouč Arteta, který po třech kolech letošního ročníku dovedl Arsenal na poslední místo, je nyní za boha. Londýnský klub je pod jeho vedením nyní na 5. místě a může jít po výhře nad Burnley na 4. Být takhle vysoko v lize, to je pro příznivce Arsenalu nezvyk. A navíc je to po zásluze. Ta tam je nezáživná profesorská hra, minely v obraně, promarňování šancí v útoku… Arsenal v současnosti hraje dynamicky a odvážně. Dobře kombinuje po celém hřišti a Ødegaard, Aubameyang či Martinelli dávají góly. Arsenal další zápas proti Burnley bude v roli jasného favorita.

Burnley není klub s vysokými ambicemi

Burnley není klub s vysokými ambicemi. Stačí jim docela málo – uhrát během ročníku potřebné body, aby se kvalifikovali do další sezóny. V sezóně 2017/18 se povedl malý zázrak, když lancashirský klub ukořistil sedmé místo. Na tenhle úžasný výsledek ale sotva Burnley v dohledné době naváže. Letos už se před ně dostali i otloukánci z Newcastlu a Norwiche. Burnley je aktuálně poslední.

Burnley není klub s vysokými ambicemi

Klub v této sezóně prodal dva klíčové hráče, přičemž vždy posílil své hlavní konkurenty v boji o záchranu. Obránce Ben Gibson odešel do Norwiche, novozélandský útočník Chris Wood zamířil do Newcastlu. Hlavně ztráta útočníka bolí – Wood za těch 5 sezón nasázel za Burnley 49 gólů. To je u tak podprůměrného klubu malý zázrak. Je pravda, že jeho odchodem možná dostane více prostoru Matěj Vydra. Jenom velký optimista by si ale pomyslel, že český útočník oblíbeného Wooda zastoupí. Burnley sestava se momentálně trápí kompletně. Za poslední 4 měsíce svěřenci Seana Dyche vyhráli jen jednou. Stalo se v říjnu doma proti Brentfordu. Dalším dílčím úspěchem pak byla 6. listopadu remíza na stadionu Chelsea. Jinak jsou výkony Burnley spíše zklamáním.

Tip redakce

Dnes zkusíme spíše nízký kurz, zato ale s vysokou pravděpodobností úspěchu. Arsenal má obrovskou formu, Burnley je naopak jedna velká bída. Gunners hrají doma, kde jsou letos obzvláště silní. Burnley v zimní přestávce prodali svého klíčového hráče. Těžko čekat, že by na Emirates Stadium mohli předvést zázraky. Kdo chce zariskovat trochu více, ať vsadí na výhru Arsenalu s handicapem. Londýnský Arsenal nastoupí proti Burnley v sobotu 23. 1. 2022 od 15:00 středoevropského času.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Arsenal1.381.39

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Standings provided by SofaScore LiveScore