Premier league – Arsenal – Brighton


Brighton jako by ke konci sezóny zvolnil. Jako kdyby si ve vyhledávaném přímořském letovisku na jihu Anglie uvědomili, že už není o co bojovat. Postup do evropských pohárů nepřipadá v úvahu. Na druhou stranu, od sestupových příček je Brighton také vzdálen. Tento klub před reprezentační pauzou prohrál 6 utkání v řadě. Minule získal aspoň remízu, ale bylo to proti poslednímu Norwichi. Teď jede tento klub do Londýna. 9. 4. od 16:00 na Brighton čeká Arsenal.

Premier league – Arsenal – Brighton

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Arsenal s handicapem -1.0 2.13 1.90

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Premier league – Arsenal – Brighton tiket

  • Zápas: Arsenal – Brighton
  • Soutěž: Premier League
  • Čas zápasu: 09. 04. 2022, 16:00

Arsenal ví, že konec sezóny bude hodně napínavý

Arsenal ví, že konec sezóny bude hodně napínavý. Mezi 4. a 8. místem v tabulce jsou minimální rozestupy. Jak velký ale je mezi jednotlivými příčkami rozdíl. 4. místo znamená přímou účast ve skupinové fázi Ligy mistrů a tím pádem i hodně peněz do klubové pokladny. 5. místo je vstupenkou do Evropské ligy – to také ještě není tak špatné. Zde se momentálně Arsenal nachází. 6. místo posouvá tým do Konferenční ligy, respektive do předkola. A týmy na ostatních místech, kde momentálně je například Manchester United, vyjdou naprázdno.

Arsenal, který v posledních dvou letech bral 8. místa v lize, cítí příležitost. Klub pod ze začátku kritizovaným baskickým trenérem Mikelem Artetou hraje dobře. Konečně se začaly dařit transfery, a to na obě strany. Byl dobrý nápad propustit ze služeb Aubameyanga a Özila, kteří očividně dělali zlou krev. Naopak přišel Ben White, který se ihned stal oporou obrany, Ødegaard, který až v Londýně začal naplňovat svou pověst zázračného dítěte, a další.

Arsenal ví, že konec sezóny bude hodně napínavý

Arsenal sestava vypadá solidně složená. Zdá se, že by po dlouhé mizérii konečně mohly přijít zlaté časy. Ale hlavně dokončit úspěšně tuto sezónu. Tým před začátkem jara slavil 5 vítězství v řadě. Mezi nimi byly i důležité skalpy Wolves a Leicesteru. Potom přišla trochu očekávaná prohra s Liverpoolem. Tu by Gunners fanoušci ještě odpustili. Jenže Arsenal další zápas ve 31. kole přinesl šokující výsledek v londýnském derby. Přes bezpočet šancí Arsenal nedal žádný gól podceňovanému Crystal Palace. The Eagles vyhráli 3:0. Zbývá ještě 7 kol, Arsenal bude hrát mimo jiné proti West Hamu, Chelsea a Manchesteru United. Další bodové výpadky proti papírově slabším soupeřům si nemůže dovolit.

Brighton je v anglické lize unikátem

Brighton je v anglické lize unikátem. Klub nedotují bohatí arabští šejkové nebo boháči z Ruska, ale britský pokerový profesionál. Tony Bloom udělal kariéru, o které sní každý fanoušek sportovního sázení a dalšího drobného hazardu. Nejen ve sportu, ale i v byznysu ví přesně, kam vložit peníze, aby mu vygenerovaly ještě větší peníze.

Brighton je v anglické lize unikátem

A tak postupuje i v Brightonu, klubu, jehož je dlouholetým fanouškem. Důvěřuje hodně řeči čísel, matematickým modelům. Podle této filozofie je tvořena Brighton sestava. A fanoušci nemají důvod Bloomovu postupu nevěřit. Klub, který v minulosti musel kvůli dluhům prodat vlastní stadion a hrabal se ze 4. nejvyšší soutěže, je nyní v Premier league. A koncem září 2021 na krátký čas byl na 1. místě.

Leicesterský scénář se ale neopakoval. Brighton přece jen na konec podzimu upadl do průměru. Aktuálně zaujímá pozici ve středu tabulky. A soudě podle posledních výsledků už je vedení i hráči klubu myšlenkami v další sezóně. Přece ale by měli ještě aspoň jednou do konce ligy vyhrát. Los je velice krutý – do konce sezóny přijdou coby soupeři Arsenal, Tottenham, Manchester City – vše venku. A pak ještě Wolves, Manchester United a West Ham. Brighton má 34 bodů, tolik v minulých ročnících měl vždy tým na 18. místě, tedy těsně sestupující. Brighton na výhru čeká už skoro 2 měsíce. Sérii proher utnula v minulém kole remíza proti Norwichi, která ale nepotěšila žádného z aktérů zápasu. Brighton další zápas proti Arsenalu je jednoznačně v roli outsidera.

Tip redakce

V tomto utkání Arsenal hodně chce vyhrát. Brighton by možná také chtěl, ale kvalitou sestavy na to nemá. Forma týmu je velmi špatná. Také chybí 2 důležité zraněné opory, Moder a Webster. Arsenal podle nás vyhraje a možná nejen o jeden gól. Ofenzíva Gunners je na vysoké úrovni, i když poslední měsíc trochu drhne. Proti svému následujícímu soupeři by se ale mohla probudit.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Arsenal s handicapem -1.0 2.13 1.90

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Standings provided by SofaScore LiveScore