Redakce

Paris SG vs Manchester City

První semifinálový zápas Ligy mistrů bude Paris SG – Manchester City. Tyto dva kluby mají za sebou pohádkově bohaté majitele, mnohaletou dominanci v domácí soutěži, ale také nesplněné ambice právě v Lize mistrů. Oba kluby ji už řadu let touží vyhrát, ani jednomu se to ale ještě nepovedlo. Nyní bude muset jeden z kola ven. Který to bude? Na to se podíváme v sázkařské analýze.

tip na sázení Paris SG vs Manchester City

  • Zápas: Paris SG – Manchester City
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 28.4.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohra Manchesteru City2.311.41

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Paris Saint-Germain už není labilní

V předchozích letech v Lize mistrů dost často platilo, že i když Pařížané vyhrají první zápas vysokým poměrem, není třeba se vzdávat. Dvojzápas se dal hravě otočit. Za poslední dva roky se však zocelili. Minulý rok z toho bylo finále, letos zatím vyřazení Barcelony i největšího letošního favorita – Bayernu. Pod Pochettinem to v lize tolik nešlape, letos bude ve Francii souboj o titul ještě velmi napínavý. Ten by však šejkové za vítězství v Lize mistrů s klidem vyměnili.

Guardiola na rozcestí

Na začátku sezóny už to vypadalo, že se síla spojenectví trenéra Guardioly s Manchesterem City vyčerpalo. Pak však City předvedli úchvatnou sérii a o titulu je Premier League v podstatě rozhodnuto. Tým se tak může o to víc soustředit na Ligu mistrů, semifinále hraje teprve podruhé.

To je na jeden z nejúspěšnějších a nejbohatších týmů poslední dekády hodně špatná vizitka. A jelikož i v tomto případě jde bohatým vlastníkům primárně o tuto nejcennější trofej, pod Guardiolou by se v případě dalšího neúspěchu pořádně kývala židle.

Guardiola na rozcestí

Ofenzivní klenoty na obou stranách

Nejčastěji se u obou týmů skloňuje jejich ofenzivní síla. Každý na to jde trochu jinak. Paříž se klidně nechá zatlačit na svojí polovinu a spoléhá na brejky a individuální sílu. A když máte ve středu Kiliana Mbappého, je přechod do útoku klidně i od vlastního vápna dílem chvíle. Na druhou stranu pokud Mbappé ani Neymar nemají svůj den, Paris se těžko hledají cesty. Di María už přeci jen není nejmladší a náhradníci jako Icardi nebo Moise Kean z formy.

Oproti tomu Manchester City své soupeře válcuje intenzitou a napadáním. V jeho týmovém pojetí hry je nebezpečný v podstatě kdokoliv. Už několikátou sezonu je hlavním stavebním kamenem Kevin De Bruyne. Ovšem i při jeho absencích Citizens nesundali nohu z plynu, jejich výhodou je opravdu vysoká kvalita rotujících hráčů. Letošní kometa Foden to jen potvrzuje.

Ofenzivní klenoty na obou stranách

Domácí stadion bez výhody

I přestože už víc než rok diváci nesmí na stadiony, stále v pohárech platí pravidlo, že venkovní góly mají větší váhu než domácí. Je to absurdní hlavně v případě, kdy se oba zápasy hrají na neutrální půdě. V tomto případě by se zápas měl normálně odehrát v Parku princů. Bez diváků jde však spíš o nevýhodu, jelikož Paris se bude muset snažit nedostat ideálně žádný gól.

Lze tak očekávat podobnou taktiku jako proti Bayernu. Tedy zatažená obrana a spoléhání na brejky. Proti Němcům to vyšlo jen s notnou dávkou štěstí. Uvidíme, co teď.

Domácí stadion bez výhody

Jak zápas dopadne

Sázkařsky jsme tady celkem na vahách. To je vidět i u sázkařských kanceláří, každá favorizuj někoho jiného.

Tip na vítěze

Vzhledem k velké síle Manchesteru City bychom však vsadili na jeho neprohru. Vítězství i remíza jsou pro ně do odvety výhodné, primární pro ně bude vstřelit gól. A myslíme si, že se poučí z utkání s Bayernem a nepustí Paříž do tolika nebezpečných situací. Přesný výsledek si neodvažujeme tipovat, ale Citizens utkání zvládnou.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohra Manchesteru City2.311.41

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓