Oktagon MMA 17

Blíží se prestižní svátek bojových sportů Oktagon 17. Akce vypukne v sobotu 17. října 2020 a bude se na co dívat. Představí se pestrý výběr mladých talentů i ostřílených matadorů, domácích hvězd i es ze zahraničí. A vy můžete být u toho. Všechny zápasy budou k vidění formou živých přenosů. Na své favority si můžete vsadit.

               

Live Streamy Živě

shield badgeTestované přenosy 2. dubna

Oktagon MMA živý přenos

Oktagon MMA živý přenos je jednou z mála šancí, jak si v současné době vychutnat špičkový sportovní zážitek. Již 17. pokračování festivalu MMA pod názvem Oktagon přináší zábavu i napětí. Jako vždy se sejdou ti nejlepší bojovníci české a slovenské scény doplnění o zvučná jména ze zahraničí, aby změřili síly. Tentokrát akci hostí Brno. K dispozici bude Oktagon livestream ve Full HD kvalitě na Oktagon TV. Souboje ale přenáší svým klientům rovněž Tipsport, kde je samozřejmě k dispozici live sázení. Noví hráči dostanou při registraci vstupní bonus 150 Kč.

Oktagon MMA nenechává fanoušky bojového sportu v klidu. Organizátoři poskytují velmi dobrý informační servis a stovky tisíc fanoušků sledují videa Oktagon online s profily sportovců a kvalitními rozbory. Popularitě přispívá i nabitý Oktagon eshop, kde si vedle parádního oblečení lze nakoupit výživové doplňky, které užívají velmistři tohoto sportu. Oktagon program je nabitý a na všechny zápasy se dá vsadit. Jde tedy nejen o strhující zábavu na sychravou podzimní sobotu, ale také o příležitost pořádně si vydělat. U nás se dozvíte, kde a na koho vsadit.

Oktagon MMA zivy prenos

Oktagon 17 kurzy

Oktagon 17 kurzy jsou vypsány. Které zápasy se u sázejících těší největší oblibě? Ve welterové váze nejvíce pozornosti poutá souboj neporaženého krále Kozmy s maďarskou mlátičkou Kerteszem. V těžší váze catchweight se po roční odmlce do ringu vydává mnohými milovaný, jinými zatracovaný Karlos „Terminátor“ Vémola. Proti němu se postaví norský tvrďák Robertsen. A v lehké váze bude velmi zajímavé sledovat zápas nevyzpytatelného Jakuba Dyka s rebelem Tadeášem Růžičkou.

Zápas turnaje Oktagon 17Kurz TipsportKurz FortunaTřída
David KOZMA (CZE) vs Maté KERTÉSZ (HUN)1.40 vs 2.731.44 vs 2.59welterweight
Karlos VÉMOLA (CZE) vs Thomas ROBERTSEN (NOR)1.10 vs 5.811.11 vs 5.55catchweight
Vlasto ČEPO (SVK) vs Mateusz STRZELCZYK (POL)1.05 vs 7.77-welterweight
Jakub DYK (CZE) vs Tadeáš RŮŽIČKA (CZE)4.73 vs 1.154.73 vs 1.15lightweight
František FODOR (SVK) vs Matěj KUZNÍK (CZE)2.94 vs 1.352.85 vs 1.37lightweight
Andrej KALAŠNÍK (CZE) vs Ole-Jørgen Mandt JOHNSEN (NOR)1.55 vs 2.291.63 vs 2.14welterweight
Viktor PAVLÍČEK (CZE) vs Melvin MANÉ(CZE2.73 vs 1.402.65 vs 1.42heavyweight
Tomáš LINH LE SY (CZE) vs Abdelmoumen MSSAATE (FRA)1.40 vs 2.731.50 vs 2.41featherweight
Pavel SALČÁK (CZE) vs Petr BARTONĚK (CZE)1.40 vs 2.731.44 vs 2.59middleweight

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓ Kurzy jsou orientační, mohou se mírně lišit. Původně byly v plánu ještě zápasy Michala Konráda proti Marku Kvasnicovi a Daniela Dittricha proti Alexanderu Cvernovi, ty však byly kvůli zdravotním důvodům zrušeny.

Oktagon 17 soupiska zápasů

V následující tabulce je zobrazena kompletní Oktagon 17 soupiska zápasů. Kupte si do zásoby křupky a nápoje dle vlastních preferencí, a především si nezapomeňte vsadit. Cca od 18 hodin startuje velkolepá podívaná.

Zápas Oktagon MMAPlánovaný začátek
Pavel SALČÁK vs Petr BARTONĚK18:00
Tomáš LINH LE SY vs Abdelmoumen MSSAATE18:45
Viktor PAVLÍČEK vs Melvin MANÉ19:00
Andrej KALAŠNÍK vs Ole-Jørgen Mandt JOHNSEN20:00
František FODOR vs Matěj KUZNÍK20:15
Jakub DYK vs Tadeáš RŮŽIČKA20:30
Vlasto ČEPO (SVK) vs Mateusz STRZELCZYK20:45
Karlos VÉMOLA vs Thomas ROBERTSEN21:00
David KOZMA vs Maté KERTÉSZ21:00

Zápas Kozma vs Kertész

Největším tahákem je zápas Kozma vs Kertész, kde se rozhodne o šampionovi váhové kategorie welter. Domácí příznivci budou jistě držet palce 30letému rodákovi z Karviné přezdívanému Růžový panter. Jeho výhodou je postava. Při své váze 77 kilogramů měří solidních 183 centimetrů. Na většinu soupeřů se tak dívá pěkně z výšky. Hbitý David Kozma předvádí, když má svůj den, jeden takedown za druhým. Kromě Česka je velmi oblíbený také v Rusku. Když totiž v květnu 2019 knokautoval v Čeljabinsku tamní modlu Šurkeviče, vynesl si kromě vítězství také lukrativní kontrakt. Zápasí tudíž také v Russian Cagefighting. Naštěstí pro české fanoušky nezanevřel ani na Česko a v rámci Oktagon Brno bude obhajovat své loňské vítězství z ostravské klece.

Kozma vs Kertész

Českého zápasníka velmi dobře zná Maté Kertész, 28letý vegan z Maďarska. Má co oplácet: před dvěma lety jej v dramatickém zápase Kozma porazil. Jenže od té doby udělal Kertész velký pokrok. Především ještě zdokonalil svoji obranu, kterou měl vždy excelentní. Začínal s thaiboxem, odtud pramení jeho výborné údery pěstmi a lokty. Oba borci měli zápasit už na Oktagonu 16, zápas byl ale kvůli koronaviru odložen.

Vyhraje Kozma, ale dost se natrápí. S vytrvalcem Kertészem to bude na tři kola.

Tip na vítěze
Zapas Kozma vs Kertesz

Zápas Karlos Vémola vs Thomas Robertsen

V kategorii catchweight budí diskuze zápas Vémola vs Robertsen. Není těžké se dovtípit proč. Po roční pauze se do klece vrací Karlos Vémola, první Čech, který se dostal do prestižní organizace UFC. Chovatel žraloků, krokodýla, ale také několika druhů vzácných motýlů. Muž, který strávil půl roku v anglickém vězení za pěstování drog. Táta roční Lilynky. Ale především blázen, jehož dobře znají i ti, co se o MMA nezajímají.

Vémola vs Robertsen

35letý Vémola má stále co nabídnout především díky svojí příslovečné síle. Není nejhbitější ani nejtechničtější, ale když se do toho opře, mlátí „Terminátor“ soupeře hlava nehlava. Původně se mu měl postavit Václav Mikulášek, který patří na dlouhý seznam lidí, s nimiž má Vémola osobní spory. Pikantní souboj ale překazila komplikace: Vémola nestihl zhubnout na požadovaných 84 kg.

Zapas Vemola vs Robertsen

A tak pro Oktagon Vémola dostal jiného soupeře. Zrzavý 31letý Nor Thomas Robertsen se v roce 2020 představí poprvé. Nemá tak známé jméno. Je ale veteránem anglické prestižní organizace Cage Warriors, kde se v minulosti utkal o titulový pás. Jeho kolegy tak byli například McGregor, Bisping a další esa. Robertsen je nebezpečný v postoji i na zemi a má výbornou fyzičku.

Pokud to Vémola nepodcení, zvítězí.

Tip na vítěze

Zápas Jakub Dyk vs Tadeáš Růžička

Zkušenost a nadhled proti drzému mládí, to slibuje zápas Jakub Dyk vs Tadeáš Růžička. Jde o nejzajímavější souboj v kategorii lehké váhy. 30letý kliďas Dyk má velkou motivaci. O účast v Oktagonu si v minulosti hlasitě říkal. Nyní mu organizátoři přisoudili soupeře, s nímž v červnu v rámci Underground hladce prohrál. Dykovi nesvědčí, že Růžička zápasí podobným stylem: je také postojář. Ale v případě Oktagonu může rozhodovat klid a zkušenosti, které hrají v Dykův prospěch.

Dyk vs Růžička

22letý Tadeáš Růžička je kometa českého MMA. V zápasech Underground jej letos nikdo neporazil. Růžička je také mistr světa v thajském boxu a coby dítěti sídliště mu nechybí hlad, odhodlání ani nezbytná drzost. Miluje demolice a dopředu avizuje, že chce Dyka knokautovat hned v prvním kole.

Zapas Dyk vs Ruzicka

Růžička není na žádné taktizování, jeho zápasy jsou často ve znamení přestřelky tvrdých úderů v postoji. Je tedy zárukou atraktivního zápasu. Protože je opravdu dobrý a má prořízlá ústa, mohl by v budoucnu po Vémolovi převzít žezlo největší mediální hvězdy tohoto sportu.

Růžička jednoznačně svého soupeře rozdrtí.

Tip na vítěze

Zápas Andrej Kalašník vs Ole-Jørgen Mandt Johnsen

Asi největší neznámou pro sázkaře i sázkové kanceláře je zápas Andrej Kalašník vs Ole-Jørgen Mandt Johnsen. Kurz je zde zdaleka nejvyrovnanější. Není divu: zde se proti sobě postaví soupeři různých stylů a z různých zázemí, kteří se nikdy nepotkali. Dobrá sázka na tento zápas může být klíčem k vysoké výhře.

Zapas Kalasnik vs Johnsen

Andrej Kalašník alias brněnská AK-47 si udělal dobré jméno loni na Slovensku, kde v rámci Oktagon Prime šampionátů potupil domácí borce Fuksze a Sokolovského.

Kalašník vs Johnsen

Kalašnik začínal se zápasem ve volném stylu a MMA si vybral, protože chtěl změnu. Je vysoký a má skutečně tvrdou ránu. Nemá ale zatím odehráno dost velkých zápasů. Jeho soupeř Ole-Jørgen Mandt Johnsen se v Česku představuje poprvé. Jde o reprezentanta uznávané Frontline Academy, kde trénuje například s elitním UFC bijcem Jackem Hermanssonem. Je to komplexní bojovník, který se rovněž nebojí tvrdých střetů. Dá se čekat, že v tomto utkání poteče krev.

Sázkové kanceláře upřednostňují českého vyzyvatele, ale my bychom zde vsadili na chladnokrevného Nora. Jeho záludný styl nebude Kalašníkovi svědčit.

Tip na vítěze

Oktagon další zápasy

Ať už jste fanoušci MMA, nebo kurzovního sázení (nebo obojího), neměli byste opomenout v rámci Oktagon další zápasy. Zápas Vlasta Čepa proti Mateuszi Strzelczykovi by měl být jasnou záležitostí. Polský kanonýr byl povolán na poslední chvíli coby záskok. Strzelczyk má sice velké zkušenosti, ale coby postojářovi se mu nedaří v zápasech s typově podobnými soupeři a takovým je i Čepo.

V zápase Kuzníka proti Fodorovi věříme více českému zástupci. Kuzník Fodora předčí výškou i hmotností, a navíc je mladší a v zápasech výrazně hbitější. Bilanci zápasů z poslední doby mají oba borci podobnou, ale Kuzník porazil zvučnější jména.

Vietnamská bestie Tomáš Linh Le Sy o sobě říká, že rád kope lowkick a má výborný pohyb a oko. Podobně jako Tadeáši Růžičkovi je i tomuto borci předvídána velká budoucnost, od pražského bijce ale letos dostal naloženo. I přesto by ale měl svého exotického soupeře Mssaateho porazit – i při svém mladém věku má více zkušeností a absolvoval více ostrých střetů.

Historie

Historie turnajů Oktagon se začala psát roku 2016. Zakladatelé a majitelé organizace Oktagon MMA Pavol Neruda a Ondřej Novotný přišli s nápadem organizovat turnaje v bojových sportech ve velkých arénách Česka a Slovenska, a to několikrát do roka. V prvních dvou letech docházelo k pravidelnému střídání turnajů v Praze a Bratislavě. Poté se šampionáty podívaly i do jiných měst: Ostravy, Košic nebo Šamorína. Časem byl otevřen rovněž Oktagon MMA shop, kde fanoušci naleznou kvalitní oblečení, doplňky a také výživu a přípravky k posílení imunity.

Letos konečně Oktagon navštěvuje také moravskou metropoli Brno. Bohužel organizátorům a fanouškům zkřížil plány koronavirus. Ve hře byla i možnost zrušení akce. Není ale v nátuře tvrdých chlapů se vzdávat bez boje, a proto se po dlouhém vyjednávání povedlo vyjednat výjimku. Na 17. vydání úchvatné podívané jménem Oktagon lístky k dispozici nejsou, všechny zápasy se odehrají bez podpory publika. Ale aspoň, že akce bude. Prostřednictvím Oktagon TV nebo TV Tipsport si mohou fanoušci v pohodlí svých domovů vychutnat všechny tvrdé údery, chvaty, boje ve stoje i na zemi.

Prize money pro vítěze

Pro bojovníky, kteří se v sobotu v kleci porvou do krve, není prize money pro vítěze tou hlavní motivací. Oktagon 17 je, stejně jako předchozí vydání tohoto turnaje, symbolem prestiže. Na tuzemské scéně jde o TOP akci, kterou mají v kalendáři červeně zakroužkovanou všichni příznivci MMA. A vítězství na turnaji Oktagon otevírá dveře k dalším ostře sledovaným akcím i mimo hranice Česka a Slovenska.

Nenechte si uniknout Oktagon 17. Sledujte akci na Tipsport TV a nezapomeňte si na své oblíbence vsadit. Pro nově registrované hráče připravila sázková kancelář Tipsport bonus ve výši 150 Kč. Pokud vsadíte a vyhrajete, můžete si odměnu nechat rovnou poslat na váš bankovní účet.

Tipsport TV

Rada na závěr

A jaká je naše rada na závěr? Nechte se inspirovat naším rozborem a vsaďte na zápasy Oktagon 17. Doporučujeme sázkovou kancelář Tipsport, která kromě vstupního bonusu zaujme i výhodnými kurzy. V sobotu navíc spustí Oktagon livestream, kde vše uvidíte v živých barvách. O nabídce Tipsport pro sázející si více přečtěte v naší recenzi.

Mohlo by Vás zajímat

EURO 2021

11. 06. 2021

Euro 2021 se blíží. Fotbalová mánie odstartuje 11. června 2021 a bude trvat celý měsíc. Celkem bude odehráno 51 zápasů na 12 různých stadionech v…

Oktagon 40 kurzy

V souvislosti s blížícím se turnajem Oktagon MMA je skvělý čas probrat Oktagon 40 kurzy. Využijte nejvýhodnější kurzové příležitosti u sázkových kanceláří Tipsport, Betano, Fortuna,…