NHL – Vegas vs Seattle


Space Needle, letadla Boeing, kapela Nirvana. Od října letošního roku má Seattle přezdívaný také Smaragdové město další pýchu. Aktuálního ročníku NHL se zúčastní ve své premiéře Seattle Kraken. 13. října 2021 v 04:07 bude nejnovější tým hokejové ligy přivítán na ledě druhého nejnovějšího týmu – Vegas Golden Knights. Na ledě neuvidíme žádného českého ani slovenského hokejistu, přesto půjde o velmi zajímavý souboj.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Vyhrají Vegas a padne méně než 8.5 gólů1.93

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

NHL –  Vegas vs Seattle

  • Zápas: Vegas vs Seattle
  • Soutěž: NHL
  • Čas zápasu: 13. 10. 2021, 04:07

Seattle Kraken se zřejmě budou soustředit na bránění

V osobě generálního manažera Ron Francis. To slibovalo mnohé. Spekulovalo se, jaká další hvězdná jména na severozápad USA zamíří. Po rozšiřovacím draftu, jenž byl na programu 22. července, je jasné, že v podstatě žádná.

Francis, sám excelentní útočník, který svou kariéru s 1731 soutěžními starty v NHL zakončil s bilancí více než bod na zápas, se rozhodl pojmout svůj nový celek defenzivně. Ze seznamu nechráněných hráčů šlo vybírat hodně zvučných jmen. Fanoušci už ve 32. klubu NHL viděli Price, Voráčka nebo Landeskoga. Nakonec ale jsou největšími osobnostmi Giordano a Eberle.

Seattle Kraken se zřejmě budou soustředit na bránění

Při draftu všechny zaujalo, s jakou vehemencí ukazuje od samého začátku Francis na obránce nebo na bránící útočníky. Gourde, Järnkrok nebo Larsson, ti všichni byli vybráni k tomu, aby v Kraken odváděli černou práci.

Je z toho patrné, o co se budou Kraken ve své první sezóně snažit. Obranný řád bude týmu vštěpovat Kanaďan Hakstol, jenž byl oznámen coby kouč nového týmu. Dříve trénoval Flyers nebo Maple Leafs a i zde byla hlavním cílem zodpovědná hra v defenzívě. Příprava ale velké naděje nevzbuzuje. Je pravda, že Kraken porazili dvakrát přesvědčivě Canucks. Mužstvo z Vancouveru ale aspiruje na otloukánka této sezóny. S jinými celky si Kraken tak dobře nevedli. Varováním je zvláště prohra 6:0 s Edmonton Oilers z konce září.

Seattle Kraken s cílem o dobře umístění

Golden Knights ztratili brankářskou jistotu, ale získali útočníka Dadonova

Jsou to 4 roky, co se v NHL poprvé představili Vegas Golden Knights. Tento klub dokázal, že být v lize nový ještě neznamená hrát druhé housle. Mužstvo ze světa kasín se zorientovalo v soutěži velmi rychle a hned v prvním ročníku postoupilo do finále Stanley Cupu. Co by za to dali takoví Wild nebo Blue Jackets, mužstva, která se objevila v NHL už před 20 lety, přesto se mezi elitu soutěže nikdy nepropracovala.

Rytíři se na rozdíl od Krakenů hvězd nikdy nebáli. Do týmu přivedli z Penguins gólmana Fleuryho, což se ukázal být šťastný tah. Kanadská brankářská legenda, která v úvodních sezónách táhla Golden Knights do play-off, už v celku není. V létě se stěhoval do Chicaha Blackhawks. Nevadí, Švéd Robin Lehner je důstojný zástup.

Golden Knights ztratili brankářskou jistotu, ale získali útočníka Dadonova

Vegas zato udrželi své klíčové hráče v útoku. O góly se budou starat jako vždy Karlsson, Pacioretty nebo Stone. Nyní je bude podporovat nová posila – rychlý Rus Dadonov. Vegas Golden Knights přípravou prošli se střídavými úspěchy. Nasbírali několik výher i proher. Hráli přitom s týmy ze své divize, což ukazuje na jedno: pacifická divize bude letos opět hodně vyrovnaná. Výjimkou budou zřejmě San Jose Sharks a Anaheim Ducks, kteří budou pravděpodobně za ostatními zaostávat. Totéž se prorokuje Kraken, ale těžko říci – nováčci dokážou být nevyzpytatelní.

Tip redakce

Takto složená sázka je rafinovaným tahem, neboť pouhá sázka na výhru Golden Knights má výši 1.60. Nyní se dostáváme na kurz 1.76. Obě příležitosti se přitom jeví pravděpodobně – Seattle Kraken nejsou sehraní, neměli bůhvíjakou přípravu a nemají žádné velké hráče. V sestavě se samými mladíky se potřebují nejdříve dostat do tempa ligy. Než se jim to podaří, schytají hodně krutých porážek. A jednu by jim mohli uštědřit už Golden Knights, kteří do sezóny vstupují s velkými ambicemi. Zároveň ale platí, že Kraken se budou snažit hlavně o bránění a tak gólů nepadne hodně.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Vyhrají Vegas a padne méně než 8.5 gólů1.93

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓