NHL – Tampa vs Pittsburgh


Polovina října je ve znamení sychravého počasí, předávání státních vyznamenání a nevyspaných hokejových fanoušků. Startuje totiž další ročník NHL. Letos bylo více důvodů se těšit než kdykoli dříve – konečně obvyklá sezóna, bez omezeného počtu zápasů a bez uzamčených divizí. Na stadionech nebudou chybět diváci. A o pozornost se hlásí nový tým, Seattle Krakens. V našem hledáčku se ale ocitl jiný zápas. Hned na úvod ligy, 13.10. v 01:37, se utkají Tampa Bay Lightning a Pittsburg Penguins.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Vyhraje Tampa Bay1.951.84

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

NHL – Tampa vs Pittsburgh

  • Zápas: Tampa vs Pittsburgh
  • Soutěž: NHL
  • Čas zápasu: 13. 10. 2021, 01:37

Tampa Bay může získat třetí titul v řadě

Penguins a Lightning hned na úvod sezóny, to je solidní hokejový předkrm. Zvláště pro to, že zápas dvou elitních celků Východní konference v loňské sezóně na programu chyběl. Tampa byla zařazena do centrální divize, Pittsburgh zase do východní. A při své spanilé jízdě za titulem v play-off Lightning na Tučňáky nenarazili. Z cesty jim je odklidili Islanders.

Tampa Bay může získat třetí titul v řadě

Možná ale, že by se Stamkos a spol. za konfrontaci s pennsylvánským klubem nehněvali. Obecně platí, že Lightning to na Penguins umí. Naposledy si Pittsburgh připsal v tomto derby výhru 31. ledna 2019, od té doby přišly 4 porážky. Kromě toho, Tampa se proměnila v perfektně šlapající stroj. Dokonale sehraný tým získal 2 Stanley Cupy v řadě a letos je jasným favoritem na další. Tampa svými suverénními výkony připomíná zlatou éru Islanders z 80. let, nebo z novější doby Red Wings, kteří kralovali na přelomu tisíciletí. Ostatně, není divu, že jedním ze strůjců úspěchu floridského klubu je general manager Steve Yzerman, někdejší legenda Red Wings.

U Lightning se vítězný tým moc nemění. Ze známých jmen sestavu letos opustili Gourde a Johnson, ti ale hráli kolem třetí formace. Klíčové opory, jako jsou Stamkos, Kucherov nebo Palát zůstávají. Produktivní Brayden Point podepsal v červenci osmileté prodloužení kontraktu. Za odchozí útočníky našlo vedení klubu náhradu v podobě veterána Perryho, Coltona nebo Seabrooka.

Podaří se Tampě odstartovat sezónu

Penguins se už nemohou spoléhat jen na první formaci

Díky přítomnosti dvojice Crosby – Malkin stále hokejoví znalci považují Penguins za TOP tým. Nutno ale říci, že od sezóny 2016-17, kdy se Stanley Cup v jubilejní 100. sezóně NHL stěhoval do Pittsburghu, to nebylo nic zázračného. Penguins pravidelně postupují do play-off, aby zde již v prvním nebo druhém kole vypadli. A zdá se, že každý rok jsou výkony klubu horší a horší.

Uspějí tučňáci proti obhájci stanley cupu

Malkin a Crosby poněkud zestárli. Pořád jsou velkou hrozbou, ale 34letý Crosby a o rok starší Rus už nemají takovou dynamiku jako dříve. Navíc, mimo hráčů první formace nebyl v minulých sezónách nikdo, kdo by za Penguins pravidelně sbíral body.

Penguins se už nemohou spoléhat jen na první formaci

Příprava na letošní ročník dává fanouškům naději, že letos nebude závislost na Crosbym, Guentzelovi nebo Letangovi tak silná. Do formy se dostává mladý Drew O’Connor. V dobrém světle se předváděl také Fin Kasperi Kapanen, syn slavného Samiho, který v NHL odehrál 831 utkání. A střelecky se prosazovali i Češi. Už několikátou šanci dostává Dominik Simon, u nějž se očekává pendlování mezi hlavním týmem a farmou. Možná jistější pozici by měl mít Radim Zohorna, který se gólově prosadil 6. října proti Buffalu.

Tip redakce

Na úvod sezóny je trochu těžké dělat predikce. Příprava nedá moc informací o aktuální formě týmů – trenéři v ní spíše experimentují se sestavou. Zapomenuta zůstane nečekaná porážka Tampy s Floridou z 6. října, stejně jako pittsburgský nezdar s Detroitem, který se stal o den později. Věříme jen, že Tampa Bay má aktuálně lepší tým než Pittsburgh, který se zdá být na počátku velké přestavby kádru. Tušíme, že Penguins nebudou letos aspirovat na titul, budou se snažit najít nové tváře mužstva, které by mohlo v budoucnu patřit mezi ty nejlepší. Jedním z potenciálních objevů může být i Zohorna. Zato Tampa Bay se svou osvědčenou eskadrou hvězd budou letos opět těžko zastavitelní. První vítězství si budou chtít připsat už v prémiovém vystoupení sezóny. Hraje se 12. října 2021 večer, čeští fanoušci ale zápas uvidí kvůli posunu času až 13. října v 01:30 v noci.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Vyhraje Tampa Bay1.951.84

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓