NHL – Chicago Blackhawks – Colorado Avalanche


Třetí nejlepší ofenzíva NHL vstoupí na led týmu s jednou z nejhorších obran. Chicago Blackhawks musí být na pozoru. Laviny z Colorada jsou nemilosrdné a jejich ničivá útočná síla smete vše, co je v cestě. V prosinci nasázeli Avalanche třem týmům po 7 gólech. Sotva si nechají ujít příležitost vylepšit si statistiky v duelu s klubem, který nový rok zahájil prohrami 1:6 s Nashvillem a 1:5 s Calgary. Úvodní vhazování je 5. 1. 2022 po 2:30 středoevropského času.

NHL – Chicago Blackhawks – Colorado Avalanche tip redakce

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Colorado a padne více než 6.5 gólů3.653.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Chicago Blackhawks – Colorado Avalanche
  • Soutěž: NHL
  • Čas zápasu: 05. 01. 2022, 02:30
NHL – Chicago Blackhawks – Colorado Avalanche

Chicago Blackhawks se zase jednou pohybuje u dna tabulky NHL

Chicago Blackhawks se zase jednou pohybuje u dna tabulky NHL. Play-off nepřichází v úvahu, v 32 zápasech nasbírali Jestřábi jen 26 bodů. V centrální divizi to stačí jen na 7. místo. Za Blackhawks se nachází už jen zoufalá Arizona.

Fanoušci těžko vstřebávají fakt, že klub, který na začátku minulé dekády pravidelně hrál finále Stanley Cupu, nyní patří k otloukánkům ligy. Vedení se příliš nechalo ukonejšit sérií úspěchů. Nedokázal včas okysličit stárnoucí mužstvo mladou krví. Výsledek je ten, že červenobílý dres dodnes oblékají Patrick Kane, Andrew Shaw nebo Jonathan Toews, jednoznačně legendy NHL. Tito a řada dalších, kteří už ukončili kariéry nebo zamířili do jiných klubů, zatížili rozpočet klubu svými vysokými platy.

Vzhledem k platovému stropu nenašlo vedení Chicaga do týmu nadějné talenty, kteří by po veteránech převzali žezlo. Nepovedlo se to, co například v Tampě Bay, kde je kádr neustále doplňován novými hvězdami. A tak kaštany z ohně musel za Chicago v minulých sezónách tahat například Dominik Kubalík, platově výrazně podhodnocený, ale pořád technicky výborně vybavený hokejista. Svým pohybem a pohotovou střelou přinesl alespoň nějaké oživení do řad Blackhawks. V této sezóně se ale nedaří ani jemu.

Chicago Blackhawks se zase jednou pohybuje u dna tabulky NHL

Mizerné výsledky klubu se vedení před začátkem ročníku pokusilo vyřešit příchodem Marca-Andre Fleuryho. Vítěz Vezinovy trofeje z loňského ročníku měl zastavit příval laciných gólů. Jenže ani božský „Flower“ není všemocný. Nedokáže napravit chyby napáchané zmatkující obranou. Aktuálně Fleury drží gólový průměr 2.86, což na brankářskou legendu není právě důstojné číslo. Pořád je na tom ale lépe než jeho náhradníci Lankinen a Soderblom, kteří v průměru dostanou o gól více. Kdo asi odchytá Chicago Blackhawks další zápas proti Coloradu, které si v útoku počíná velice zdatně?

Zápasy Colorada bývají atraktivní hokejovou podívanou

Zápasy Colorada bývají atraktivní hokejovou podívanou. Pokud by někdo chtěl představit tento sport nezúčastněnému pozorovateli, pak by jej měl vzít právě na zápas Avalanche. Tato utkání jsou vším, jen ne opatrnými taktickými bitvami. Poslední měsíc Avalanche porazili 7:3 Rangers a Red Wings. Ještě předtím dali dalších 7 gólů Philadelphii, i když Flyers kontrovali 5 brankami. Jenže není každý den posvícení – Avalanche se museli sklonit před Torontem Maple Leafs. Matthews a spol. totiž také umějí góly dávat, a tak Laviny z Kanady přivezly porážku 8:3.

Zápasy Colorada bývají atraktivní hokejovou podívanou

Colorado má přitom oproti rovněž ofenzivně silným mužstvům Edmontonu nebo Washingtonu jednu velkou výhodu. Nejde o kádr postavený kolem jedné nebo dvou hvězd. Jestliže Capitals jsou závislí na formě Ovečkina a v Edmontonu je klíčová role dvojice McDavid a Draisaitl, pak u Avalanche nikdy nevíte, kdo dá další gól. Největší osobností je kapitán MacKinnon, který letos nasbíral 27 bodů. V bodování týmu je ale až pátý. Nejvíce se prosazují Kadri a Rantanen, za nimi těsně následuje Landeskog a Makar. Solidní gólový příspěvek ale zaznamenává také Burakovsky či Nichushkin.

Nedostatkem je ale hra obrany a zejména brankářů. Coloradu chybí jistá jednička. Nejčastěji chytá Kuemper, který rozhodně nepatří mezi brankářskou extratřídu. Čeští fanoušci mohou litovat, že zranění zabrzdilo Pavla Francouze, který měl na to stát se vládcem svatyně Avalanche. Po dlouhých zdravotních trablích se teprve rozchytává, letos odehrál v dresu Colorada jen 1 zápas.

Tip redakce

Nebývá naším zvykem zkoušet tak vysoké kurzy. Ale kurz 3.65 na to, že Colorado vyhraje a padne nadprůměrný počet gólů nám přijde neodolatelný. Že by měl mít klub z Denveru navrch, tomu nasvědčuje situace v tabulce. Colorado je čtvrté a bojuje o play-off. To Blackhawks jsou na dně tabulky. A gólů v zápasech obou týmů padá ažaž.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Colorado a padne více než 6.5 gólů3.653.60

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓