NHL – Boston Bruins – New Jersey Devils


Po vánoční pauze se zase rozjela zámořská NHL. Ve hře je také Boston Bruins, který si nedobrovolně sváteční volno prodloužil. V týmu totiž v druhé polovině prosince řádila koronavirová nákaza, která způsobila přeložení zápasů s Montrealem, Pittsburghem nebo Ottawou. Teď jsou ale Medvědi zpátky. Rok 2022 zahájili dvěma výhrami s Buffalem a Detroitem a teď je na řadě duel s New Jersey Devils. Úvodní vhazování je 5. 1. 2022 po jedné hodině SEČ.

NHL – Boston Bruins – New Jersey Devils tip redakce

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Boston a padne méně než 6.5 gólů2.582.55

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Boston Bruins – New Jersey Devils
  • Soutěž: NHL
  • Čas zápasu: 05. 01. 2022, 01:07
NHL – Boston Bruins – New Jersey Devils

Boston Bruins je v Česku nejsledovanějším mužstvem NHL

Boston Bruins je v Česku nejsledovanějším mužstvem NHL. Fanoušky enormně zajímá počínání české kolonie. Tu sice před sezónou opustil centr David Krejčí, který se vrátil do Olomouce, zůstávají ale ještě Tomáš Nosek a Jakub Zbořil. A samozřejmě zůstává nejlepší český hokejista poslední dekády David Pastrňák. Tisíce Čechů začíná každý den tím, že zamíří na stránky NHL, aby zjistili, jestli se v noci zlatý chlapec z Havířova zase trefil.

V této sezóně ale zažívají spíše zklamání. Pastovi to nelepí. V 28 zápasech bilance 8 gólů a 13 asistencí, to je hodně slabé. Pastrňák není nejlepší v kanadském bodování v rámci svého týmu – Marchand a Bergeron si vedou lépe. A není dokonce ani nejlepším Čechem NHL, přestože v posledních sezónách v této statistice vyhrával s velkým přehledem. Více bodů nasbírali Hertl, Palát i Voráček.

Boston Bruins je v Česku nejsledovanějším mužstvem NHL

Podzimní část soutěže se nepovedla celému týmu Boston Bruins. V atlantické divizi se klub drží na hranici postupu do play-off. S velkým odstupem hledí na záda obou suverénů z Floridy, tedy Lightning i Panthers, a deset bodů ztrácí i na Toronto Maple Leafs. Paradoxní je, že po léta tak kritizovaná obrana Bruins je nyní tím, co tým drží nad vodou. Boston je klubem NHL, který obdržel nejnižší počet branek v této sezóně. Horší je to s útokem. 80 vstřelených gólů je velká mizérie, když skoro polovina klubů NHL už překročila stovku. Právě Pastrňák je tím mužem, jehož góly chybějí nejvíce. Trenérům nezbylo než šikovné pravé křídlo přeřadit do druhé formace, ale Pastovi se nedaří ani tam. Nedaří se přihrávku přijmout ani rozdat, dochází k častým ztrátám puku a na gól Pastrňák čeká už dlouhých 9 zápasů. Těžko říci, jestli se na dlouhovlasém šikulovi podepisuje tragická ztráta syna, odchod kamaráda Krejčího nebo nějaké zdravotní problémy.

Český prapor tak aktuálně v Bruins drží více Tomáš Nosek, který po příchodu z Vegas Golden Knights v novém působišti pookřál. Proti Detroitu, týmu, s nímž má Bruins dlouhodobě špatnou bilanci, zapsal rodák z Pardubic gól a přihrávku a jistil tak výhru 5:1. Možná tím trenérům chce říct, že 4. formace je pro něj málo. Uvidíme, jak se mu podaří Boston Bruins další zápas proti New Jersey.

Tip redakce

New Jersey Devils jsou v tabulce východní konference na 12. místě ze 16. V metropolitní divizi jim patří 7. příčka, za nimi jsou pouze Islanders, kteří mají odehráno o 5 zápasů méně. Devils tak i v této sezóně, stejně jako v předešlých, patří k podprůměru ligy. Pryč jsou časy, kdy Ďáblové v sestavě s Eliášem a Sýkorou sbírali Stanley Cupy. Aktuálně v dresu klubu sídlícím ve městě Newark hraje jediný Čech – Pavel Zacha. Ač tento centr nepatří mezi hráče, kteří by v Česku byli počítáni k top výkvětu české hokejové školy, v Devils je tento hráč poměrně ceněný.

Standings provided by SofaScore LiveScore
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Boston a padne méně než 6.5 gólů2.582.55

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓