MS ve fotbale 2022 – Španělsko vs Kostarika analýza


Středa je den, kdy v programu MS ve fotbale 2022 poprvé dostanou slovo Španělé. Ti v posledních letech přestavěli kádr, z mistrů světa z roku 2010 už zbývá jen Sergio Busquets. Dne 23. listopadu v 17:00 bude na stadionu Al Thumama znít z ochozů i na hřišti výhradně španělština. Soupeřem jihoevropanů totiž bude Kostarika. Ta postoupila na turnaj jako 4. celek kvalifikační divize CONCACAF, přičemž musela absolvovat baráž s Novým Zélandem.

MS ve fotbale 2022 – Španělsko vs Kostarika analýza

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Španělsko a padne méně než 3.5 gólů1.721.70

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Španělsko vs Kostarika
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 23. 11. od 17:00
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat Španělsko vs Kostarika

Přímý přenos utkání najde divák na stanici ČT Sport. Live stream zdarma zprostředkuje svým klientům rovněž Tipsport. Tento stream lze spustit z počítače i z mobilního telefonu. Utkání začíná ve středu 23. listopadu od 17:00.

Španělsko v posledních letech na mezinárodní scéně nezářilo

Španělsko v posledních letech na mezinárodní scéně nezářilo. Po zlatém hattricku z šampionátů ME a MS 2008, 2010 a 2012 nějak výběru z Pyrenejského poloostrova došel dech. Snad byla úspěšná generace už přesycena úspěchy, snad hráči jednoduše zestárli. Každopádně na následujících dvou MS ve fotbale skončili mimo osmičku nejlepších týmů.

Španělsko v posledních letech na mezinárodní scéně nezářilo

Je na čase začít psát novou kapitolu. Španělsko znovu chce být tím, kdo vyhraje MS ve fotbale 2022, a povolává k tomu novou krev. Villa, Iniesta, Puyol, Cassillas, ale už i Sergio Ramos opustili národní tým. Zůstává jen Sergio Busquets, který ze zlatých triumfů španělského fotbalu pamatuje dva. Španělsko má jeden z nejmladších výběrů v Kataru. V útoku je jedničkou výběru Luise Enriqueho Ferran Torres, autor 4 gólů v kvalifikaci. V záloze šanci dostávají barcelonští mladíci Gavi a Pedri. V obraně jsou po Ramosově odchodu šéfy Dani Carvajal z Realu a Aymeric Laporte z Manchesteru City. V brance ale nějaké to známé jméno k dispozici není. Zkušený de Gea ztratil o reprezentaci zájem, chytá proto Unai Simón z Bilbaa.

Národní tým Kostariky zcela změnil herní styl

Národní tým Kostariky zcela změnil herní styl. Když se po letech absencí objevil na MS 2002, všichni byli paf ze sympatického ofenzivního projevu mladého týmu. Zápas s Brazílií, kde Kostarika prohrála 2:5, dodnes patří k tomu nejzajímavějšímu a nejzábavnějšímu, co si lze z archívu zápasů MS pustit. Tentýž tým na následujících MS razí heslo nejlepší obrana je obrana. V Brazílii tímto způsobem nechali v základní skupině mimo postupové pozice jak Angličany, tak Italy. Oba evropské celky si vylámaly na kostarické defenzívě zuby, nedaly ani gól. Stejný osud pak potkal Řeky v osmifinále a Nizozemce ve čtvrtfinále. Oranjes ale přece jen vítězství urvali přes penalty.

Národní tým Kostariky zcela změnil herní styl

Minule v Rusku to Kostarice nevyšlo. Možná proto, že dostala ve skupině další tradiční betonáře Srby a Švýcary. Ale letos je mužstvo ze státu, jehož název se překládá jako Bohaté pobřeží, na MS znovu. Postup Kostarika získala, i když v klíčové skupinové fázi kvalifikace dala míň gólů, než kolik odehrála utkání. Ze 4. místa šel výběr trénovaný Luisem Fernandem Suárezem do baráže. Tam po zápasu 0:0 s Novým Zélandem uspěl na penalty. Proti Španělsku budou Kostaričani postrádat klíčového hráče, brankáře Keylora Navase, který má zraněná záda.

Španělsko vs Kostarika kurzy

Španělsko je jasným favoritem. Tipsport a Fortuna se shodly na kurzu na vítěze 1.15. Remíza vynese úspěšnému sázejícímu 7.33 násobek vsazené částky. Na výhru Kostariky je vypsán kurz 20.20. Stejně jako to, že Španělé vyhrají, se očekává i vysoký počet branek. Samozřejmě bookmakeři čekají, že je bude dávat Torres a spol. Že Španělé dají více než 2.5 branky, na to je kurz 2.03 – takže vlastně 50% šance. Že dá Kostarika alespoň 1 branku, tomu odpovídá kurz 2.87. Možná by tento kurz stál za vyzkoušení, protože na MS ve fotbale se může stát cokoliv – nešťastná teč, penalta. Doplňme ještě kurz na výhru Španělska s handicapem. Tipsport vypisuje kurz 1.53 na výhru Španělska o 2 a více gólů a 2.51 na tříbrankové vítězství.

Tip redakce: vyhraje Španělsko a padne méně než 3.5 gólů

S výhrou favorita v tomto zápase souhlasíme. Ale kanonádu nečekáme. Kostaričani jsou zvyklí disciplinovaně bránit, právě to jim vyneslo postup na 3 mistrovství světa v řadě. Středoamerický stát jistě lituje, že nemůže do zápasu nasadit hvězdného Navase, který řadu hráčů Španělska zná ze svého působení v Realu Madrid. Ale nedá se čekat, že by se kvůli jeho absenci sesypala obranná práce celého týmu. Španělsko má kvalitní hráče, aby tento zápas ovládlo, ale čekáme výhru 2:0 nebo nejvýše 3:0. Očekáváme spíše klidnější utkání, takže bychom sázkařům navrhli také tip na menší počet žlutých karet. Kurzy na tuto příležitost ale budou vypsány až těsně před zápasem.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Španělsko a padne méně než 3.5 gólů1.721.70

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓