MS ve fotbale 2022 – Německo vs Japonsko analýza


Na MS ve fotbale 2014 triumfálně zvítězili. Na následujícím MS ve fotbale skončili Němci poslední ve skupině za výběry Švédska, Mexika a Jižní Koreji. Jak to bude vypadat letos? Po 4 šampionátech v řadě, kdy výběr našeho západního souseda trénoval Joachim Löw, se na mezinárodní scéně představí nový kouč Hansi Flick. Prvním soupeřem Němců budou 23. 11. od 14:00 ambiciózní Japonci. Naším úkolem je, jako vždy, ukázat profily obou týmů a představit kurzy.

MS ve fotbale 2022 – Německo vs Japonsko analýza

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Japonsko s handicapem +1.51.601.65

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Německo vs Japonsko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 23. 11. od 14:00
  • Kde sledovat: Česká televize

Kde sledovat Německo vs Japonsko

Přímý přenos prvního vystoupení Německa na MS v Kataru přináší Česká televize 23. 11. od 14:00. Live stream zdarma si lze pustit také na TV Tipsport. Toto vysílání je dostupné pro počítače i pro mobilní zařízení. Ke spuštění stačí mít jen platné hráčské konto u sázkové kanceláře Tipsport.

Aktuální formu německé reprezentace ukázala Liga národů

Aktuální formu německé reprezentace ukázala Liga národů. Výběr Hansiho Flicka se zrovna nepředvedl. Ze 6 zápasů vyhrál jen jediný, doma proti Itálii. Dále nasbíral 4 remízy a ve skupině A3 obsadil až třetí místo, za Itálií a za Maďarskem. Těžko ale říci, jak moc tyto výsledky brát vážně. Liga národů nemá u německých fotbalistů velký respekt, ke kritikům tohoto projektu se řadí například Müller či Goretzka.

Aktuální formu německé reprezentace ukázala Liga národů

Větší váhu mají jistě výsledky kvalifikace, na níž si Němci dali záležet. Ostatně jako vždy – tento tým na MS ve fotbale absentoval v historii jen 2x a většinou bojoval o mety nejvyšší. V kvalifikaci sice Němci dostali poměrně snadnou skupinu, ale nic nepodcenili a do všech zápasů poslali to nejlepší, co měli k dispozici. Až na šokující prohru v Duisburgu proti Severní Makedonii vyhráli všechny zápasy a v 10 zápasech nastříleli 36 gólů. Fanoušci věří, že se scénář MS 2018 nebude opakovat. V týmu už nejsou problémoví hráči typu Özila. Převažuje zkušenost, například v osobě Manuela Neuera či Thomase Müllera. Hanse Flick ale sáhl i po perspektivním mládí – 24letý obránce Raum z Lipska má 11 startů v reprezentaci, 19letý záložník Musiala z Bayernu má dokonce 17.

Japonci poprvé absolvovali MS ve fotbale program roku 1998

Japonci poprvé absolvovali MS ve fotbale program roku 1998. Od té doby byli ale na všech následujících šampionátech bez výjimky. Fotbal se v zemi vycházejícího slunce objevil relativně pozdě, dříve zde úspěch slavil baseball, rugby a tradiční národní sporty. Vznikla zde liga, která ze začátku sloužila jako místo vyžití zacházejících hvězd – tak jako dnes liga čínská, indická nebo turecká. V Japonsku hrál Bebeto, Stoičkov, Laudrup nebo náš Pavel Horváth. Po úspěšném šampionátu 2002, který Japonsko hostilo, prožil fotbal boom. Dnes je země kontinentální velmocí. A místní liga už je velice silná i bez pomoci evropských veteránů. Moc svých zástupců ale v japonské reprezentaci nemá. Hráči si většinou na chlebíček vydělávají v Evropě. A to na solidních adresách – obránce Tomijasu v Arsenalu, záložník Mitoma v Brightonu a Daiči Kamada ve Frankfurtu. Trenér si dovolil luxus a nepovolal zkušeného Haragučiho, přestože tento hráč hodně pomáhá Unionu Berlín v jeho tažení k nejvyšším příčkám v Bundeslize. Na jeho místo jsou v reprezentaci lepší hráči.

Japonci poprvé absolvovali MS ve fotbale program roku 1998

Německo vs Japonsko kurzy

Skoro všechny úvodní zápasy MS 2022 mají jasného favorita a outsidera. Mužstva z prvních košů, tedy Francie, Brazílie a tak dále, byly nalosovány proti papírově slabším týmům. Podle toho vypadají kurzy MS ve fotbale. Zde bookmakeři zvolili pro vítězství Německa kurz 1.48, remíza je ohodnocena 4.34 a vítězství Japonců 6.51. Kdo hledá alternativní cesty, jak sázet na MS ve fotbale 2022, ten může zvolit sázku na celkový počet gólů v zápase. Bookmakeři očekávají alespoň 2. Na příležitost „padne více než 1.5 gólů“ je vypsán kurz 1.21, že jich bude více než 2.5, tomu odpovídá kurz 1.68, že více než 3.5, tomu přísluší 2.80. Z dalších sázek uvedeme příležitost „každý tým dá v 1. poločasu 1 a více gólů“. Tipsport na to vypsal kurz 4.50, že se tak stane, 1.15, že se tak nestane. Lze také sázet na výsledek po minutách. Například to, že Němci budou vést už v 15. minutě, má kurz 4.09. Že budou Neuer a spol. ve vedení ve 30. minutě, má logicky nižší kurz 2.49.

Německo vs Japonsko kurzy

Tip redakce: vyhraje Japonsko s handicapem +1.5

Zde tušíme překvapení. Němci na asijský styl fotbalu moc nejsou. Při posledním měření sil v přáteláku s Japonci jen remizovali 2:2. Ještě hůře se hráčům v černobílých dresech vedlo na posledním MS ve fotbale 2018. V klíčovém utkání skupiny prohráli 2:0 s Koreou a přišli o možnost postupu do osmifinále. Pro Němce jsou Japonci velkou záhadou, opačně toto pravidlo ale neplatí. Japonsko bere na MS ve fotbale 8 hráčů z Německa. Neuera, Gnabryho či Wernera svěřenci Hajime Morijasuho znají. Dynamický běhavý japonský fotbal může působit Němcům potíže. Za zajímavý považujeme kurz na výhru Japonců s handicapem +1.5. Když náš západní soused vyhraje 1:0 nebo 2:1, vítězíme s naší sázkou i my. Pokud ale zápas skončí remízou nebo výhrou Japonců, na rozdíl od většiny sázejících na Tipsportu či Fortuně my tiket trhat nebudeme.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Japonsko s handicapem +1.51.601.65

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓