MS ve fotbale 2022 – Portugalsko vs Švýcarsko preview a tip na sázení


Soupeři české fotbalové reprezentace z letošní Ligy národů si to rozdají o čtvrtfinále MS ve fotbale 2022. V Lusailu vyběhnou 6. 12. v 20:00 na trávník celky Portugalska a Švýcarska. Švýcaři svou hru zakládají na skvělé obraně, díky níž se probojovali na šampionát na úkor Italů. V kvalifikační skupině C obdržel helvétský kříž v osmi zápasech jen 2 góly. Také Portugalci mají dobrou defenzívu, ale k tomu navíc ještě jeden triumf – Cristiana Ronalda. Muž se sedmičkou na zádech je sice aktuálně bez angažmá, ale na turnaji hraje v dobré formě.

MS ve fotbale 2022 – Portugalsko vs Švýcarsko preview a tip na sázení

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne méně než 2.5 gólů1.691.63

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Portugalsko vs Švýcarsko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 6. 12. od 20:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport

Kde sledovat Portugalsko vs Švýcarsko

Úvodní výkop duelu Portugalsko vs Švýcarsko je 6. 12. 2022 v 20:00 středoevropského času. Přímý přenos zdarma nabízí ČT4 Sport. Česká televize rovněž má pro diváky nachystaný live stream zdarma na svých stránkách. Zápas se hraje na stadionu Lusail, kde za dva týdny proběhne finále celého šampionátu. Vítěz utkání Portugalsko vs Španělsko se ve čtvrtfinále utká buďto s Jižní Koreou, nebo s Brazílií.

Hvězdná sedmička trochu zaostává

V ostře sledovaném souboji Messi vs Ronaldo zatím hvězdná sedmička trochu zaostává. Dala jen jeden gól, a to ještě z penalty. Argentinec už má na kontě tři trefy a navíc už má jisté čtvrtfinále. Nyní je tedy na tahu Ronaldo. Bude nyní hrát proti Švýcarům, tedy týmu, jemuž před půlrokem v rámci Ligy národů dal dva góly. To bylo 5. června 2022. Na den přesně 3 roky předtím, tedy 5. června 2019, hrálo Portugalsko se Švýcarskem také. Znovu šlo o Ligu národů a znovu dával góly Ronaldo. Tentokrát rovnou hattrick. Jinými slovy, rodák z Madeiry ví, kudy vede cesta proslulou skálopevnou švýcarskou obranou.

Hvězdná sedmička trochu zaostává

Portugalsko ale není jen Ronaldo

Portugalsko ale není jen Ronaldo. Je to například také Bruno Fernandes, Ronaldův spoluhráč z Manchesteru United. Loni, když ještě Rudí ďáblové hráli bez Ronalda, patřil mezi klíčové opory klubu. Je to hráč, jenž se i přes vynikající individuální schopnosti umí skromně upozadit. Platilo to pro portugalskou reprezentaci i pro podzimní United, i když zde rozhodně nepanovalo příjemné prostředí. Na MS hraje Fernandes výborně, dvěma góly rozhodl zápas proti Uruguayi. Švýcaři musí mít na očích i jeho.

Švýcaři proti Brazilcům a Kameruncům dostáli pověsti obranářů

Švýcaři proti Brazilcům a Kameruncům dostáli pověsti zarputilých obranářů. Teprve proti Srbům se s góly roztrhl pytel. Trefil se zase jednou Xherdan Shaqiri, muž zrozený pro velké turnaje. Góly dával na obou předchozích MS i obou předchozích Eurech. A ve 31 letech má ještě perspektivu nějaké branky na velkých turnajích přidat. Spolu s ním ale má ostře nabito i Breel Embolo, jenž Srbům dal druhou branku na MS. Třetí zásah přidal Remo Freuler, ale jak se ukázalo, tolik zapotřebí nebyl. I kdyby Švýcaři se Srbskem byli remizovali 2:2, stejně by postupovali do osmifinále z druhého místa skupiny. Výhra 3:2 ale jistě znamená více sebevědomí.

Švýcaři proti Brazilcům a Kameruncům dostáli pověsti obranářů

Základní charakteristikou je zodpovědný týmový výkon a bojovnost

Švýcarský tým je sice složen z hráčů mnoha národností, ale strategií je to typické Švýcarsko. Mužstvo hraje podobně jako tým, jenž na mistrovstvích světa v hokeji pravidelně trápí český výběr. Základní charakteristikou je zodpovědný týmový výkon a bojovnost. V mužstvu nejsou hvězdy mezinárodní úrovně, to je ale u Švýcarska normální. Poslední fotbalovou celebritou byl snad Chapuisat v 90. letech. U Švýcarska platí klišé, že největší hvězdou je tým.

Portugalsko vs Švýcarsko kurzy

Portugalsko je favoritem, ale s kurzem 1.94 na výhru to není až tak jednoznačné. Remíza vynásobí úspěšným tipérům vsazenou částku 3,30x, na výhru Švýcarska je kurz 4.48. Lze také vsadit na remízu po 1. poločase, tomu odpovídá kurz 2.05. Že padne více než 1.5 gólů v zápasu, na to je kurz relativně vysoký – 1.43. Obecně se totiž čeká méně branek. Například na to, že jich bude méně než 2.5 je kurz 1.69. Ze střelců vede samozřejmě Ronaldo. Jeho kurz na gól je 2.75. Následují Ramos a Silva s kurzy 3.50. Bruno Fernandesovi bookmakeři zapsali kurz 4.50. Tolik má i Breel Embolo ve švýcarském týmu. Balkánská divize ve švýcarském týmu, dvojice Seferović a Shaqiri, už mají kurzy přes 6.00.

Tip redakce: padne méně než 2.5 gólů

Tady podle nás nebude z fotbalového hlediska pro neutrálního fanouška o co stát. Švýcarsko vs Portugalsko na mistrovství světa, to vzbuzuje obavy, že nepůjde o fotbal, ale o šachy. Švýcaři se podle nás už vystříleli proti Srbům, Portugalci se budou chtít rozvzpomenout na strategii, která jim vyhrála Euro 2016. Sázíme proto na to, že padne méně než 2.5 gólů.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne méně než 2.5 gólů1.691.63

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓