MS ve fotbale 2022 – Polsko vs Argentina analýza


Nie płacz za mną Argentyno! Tak to by si polští diváci chtěli pozpěvovat 30. 11. po desáté večerní. Lewandowski může ukončit Messiho sen o Zlaté Niké. Může ale nastat i opačný případ, protože ani Poláci ještě nemají jistý postup ze skupiny C. Remíza by byla výhodnější pro našeho severního souseda, protože je ve skupině o bod před Argentinou. Utkání začíná 30. 11. od 20:00.

MS ve fotbale 2022 – Wales vs Anglie analýza

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Polsko8.408.40

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Polsko vs Argentina
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 30. 11. od 20:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Polsko vs Argentina

Zápas Polsko vs Argentina začne ve středu 30. 11. od 20:00 středoevropského času. Dějištěm je stadion 974 v Dauhá. Na tomto šampionátu se zrodilo mnoho překvapivých výsledků, ale 974 přeje favoritům. Vyhrálo zde Portugalsko nad Ghanou, Francie nad Dánskem i Brazílie nad Švýcarskem. Zápas vysílá stanice ČT4 Sport. Přímý přenos zdarma souběžně hraného zápasu Mexika a Saúdské Arábie vysílá Nova Action. Na internetových stránkách televizí je rovněž k dispozici live stream zdarma.

Polákům se poslední dobou na MS ve fotbale nedaří

Polákům se poslední dobou na MS ve fotbale nedaří. Ve 21. století dvakrát nepostoupili z kvalifikace. Mají tedy jen 3 účasti, v nichž pokaždé skončili v základní skupině. K nim se řadí i šampionát v Rusku, již za účasti nejlepšího střelce polské reprezentace všech dob – Roberta Lewandowského. V Kataru se tedy polští orli pokouší prolomit dlouholeté prokletí a navázat na slavnou generaci Lata či Szarmacha, která vozila z MS bronzové medaile.

Polákům se poslední dobou na MS ve fotbale nedaří

V Kataru zatím skvěle funguje zejména obrana

V Kataru zatím skvěle funguje zejména obrana. Zkrotila jak obávané Mexičany, tak Saúdskou Arábii, jež šokovala Argentince. Nezbytným článkem je také brankář Szczesny. Ten zlikvidoval proti Saúdské Arábii penaltu. A navíc parádně – změnil během zahrávání penalty směr pohybu, odrazil balón vystřelený Buraikánem a ještě z bezprostřední blízkosti vychytal dorážku Braíka. Když pak ještě navíc založil akci, z níž Lewandowski profitoval svým prvním gólem na MS ve fotbale v kariéře, bylo jasné, kdo je v Polsku hrdinou dne.

Argentinci odmítli předčasný konec na šampionátu

Argentinci odmítli předčasný konec na šampionátu, když půl hodiny před koncem konečně vstřelili gól Mexičanům. Konkrétně jej dal ten nejpovolanější – Lionel Messi. Nepotřeboval k tomu pokutový kop, tentokrát dobře nasměroval přízemní střelu ze střední vzdálenosti. Poté ještě potvrdil pověst výborného tvůrce přihrávek, když předložil Enzovi Fernándezovi druhý gól. Messi svádí na dálku úspěšný souboj s Ronaldem o to, kdo bude mít lepší kariérní statistiky z MS ve fotbale. Více než to mu ale jde o postup jeho týmu do vyřazovacích bojů.

Argentinci odmítli předčasný konec na šampionátu

Argentina našla konečně pevnou půdu pod nohama

Špatnou zprávou pro Poláky je to, že proti Mexiku Argentina našla konečně pevnou půdu pod nohama. Hrála jistěji, zodpovědněji v obraně a důrazněji. Proti Mexiku to sice nebyl žádný hezký fotbal, bylo to hodně kouskované bezpočtem faulů. Ale byl to ten typ zápasu, kde lepší tým přetlačil svého soupeře zásluhou většího klidu a zkušeností klíčových hráčů. Problém je, že Argentina musí vyhrát i poslední zápas. Remíza teoreticky může stačit, ale to by museli Argentinci spoléhat na výhru Mexika proti Saúdské Arábii. Potomci aztéckého národa jsou v Kataru tak jaloví, že budou Argentinci určitě usilovat o to, aby si postup vybojovali sami.

Polsko vs Argentina kurzy

Kurzy Polákům nepřejí. 8.40 je kurz na výhru Lewandowského a spol., naopak na Argentince bookmakeři zvolili kurz 1.47. Na remízu je stanoven kurz 4.88. To jsou data pro Tipsport, u Fortuny to ale vypadá podobně. Na Poláky je 8.20, na Argentince 1.48. Že padne méně než 2.5 branky, tomu odpovídá kurz 1.74. Kdo čeká větší gólovou nálož, ten může vsadit kurz 2.21, že padne více než 2.5 branky nebo 4.10, že padne přes 3.5 gólů. Na Poláky s handicapem +1.5 lze vsadit zajímavý kurz 1.58. Na Argentince s handicapem -1.5 můžete vsadit s kurzem 2.53. Co se týče kurzů na střelce, Lewandowski má celkem vysokých 3.67. Zato Messimu bookmakeři přisoudili pouhých 1.98.

Tip redakce: Vyhraje Polsko

Podle nás bookmakeři Poláky dost podceňují. Mají výborného brankáře a funkční obranu. Kurz 8.40 na jejich výhru je absurdní, zvláště když jejich příští soupeř rozhodně nepředvádí výkony hodné favorita. Myslíme si, že Argentina má reálně dobrou šanci zápas vyhrát, ale kurz 1.47 na výhru jihoamerického týmu bychom rozhodně nevyužili. Že vyhrají Poláci, tomu bychom přisoudili reálný kurz 4.50, možná 5.00, určitě ale ne 8.40. Z toho vyplývá, že se nám tento kurz zdá výhodný, a proto jej vsadíme.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Polsko8.408.20

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓