MS ve fotbale 2022 – Jižní Korea vs Portugalsko preview a tip na sázení


Závěrečný den skupinové fáze katarského MS ve fotbale přinese ve skupině H zápas mezi Portugalskem a Jižní Koreou. Každé z družstev přitom bude do zápasu vstupovat v jiné pozici. Portugalsko má již postup do vyřazovacích bojů v kapse a jeho cílem tak bude pojistit si první místo ve skupině. Pozice Jižní Koreji je o poznání horší. Bude muset vybojovat nad jihoevropským týmem vítězství a zároveň doufat v příznivý vývoj utkání Uruguaye s Ghanou, aby vůbec mohla pomýšlet na postup. Napínavý zápas můžete sledovat v pátek 2. prosince od 16:00 na Nova Action.

MS ve fotbale 2022 – Jižní Korea vs Portugalsko preview a tip na sázení

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Cristiano Ronaldo dá gól2.052.00

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Jižní Korea vs Portugalsko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 2. 12. od 16:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat zápas Jižní Korea vs Portugalsko

Pro konečné pořadí skupiny H důležitý zápas mezi Jižní Koreou a Portugalskem bude hostit stadion Education City Stadium. Ten se nachází ve městě Aj Raján a oplývá kapacitou 45 350 míst. Zatímco Ronaldova parta se na stánku představí poprvé, Jižní Korea si zde už střihla přestřelku s Ghanou. Tu však prohrála poměrem 2:3. Zápas začne 2. prosince v 16:00 a zdarma jej můžete sledovat na stanici Nova Action. ČT4 Sport pak nabídne současně hrající se utkání Ghany s Uruguayí.

Portugalci mají postup jistý

Dvěma góly do sítě Uruguaye zpečetil Bruno Fernandes postup Portugalska do vyřazovacích bojů. Přesto má tým pod vedením Fernanda Santose i v posledním zápase skupinové fáze o co hrát. Jeho cílem je bezpochyby první místo ve skupině, které zajistí papírově slabšího soupeře do vyřazovacích bojů. K tomu stačí jihoevropskému celku jediný bod. V zápase proti asijskému soupeři bude po dvou dosavadních vítězstvích na MS poměrně jasným favoritem. Do karet hraje Portugalsku i fakt, že v uplynulých čtyřech posledních zápasech skupinové fáze na MS ani jednou neprohrálo.

Ronaldův celek na vzestupu

Očekávání ohledně portugalského celku nebyla před začátkem šampionátu nijak velká. Dosavadními dvěma výhrami však jihoevropané zaujali a zařadili se mezi favority. Trenéru Santosovi mohou dělat mírné vrásky snad jen zranění v týmu. Svalové problémy už posadily na lavičku Otavia, Danila Pereiru zase zlomené žebro. Nejistý je i start Nuna Mendese, který byl střídán v závěru prvního poločasu proti Uruguayi kvůli poranění stehna.

Ronaldův celek na vzestupu

Probudí se Son Heung-min?

Bezgólová remíza s Uruguayí a těsná prohra 2:3 po přestřelce s Ghanou posadily Jižní Koreu na třetí místo ve skupině H. Před poslední Uruguayí je drží o příčku výše jenom lepší brankový rozdíl. Pokud chtějí pomýšlet na postup, musí nutně Portugalsko porazit. K největším oporám asijského celku by měl patřit dvougólový střelec z posledního utkání Cho Gue-sung i opora Tottenhamu Son Heung-min. Ten již třikrát na MS ve své kariéře skóroval, v Kataru se zatím do listiny střelců nezapsal.

Jižní Korea bez trenéra na lavičce

V důležitém zápase se asijský celek bude muset na lavičce obejít bez trenéra Paula Benta. Portugalec ve službách Jižní Korey bude po obdržené červené kartě v závěru zápasu s Ghanou sledovat dění pouze z tribuny. Vysloužil si ji od rozhodčího poté, co neudržel nervy na uzdě, když súdí předčasně odpískal konec utkání. Jeho tým přitom měl mít ještě výhodu rohového kopu, který jim v nepříznivém stavu 2:3 mohl přinést šanci na srovnání.

Jižní Korea vs Portugalsko kurzy

O favoritovi zápasu mají jasno i sázkové kanceláře. Tipsport na výhru Jižní Koreje nabízí kurz 5.19, Portugalcům věří v kurzu 1.62. Je však otázkou, jakou sestavu Fernando Santos do zápasu pošle. Nabízí se totiž varianta, že nebude chtít riskovat zranění a největší hvězdy nechá odpočívat. Vzhledem k tomu, že Jihokorejci už nemají co ztratit a potřebují výhru za 3 body, dá se z jejich strany očekávat útočný fotbal. To znamená, že by měly padat góly. Zajímavě tak vypadá kurz 1.38 na více než 2.0 gólů, odvážnější pak zaujme kurz 1.78 na více než 2.5 gólu. Zajímavá je i sázka na to, že gól v zápase vstřelí oba týmy v kurzu 1.74.

Tip redakce: Cristiano Ronaldo dá gól

Ačkoliv zde byla řeč o možném šetření sil portugalských hvězd, podle předpokladů by ta největší, Cristiano Ronaldo, v čele útoku chybět neměla. V posledním zápase s Uruguayí mu nakonec nebyl přiznán devátý gól na MS, čímž by v tabulkách dohnal svého krajana Eusébia. Každý, kdo viděl jeho předčasnou oslavu, nepochybuje o tom, že motivace a chuť slavnému Portugalci rozhodně nechybí. Pokud navíc dojde k pokutovému kopu proti Jižní Koreji, je jasné, kdo se tohoto úkolu ujme. V kurzu 2.05 tak příležitost stojí za zkoušku.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Cristiano Ronaldo dá gól2.052.00

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓