MS ve fotbale 2022 – Japonsko vs Španělsko preview a tip na sázení


Japonci získali proti Německu 3 body, s nimiž možná sami nepočítali. Na tento úspěch ale navázali překvapivou ztrátou s Kostarikou. Tento zápas i vzhledem k počtu šancí měli Asiaté vyhrát. Na závěr skupiny čeká na zemi vycházejícího slunce Španělsko. Toto mužstvo se na turnaji prezentuje pohlednou hrou s velkým zapojením mladých hráčů. K postupu Španělsku postačí i remíza. Hraje se ve čtvrtek 1. 12. 2022 od 20:00.

MS ve fotbale 2022 – Japonsko vs Španělsko preview a tip na sázení

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Japonsko s handicapem +1.51.681.73

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Japonsko vs Španělsko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 1. 12. od 20:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Japonsko vs Španělsko

Khalifa International, to je jméno stadionu, kde se zápas Japonska se Španělskem odehraje. Nachází se ve městě Al Rayyan. Stadion hostil zatím ty na počet gólů bohatší zápasy tohoto mistrovství. Anglie zde porazila Írán 6:2, Chorvatsko Kanadu 4:1. Duel Japonska se Španělskem začne ve čtvrtek 1. 12. 2022 od 20:00. Přímý přenos zdarma najde divák v programu České televize. Na stránkách ČT lze rovněž sledovat live stream zdarma.

Na Japoncích je vidět zcela jiné pojetí

Na Japoncích je vidět zcela jiné pojetí než u evropských týmů. Sami hráči působí svižně, dynamicky. A stejně tak jedná i trenér Morijasu. Na každý zápas má pečlivou přípravu a taktický plán pružně uzpůsobuje vývoji zápasu. Proti Německu Japonci fantasticky otočili výsledek a vyhráli 2:1. Čekali byste, že hrdina Takuma Asamo, který dal vítězný gól, bude v dalším zápase v základu. Ale nebyl. Jiný autor gólu proti Němcům Ratsi Dōan zase krátce po půlce duelu s Kostarikou střídal. Hráči tyto kroky respektují. U jiných týmů by mohla hrozit nějaká rebelie, některé hvězdy mají velké ego. Ale Japonci takové vrtochy nemají v povaze.

Na Japoncích je vidět zcela jiné pojetí

V druhém zápase podlehli středoamerickému outsiderovi

Úspěch to Japoncům nepřineslo, v druhém zápase skupiny podlehli středoamerickému outsiderovi 0:1. Ale Japonci měli pech. Zejména v druhé půlce dobře kombinovali a přečíslovali soupeře. Ale v zakončení si počínali zbrkle. Naopak Kostarice vyšla jedna jediná střela. Teď jsou Asiaté v zajímavé situaci. Mezi prohrou a remízou je propastný rozdíl. Porážka znamená automaticky vyřazení, naopak jen jediný bod proti Španělsku znamená velkou šanci na postup.

Španělsko mohlo být po Francii druhým týmem, který si zajistí osmifinále

Španělsko mohlo být po Francii druhým týmem, který si zajistí osmifinále. Postup hlídali hráči až do 82. minuty zápasu s Německem. Pak se ale k míči dostal namotivovaný střídající hráč Füllkrug a propálil brankáře Unaia Simona. Osmifinále ještě není pro výběr trenéra Luise Enrique hotovou věcí. Je ale velmi nepravděpodobné, že by z turnaje vypadl. I pokud Španělsko s Japonskem prohraje, nenabízí se moc scénářů, že by se 4 body skončilo v tabulce až třetí. To by musela Kostarika porazit Německo. Anebo by museli Němci porazit Kostariku, ale potřebovali by k tomu soupeře ze střední Ameriky porazit vysokým rozdílem. Španělsko Kostariku porazilo 7:0, Němci by to museli napodobit. Nedá se čekat, že by reprezentace z malé země mezi Panamou a Nikaraguou dopustila dvakrát takový kolaps. Španělé se nemusí dvakrát hnát ani o to získat první místo ve skupině. Ono to totiž trochu vypadá, že v sousední skupině F bude vítězem Maroko a Belgie nebo Chorvatsko skončí na druhém místě. Takže pro Španělsko rozhodně neplatí, že by vítězství automaticky garantovalo přijatelnějšího soupeře pro play-off.

Španělsko mohlo být po Francii druhým týmem, který si zajistí osmifinále

Japonsko vs Španělsko kurzy

Favorit utkání je jasný, na Španělsko je vypsán kurz 1.43, a to shodně na Tipsportu i na Fortuně. Japoncům se moc nevěří. Fortuna přichází s kurzem 8.20, Tipsport dokonce 8.43. Také remíza je podle bookmakerů nepravděpodobná, je na ni vypsáno 4.73, respektive 4.80. Na Japonce je vysoký kurz, i když tipér vsadí na jejich výhru s handicapem +1.5. To jinými slovy znamená, že tipér hádá, že Japonci buď vyhrají, remizují nebo prohrají nejvýše o gól. Všechny tyto scénáře pokrývá kurz 1.68 na Tipsportu nebo 1.73 na Fortuně. Co se týče střelců, nejvíce se věří Asanovi, Minaminovi a Uedovi na japonské straně (kurz 5.50) a Fatimu, Moratovi a Torresovi na straně španělské. Všichni tito hráči mají kurz na vstřelení gólu shodně 2.25.

Tip redakce: Vyhraje Japonsko s handicapem +1.5

Japoncům nevěří ani bookmakeři, ani sázející. 95 % tipérů sází na výhru evropského týmu. Půjdeme proti proudu, zrovna jako jsme to udělali v zápase s Německem. Vsadíme na výhru Japonců, i když se pojistíme handicapem +1.5. Vycházíme z toho, že Španělé nemusí až tak moc vyhrát. Stačí jim remíza. Výhra znamená skoro garanci prvního místa ve skupině, ale otázka je, jestli o něj Španělé tak moc stojí. S ohledem na další zápasy na MS ve fotbale to není až taková výhra. Posledním, neméně důležitým faktorem, který zohledňujeme, je výkonnost Japonců. Mají hodně dobrý tým. Proto nám připadá sázka na Japonsko s handicapem +1.5 racionální.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vyhraje Japonsko s handicapem +1.51.681.73

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓