MS ve fotbale 2022 – Japonsko vs Chorvatsko preview a tip na sázení


Před 24 lety se Japonsko s Chorvatskem setkali na MS 1998 ve Francii. Pro oba týmy to tehdy byla premiéra na MS. Zápas zelenáčů tedy rozhodl gólem David Šuker. Nyní se stejné reprezentace setkávají už v jiné roli – jsou to zavedení účastníci šampionátů, kteří patří minimálně k nadprůměru. Oba postoupili do play-off. A jeden z nich dokonce bude hrát čtvrtfinále. Duel Japonska s Chorvatskem začíná 5. 12. od 16:00.

MS ve fotbale 2022 – Nizozemsko vs USA preview a tip na sázení

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohraje Chorvatsko1.281.28

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Japonsko vs Chorvatsko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 5. 12. od 16:00
  • Kde sledovat: Nova Action

Kde sledovat Japonsko vs Chorvatsko

Osmifinále Japonsko vs Chorvatsko se odehraje na stadionu Al Janoub. Pro oba celky je to na tomto spíše menším stadionu premiéra. Úvodní výkop je v pondělí 5. 12. od 16:00 středoevropského času. Přímý přenos živě do svého vysílání zařadila stanice Nova Action. Vítěz tohoto zápasu se střetne pravděpodobně s Brazílií – pokud Jihoameričany nepřekvapí celek Jižní Koreji, který hraje s Kanárky osmifinále.

Ze skupiny E postoupilo společně se Španělskem Japonsko

Nikoli Německo, ze skupiny E postoupilo společně se Španělskem Japonsko. Postupový gól patří mezi nejvíce diskutované momenty šampionátu. Vstřelil jej Tanaka a kontroverzi vzbudila přihrávka, kterou útočníkovi adresoval Mitoma z hranice pomezní čáry. Opticky míč vypadal celým objemem za čárou, ale podle videotechnologie tomu tak nebylo. Díky této brance se rozvzpomněly miliony lidí na hodiny geometrie. Hodně se diskutovalo, rozepisovaly se dlouhé rovnice, žonglovalo se s termínem kolmý průmět… ale nic to nezměnilo na tom, že branka platila. Branka, která rozhodla o konci Německa na MS.

Ze skupiny E postoupilo společně se Španělskem Japonsko

Japonci hráli celou základní skupinu výborně

Nedá se ale říct, že by Japonci k postupu přišli jako slepí k houslím. Hráli celou základní skupinu výborně. A i když zrovna proti Španělům měli neuvěřitelně nízké držení míče, předvedli nadšené výkony, které jsou v kontrastu s profesorsky hrajícími Evropany. Němci vědí, že o postup je nepřipravil geometrický paradox, ale žalostný výkon v zápase se zemí vycházejícího slunce. Právě tyto body Neuerovi a spol. scházely nejvíce.

Chorvaté do osmifinále jdou jako druhý tým skupiny F

Chorvaté do osmifinále jdou jako druhý tým skupiny F. Nikoli ale za Belgií, jak všichni očekávali, ale za Marokem. Všechny góly, které Chorvaté vstřelili a obdrželi, padly v zápase s Kanadou. S Marokem a s Belgií se zrodily bezbrankové remízy. Střelecky tak Chorvaté trochu pokulhávají za úspěšným rokem 2018, kde ve skupině dali každému soupeři 2 branky a Argentině rovnou 3.

Chorvaté do osmifinále jdou jako druhý tým skupiny F

Stačilo málo a Chorvaté v osmifinále chyběli

Stačilo málo a Chorvaté, obhájci stříbrných medailí, chyběli v osmifinále úplně. Belgie totiž měla v závěrečném utkání skupiny bezpočet šancí. Lukaku ale nedostál své pověsti chladnokrevného gólového zabijáka. Chorvaté měli po pravdě řečeno také dost příležitostí, dokonce mohli zahrávat penaltu. Ale ve fotbale stačí málo, jedna proměněná šance soupeře, a rázem se v novinách může psát o zklamání jedné skvělé generace. Osud tomu chtěl, že tohle se přesně píše nyní v Belgii, zatímco chorvatská média ženou Modriće a spol. nejméně do čtvrtfinále. Mezi Varaždinem a Dubrovníkem si všichni pochvalují, že hráči v šachovnicovém dresu dostali zdánlivě přijatelného soupeře.

Japonsko vs Chorvatsko kurzy

Na toto osmifinále je očima bookmakerů nahlíženo jako na jedno z nejvyrovnanějších. Na vítězství Japonců je vypsán kurz 4.03, ale ani na Chorvaty to není nízké – 2.14. Remíza má kurz 3.21, což znamená, že má podle bookmakerů vysokou pravděpodobnost. Gólů asi nebude moc. Tipsport na příležitost méně než 2.5 vypisuje kurz 1.63, naopak 3 branky a více mají kurz 2.41. Machino Shuto je Japonec, jemuž na gól věří sázkovky nejvíce. Má kurz 4.50. Následují Asano Takuma a Ueda Ayase se 4.70. U Chorvatů jsou šance vyšší. Nejméně tedy u 5 hráčů, pro něž sázkovky našly nižší kurz. Je to Andrej Kramarić s kurzem 3.30 a dále Ante Budimir, Marko Livaja, Bruno Petković a Ivan Perišić. Ve výčtu trochu překvapivě chybí Luka Modrić, jenž má kurz celkem vysoký – 4.70.

Tip redakce: Neprohraje Chorvatsko

Tento zápas je těžko čitelný. Japonci ukázali, že na evropské týmy mají recept. Je ale několik důvodů, proč si myslíme, že zrovna na Chorvaty to nepůjde. Zaprvé, jde o osmifinále, kde evropské i asijské celky hrají přece jen jinak. Evropští hráči mají větší zkušenosti s těmito duely, kde jde o všechno. U Chorvatů to platí speciálně, protože mají zkušený tým. Pak je zde důležitá věc, že Japoncům bude chybět klíčový stoper. Ko Itakura má trest za dvě žluté karty. Bude to asi bitva a možná dojde až do prodloužení. Třeba bude nakonec vše jinak a vyhrají po penaltách Japonci. I v takovém případě ale bude naše sázka úspěšná – tipujeme totiž neprohru Chorvatska po normální hrací době.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprohraje Chorvatsko1.281.28

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓