MS ve fotbale 2022 čtvrtfinále – Nizozemsko vs Argentina analýza

Jde do tuhého. Z 32 účastníků mistrovství světa zbyla už jen čtvrtina. Čtveřice zápasů rozhodující o semifinalistech začne 9. 12. Ve 20:00 se střetnou týmy Nizozemska a Argentiny. Tyto reprezentace spolu svedly mnoho významných zápasů historie. V paměti fanoušků bude asi nejvíce zapsán finálový zápas mistrovství světa 1978, který vyhrála Argentina, a pak ještě čtvrtfinále MS 1998, kde naopak uspěli Oranjes. Oba celky se také setkaly na mistrovstvích 2006 a 2014.

Kde sledovat Nizozemsko vs Argentina

Zápas Nizozemska s Argentinou se odehraje na předním katarském stadionu Lusail, který má kapacitu skoro 90 000 míst. Bude se zde hrát i finále MS 2022. Argentina zde prohrála se Saúdskou Arábií, ale vzápětí zde porazila Mexičany. Zápas Nizozemsko vs Argentina je na programu 9. 12. 2022 od 20:00. Přímý přenos zdarma zařídí pro české diváky stanice Nova Action.

Nizozemsko mělo ze všech čtvrtfinalistů nejdelší dobu na odpočinek

Nizozemsko mělo ze všech čtvrtfinalistů nejdelší dobu na odpočinek. Američany porazilo už 3. 12. večer, takže se Oranjes mohli celých 6 dní připravovat na tento moment. Další výhodou Nizozemců je faktor podcenění. Nikdo o nich jako o favoritech na vítězství na MS 2022 nemluví, turnajem prochází zatím spíše nenápadně. Nizozemci hráli zápasy se zástupci všech kontinentálních fotbalových asociací, jen jim zatím chybí duel s nějakým jiným evropským soupeřem.

Někdo by řekl, že Tulipány zatím čelily samým lehkým soupeřům. Jenže USA v osmifinále vůbec nemuseli znamenat procházku růžovým sadem. Stačí se podívat, jak hvězdy a pruhy potrápily výběry Walesu a Anglie. Nizozemci ale našli perfektní taktický plán. Nechali spíše hrát soupeře a občas vyjížděli do brejků. Ty ale byly smrtící. Už v poločase byl stav 2:0 a tím pádem prakticky rozhodnuto. Ukazuje se, že spojení Oranjes s trenérem van Gaalem jednoduše funguje. Tento kouč úspěšně vedl Nizozemsko na MS v Brazílii, kde předvedl několik inovativních trenérských strategií. I proto poté zamířil do Manchesteru United, kde se mu ale tolik nevedlo. Od loňska je ale zpět u nizozemské reprezentace a zdá se, že mu je čtvrtfinále málo.

Argentina je pod drobnohledem milionů fanoušků

Jestliže Nizozemci tolik pozornosti na MS nemají, Argentina je pod drobnohledem milionů fanoušků. Každého zajímá, jestli to starému mazákovi Messimu nakonec přece jen nevyjde. Davy fotbalových fanatiků sní o finále Ronaldo vs Messi, které není nereálné. Portugalsko skutečně může na Argentinu narazit ve finále. Otázka je, jestli by v takovém případě Ronaldo do zápasu nastoupil, protože to vypadá, že CR7 ztrácí pozici i ve svém milovaném národním týmu.

Svoji reprezentaci vede jako zkušený lodivod

To u Messiho v žádném případě nehrozí. Svoji reprezentaci vede jako zkušený lodivod. Také už na šampionátu dal 3 góly. Ten poslední zaznamenal v osmifinále proti Austrálii, jež bylo mimochodem jeho tisícím zápasem v kariéře. V 35. minutě našel odražený míč ve velkém vápně, rychle zpracoval, švihl levačkou, a ze šestnácti metrů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Škarohlídy tento 35letý fotbalový génius umlčuje. Je to pořád platný hráč a jeho tým mu plně důvěřuje. Jinak to proti Austrálii nebylo až tak jednoznačné. Protinožci na konci snížili a ještě se dost hnali za vyrovnáním. Argentina se musela posledních 10 minut bát. Kromě Chorvatska a Maroka je jediným týmem, který do čtvrtfinále postoupil nejtěsnějším možným rozdílem.

Nizozemsko vs Argentina kurzy

V úvahu připadá i remíza po 90 minutách, která by logicky vedla k prodloužení. Na tuto situaci je stanoven kurz 3.08. Sázející ale většinou vybírají výhru Argentiny, konkrétně na Tipsportu se tak rozhodlo 68 % tipérů. Oba týmy se zdají být natolik vyrovnané, že sázky na handicap mají vysoké kurzy. Že Nizozemsko vyhraje s handicapem -1.5, tomu odpovídá kurz 9.76. U Argentiny je kurz výrazně nižší, 5.06 na výhru o 2 a více branek. Přesto si tuto příležitost vyberou asi jen hodně odvážní sázející. Počet gólů v zápase méně než 1.5 má kurz 2.70, méně než 2.5 je 1.57. Že jich bude více než 1.5, na to je vypsán kurz 1.51, více než 2.5 gólů je oceněno kurzem 2.54. U střelců vede Messi s kurzem na gól 2.45. Následuje Álvarez s 3.50 a spolu s ním reprezentant Nizozemska Depay rovněž s 3.50. Gólu Leandra Martíneze odpovídá kurz 3.60.

Tip redakce: Obě mužstva dají nejméně 1 gól

Nizozemsko zatím dalo gól v každém zápase a Argentina rovněž. Obě mužstva jsou v útoku velmi zdatná. Nezdá se nám, že by ať už van Gaal nebo jeho protějšek Scaloni zvolili coby ideální taktiku na tento zápas držení stavu 0:0 a vyčkávání na penalty. Raději naopak vsadíme na to, že obě mužstva dají nejméně jednu branku. Jako nejpravděpodobnější výsledek odhadujeme remízu 1:1 a následné prodloužení.