MS ve fotbale 2022 – Brazílie vs Švýcarsko analýza


Míčoví kouzelníci Brazilci si asi umí představit příjemnějšího soupeře. Švýcaři jako jedni z mála na světě mají s Kanárky celkem vyrovnanou zápasovou bilanci. Brazilci z 9 vzájemných zápasů 3x vyhráli, ale to byly všechny přátelské zápasy. 2 zápasy zase vyhráli Švýcaři. 4 utkání pak skončila remízou, včetně dvou jediných opravdu důležitých mačů – utkání na MS ve fotbale. První se odehrálo na MS 1950 v Brazílii a druhé na posledním šampionátu v Rusku. Další pokus zlomit nezdolný helvétský kříž dostávají hráči ve žlutozeleném 28. 11. od 17:00.

MS ve fotbale 2022 – Portugalsko vs Uruguay analýza

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne méně než 2.5 gólů1.961.90

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Brazílie vs Švýcarsko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 28. 11. od 17:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Brazílie vs Švýcarsko

Utkání dvou vedoucích týmů MS ve fotbale 2022 skupiny G hostí stadion 974 v Dauhá. Bude se tedy hrát v hlavním městě Kataru před více než 40 000 diváky. Zápas mohou vidět i čeští diváci. Přímý přenos zdarma nabízí Česká televize, a to v pondělí 28. 11. od 17:00. Live stream zdarma pak najdou zájemci na webových stránkách České televize. Lze jej spustit i z mobilního telefonu.

Brazilci jsou považováni za největší kandidáty na titul mistra světa

Brazilci jsou považováni za největší kandidáty na titul mistra světa. Jak sázkové kanceláře, tak také fanoušci po celém světě si myslí, že to budou právě Kanárci, kdo vyhraje MS ve fotbale 2022. Tradičně mají Brazilci podporu nejen ve své zemi, ale také v celém mimoevropském světě. Milovníci fotbalu z Asie nebo Afriky se jen neradi smiřují s tím, že posledních dvacet let nejsledovanější sportovní akci světa vládnou Evropané. A proto jsou Kanárci ve čtvrtfinálové a pozdější fázi turnaje často tím jediným týmem, komu mohou držet palce. Nesouhlasit mohou snad jen Argentinci.

Brazilci jsou považováni za největší kandidáty na titul mistra světa

Zatím Brazílii vše hraje do karet

Zatím Brazílii vše hraje do karet. Někteří z velkých konkurentů na zisk zlaté Niké se trápí – ztratili už Angličané, Chorvaté i Nizozemci. Němci a Argentinci dokonce po šokujících porážkách balancují na hraně bytí a nebytí. To Brazílie si v prvním kole nedělala problém. Houževnatí Srbové sice dlouho kousali, ale Brazilci s 4 útočníky v základní sestavě zápas dotáhli k vítězství 2:0. Neymar, Vinícius Júnior a Raphinha tentokrát gólově mlčeli, první 2 branky nejlidnatější jihoamerické země na šampionátu zaznamenal Richarlison. Hráč Tottenhamu Hotspur se prezentoval pohotovou dorážkou do branky po akci Neymara a pak výstavním volejem. Druhá branka bude zcela jistě figurovat v sestřizích nejhezčích gólů MS ve fotbale 2022 v Kataru.

Švýcaři skupinové fáze MS ve fotbale zvládají

Švýcaři skupinové fáze MS ve fotbale zvládají. Z posledních 5 šampionátů, na něž se probojovali, 4x postupovali do vyřazovacích bojů. Vyšlo to také naposledy na MS v Rusku 2018, kde měli velmi podobnou základní skupinu jako letos. Také v ní figurovali Brazilci a Srbové. A pak ještě Kostarika, již letos nahradil Kamerun. To bude pro zástupce alpské země ale asi příjemnější soupeř než Kostarika: zatímco před 4 lety se středoameričany remizovali 2:2, letos v úvodním utkání proti Kamerunu zaznamenali výhru 1:0. Švýcarští bankéři tak mohou zaznamenat do svých ročenek, že už nyní má národní tým oproti poslednímu šampionátu profit. Teď stačí proti starým známým Brazilcům a Srbům zopakovat výkony z Ruska – a už se svěřenci trenéra Yakina mohou těšit na osmifinále.

Švýcaři skupinové fáze MS ve fotbale zvládají

Před 4 lety v Rostovu na Donu to proti Brazílii skončilo 1:1

Před 4 lety v Rostovu na Donu to proti Brazílii skončilo 1:1, když góly dávali na jedné straně Coutino, na druhé Zuber. Oba tito hráči letos překvapivě chybí. Steven Zuber, jenž v kvalifikaci dal v červenobílém dresu 2 góly, se dost divil. Ale Murat Yakin tentokrát křídelníka AEK Atény vynechal. V Kataru kvůli zranění není ani gólmanská stálice Sommer. Proti Brazilcům zato obléknou dres známé firmy Shaqiri, Seferović, Xhaka či Embolo.

Brazílie vs Švýcarsko kurzy

Vítězství Brazilců proti Švýcarsku je podle bookmakerů hotová věc, tomu alespoň odpovídají kurzy 1.48 na Tipsportu nebo 1.52 na Fortuně. Remíza u obou sázkových kanceláří překračuje hodnotu 4. Na výhru Evropanů je stanoven kurz 6.20 na Fortuně. Tipsport věří Švýcarům ještě méně, 8.00, to je ještě více, než kolik má například Katar šanci na remízu proti Nizozemsku. My bychom si přitom troufali říci, že šance Švýcarů jsou přece jen větší, než jaké má zdaleka nejslabší tým na šampionátu proti Oranjes. Hodně budou sázkaře zajímat kurzy na střelce. Věnovat se budeme samozřejmě jen těm brazilským. Richarlisonovo představení proti Srbům mu vyneslo roli favorita. 2.50 na to, že gól dá, 8.33 na to, že dá dokonce dva a více. Vinícius Júnior má kurz 3.00, Jesus Gabriel 3.30 a Raphinha 3.50. Na Neymara kurz vypsán není – hrát totiž nebude, jelikož je zraněn. Že Brazílie vyhraje s handicapem -1.5, tomu odpovídá kurz 2.46. Pokud chcete vsadit na to, že oba týmy dají v zápasu nejméně 1 gól, pak můžete využít kurz 2.05.

Tip redakce: Padne méně než 2.5 gólů

Obecně MS ve fotbale 2022 v Kataru moc gólů nepřináší. Situaci sice zachraňuje pár duelů, jako byl například zápas Španělska proti Kostariky nebo Anglie proti Íránu, až na tyto anomálie ale platí gólový průměr kolem 2 na zápas. Nelze čekat, že Brazilci se Švýcary s tím nějak pohnou. Helvétský kříž je svým disciplinovaným bráněním známý. Deptá tím spoustu týmů, Brazilce nevyjímaje. Posledně na MS ve fotbale proti Kanárkům Švýcaři vytěžili bod. Poslední přátelský zápas Xhaka a spol. dokonce vyhráli 1:0. Se sázkou na výhru favorita proto budeme opatrní a raději vsadíme na menší počet gólů.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Padne méně než 2.5 gólů1.961.90

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓