MS v hokeji – Německo vs Česká republika


Před začátkem mistrovství světa v hokeji by tohoto čtvrtfinálového soupeře bral každý český fanoušek. Kdo by ale byl čekal, že do play-off postoupí česká reprezentace jako ta hůře nasazená. Na nejdůležitější duel dosavadního průběhu turnaje se Jalonenův výběr přesouvá z Tampere o 200 km na jih. Živý přenos Německo – Česko začíná ve čtvrtek od 15:20, dějištěm je helsinská Ice Hall. Pokud jste tak ještě neučinili, zaregistrujte se u Tipsportu právě teď. Stále můžete čerpat 500 Kč vstupní bonus pro nové hráče a spolu s námi vsadit, jak to s Pastrňákem a spol. dopadne.

MS v hokeji – Německo vs Česká republika

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vítěz zápasu do rozhodnutí: Česko1.391.32

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Německo vs Česká republika
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 26. 05. 2022, 15:20

Je Německo tým, přes který je postoupit povinností?

V očích většiny českých příznivců je Německo tým, přes který je postoupit povinnost. Je ale chybou je podcenit. V základní skupině nastříleli 26 gólů, o 7 více než český výběr. A také porazili více soupeřů. V posledním zápase skupiny obrali o body dokonce i jinak bezchybné Švýcary, přestože poslední třetina vypadala tak trochu jako zápas Česka s Finskem. Oba soupeři věděli, že o moc nejde, a hokej měl tak trochu exhibiční charakter.

Jestliže česká reprezentace čeká na medaili 10 let, tak Němci se vysoko vyšvihli na olympiádě v Pchjongčchangu, kde před 4 lety brali stříbro. Na tento německý zázrak na ledu pamatuje asi každý – postupně v play-off porazili Švýcary, Švédy i Kanaďany a nakonec podlehli ve finále až Rusům. I když i tohoto favorita dost trápili, Rusko tehdy vyrovnávalo gólem Guseva minutu před koncem.

Je Německo tým, přes který je postoupit povinností?

Že to nebyla náhoda, to prokázal tým Toniho Söderholma na posledním šampionátu v Rize, kde získal 4. místo. Mimochodem, také německá reprezentace stejně jako česká důvěřuje kouči finské národnosti. Náš západní soused poslal na turnaj jen tři hráče z NHL, z nichž navíc už na soupisce nefiguruje Tim Stützle. Hvězdný útočník Ottawy se v průběhu turnaje zranil. I bez něj je Německo sestava velmi solidní.

Hlavní hvězdy Německé reprezentace

Branku střeží spolehlivý Philipp Grubauer ze Seattlu. V obraně září Moritz Seider z Detroitu, jinak je defenzíva komplet z německé ligy. A v útoku je zde šikula vedle šikuly. Marc Michaelis nebo Kai Wissmann si drží průměr bod na zápas. Lukas Reichel je dalším pokračovatelem slavného hokejového rodu, který dodává talenty rovným dílem české i německé reprezentaci. Matthias Plachta dal Švýcarům takový gól, že kdyby jej vstřelil Pastrňák, nemluví se druhý den po českých pracovištích o ničem jiném.

Němci mají čtvrtfinálovou zkušenost s Čechy z MS 2019, kdy prohráli 1:5. Na tehdejší live stream se ale nejde ohlížet. Německý hokej je rok od roku lepší a lepší. Spolu se Švýcary mocně buší na dveře elitní hokejové šestky. Oficiálně do ní ale vstoupí až ve chvíli, kdy se jim podaří získat z nějakého velkého turnaje zlato.

Česko se na čtvrtfinálový duel připravilo úterním zápasem s Finy

Česko se na čtvrtfinálový duel připravilo úterním zápasem s Finy. Tento přímý přenos nebyl hezkým hokejem na koukání. Finové vyhrát chtěli, Češi tak moc ne. Do čtvrtfinálového souboje s Kanadou by se hnal jen blázen. Na hokejistech se lvíčkem na prsou byla při výsledku 0:3 snaha alespoň korigovat skóre a udělat radost početné skupině Čechů v hledišti. Ale Finové jim to nedovolili. Brankář Olkinuora si pro svou čtvrtou vychytanou nulu na turnaji došel. Ne moc povzbudivá zpráva pro play-off, ve čtvrtfinále bude krýt německou svatyni Grubauer, také kvalitní gólman. A kdyby to náhodou proti Němcům vyšlo a Češi se měli s Finy utkat znovu – dokáží na tuto skvěle organizovanou hru najít recept?

Česko se na čtvrtfinálový duel připravilo úterním zápasem s Finy

Pozitivním překvapením turnaje je kapitán Červenka. Dlouholetý reprezentační tahoun je ve velké formě, s 11 body se řadí k nejproduktivnějším hráčům turnaje. Ale už dva zápasy bodově mlčí. A spolu s ním také Pastrňák, Krejčí a většina ostatních. Za posledních 120 minut dali Češi jen 1 gól.Je mnoho důvodů, proč čtvrtfinále v Helsinkách vyhlížet s obavami. Ale pořád platí, že české mužstvo má velké šance na medaile. Oproti Němcům mají více zkušeností, mají kvalitnější obranu a trenéra, který pro takto vypjaté zápasy umí najít tu správnou strategii.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vítěz zápasu do rozhodnutí: Česko1.391.32

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakce: vítěz zápasu do rozhodnutí: Česko

Ačkoliv jsme vyjmenovali řadu rizikových jevů, pořád věříme v úspěch české reprezentace. Němci byli ve své základní skupině úspěšnější, ale také se setkali s přijatelnějšími soupeři. A proti nim tak moc nedominovali. Kazachstán, Dánsko nebo Francii porazili jen o gól, také výsledek 2:1 proti Slovensku byl šťastným úspěchem. Z posledních 15 vzájemných utkání porazili Češi Němce 12x. Někdy je problémem české reprezentace přehnaný respekt vůči soupeři, ale proti mužstvu v černožlutých dresech by si Pastrňák a spol. mohli věřit.