MS v hokeji – Kanada vs Česká republika


Před začátkem turnaje se říkalo, že tamperská skupina je nesrovnatelně těžší, v helsinské skupině je totiž jen Kanada. Čtvrtfinále ukázalo, že tyto úvahy byly vlastně pravdivé. Z Helsinek na semifinále do Tampere zamířila jen Kanada, ostatní celky skupiny A byly vyřazeny. Důležité ale je, že k celkům, které se poperou o medaile, patří i český výběr. A ten se v semifinále utká právě s Kanadou. Důležitý zápas se hraje v sobotu 28. května od 17:20. Pokud si chcete vsadit tiket, možná vám přijde vhod bonus 500 Kč pro nové hráče u Tipsportu.

MS v hokeji – Kanada vs Česká republika

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vítěz zápasu do rozhodnutí: Kanada1.821.75

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Kanada vs Česká republika
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 28. 05. 2022, 17:20

Kanada ve čtvrtfinále ukázala ve zhuštěné podobě, co umožnilo její vítězství na loňském MS

Kanada ve čtvrtfinále ukázala ve zhuštěné podobě, co umožnilo její vítězství na loňském MS v hokeji. Tehdy v základní skupině předváděla tristní výkony a po porážkách s Lotyšskem, USA, Německem a Finskem postoupila do play-off jen souhrou náhod. Jenže stejně pak zapnula vyšší rychlostní stupeň a získala zlato.

Letos totéž zmrtvýchvstání předvedla v rámci jediného zápasu. Švédové po dvou třetinách vyhrávali 3:0 a fanoušci doma možná vypínali televize a šli ven užít si pěkné jarní počasí. Ale rozhodnuto nebylo. Graves, Dubois a nakonec hvězdný Barzal srovnali. Góly na 3:2 a 3:3 přitom padly dvě minuty před koncem. Do prodloužení nastoupili Švédové viditelně opaření. A po 43 sekundách se mohli klidit z ledu. Batherson dával po nádherné kombinaci do prázdné branky. Tři korunky pod vedením Johana Garpenlöva očekávání nesplnily.

Kanada ve čtvrtfinále ukázala ve zhuštěné podobě, co umožnilo její vítězství na loňském MS

Kanadský úspěch se ale nezrodil náhodou. Nebylo to tak, že by si javorové listy až ve třetí třetině vzpomněly, jak se hraje hokej. Barzal a spol. své soupeře pořádně mleli už po prvních 40 minut, jen jim z toho jaksi nepadaly góly. Střely na branku byly 28:12 ve prospěch červenobíločerných. Švédové byli maximálně efektivní v zakončení, na postup do semifinále jim to ale nestačilo.

Český tým má čeho se obávat. V kanadském týmu se vždy v pravou chvíli vzbudí vítězný duch. A teď, proti Švédům, dostali tu potřebnou vzpruhu. Do semifinále v Helsinkách nastoupí javorové listy dobře naladěné a sebevědomé. Na velkém turnaji s Českem Kanada prohrála naposledy v roce 2010, před 12 lety.

Česko splnilo první důležitý cíl

Česko splnilo první důležitý cíl – postoupilo přes Němce do semifinále. K medaili nyní postačí jeden vyhraný duel ze dvou. Pokud Česko porazí už v sobotu Kanadu, pak bude ta medaile nejméně stříbrná. Vidina přivézt první cenný kov od roku 2012, to je velká mise.

Výsledek 4:1 proti Němcům asi byl o něco lepší než předvedený výkon. Čechům pomohli přesilovky, které jim soupeř v podstatě daroval. Vyloučení se totiž konala po náhodných chybách jednotlivců, a ne po soustředěném tlaku českého týmu. Při hře 5 na 5 Němci často Jalonenův výběr nepříjemně přehrávali. A za brankářem Vejmelkou zvonily tyče.

Postup do semifinále i tak byl zasloužený. Ale rozhodně nelze čekat, že když Češi postoupili hladce a Kanaďané až po prodloužení, že je favoritem mužstvo ze středu Evropy. Důležitým faktorem v sobotním zápase bude sebevědomí. A schopnost setřást chmurné myšlenky, že semifinále velkého hokejového turnaje nezvládla reprezentace nikdy od roku 2010.

Česko splnilo první důležitý cíl

Teď se teprve musí ukázat osobnosti hráčů, kteří vypjaté momenty nejednou zažili. Pastrňák každý rok hraje play-off NHL, Hertl je v San Jose jednou z klíčových osobností týmu. Kempný, Vrána a Krejčí mají doma prsten pro vítěze Stanley Cupu. Jejich zkušenosti a rozvaha jsou pro tým teď k nezaplacení.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Vítěz zápasu do rozhodnutí: Kanada1.821.75

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakce: vítěz zápasu do rozhodnutí: Kanada

Cílem našich analýz je objektivně zhodnotit schopnosti jednotlivých týmů a jejich šance na vítězství. Jako favorita tohoto duelu určujeme Kanadu. Proto sázíme tradiční padesátikorunu na vítězství javorových listů buď v normální hrací době, nebo v prodloužení. Těchto 91 Kč, které by přinesl vítězný tiket, ale oželíme. V sobotu od 17:20 budeme fandit českým barvám. Sledujte také živý přenos 28. května od 17:20. Věřme, že se Jalonenovi svěřenci dostanou až do finále.